×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Ritma, Ramona
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
20. janvāris, 2017
Drukāt

Tramps kļuvis par 45.ASV prezidentu (4)

APAP

Pēc svinīgā zvēresta par 45.ASV prezidentu piektdien kļuvis Donalds Tramps, kurš apņēmies uzsāk jaunu kursu Savienoto Valstu politikā pēc astoņus gadus ilgās Braka Obamas prezidentūras.

Trampa zvērestu pieņēma Augstākās tiesas priekšsēdētājs Džons Robertss.

Savā pēcinaugurācijas runā jaunais Baltā nama saimnieks uzsvēra, ka pārlieku ilgi Vašingtona plaukusi, kamēr tauta ārpus galvaspilsētas cietusi grūtības. Tagad “Vašingtonas apgabala varu mēs atdodam atkal jums, tautai,” norādīja jaunais prezidents.

Viņš piebilda, ka līdzšinējais “Amerikas posts beidzas tieši šeit un tagad” un ka jaunā administrācija strādās, lai atrisinātu izglītības, narkotiku un noziedzības problēmas.

“Es cīnīšos par jums ar katru elpas vilcienu (..) un nekad jūs nenodošu. Amerika sāks atkal uzvarēt, uzvarēt kā vēl nekad iepriekš,” paziņoja Tramps.

Pievēršoties ārpolitikai, viņš solīja nostiprināt esošās alianses un veidot jaunas, kā arī pauda apņēmību radīt globālu aliansi pret islāmistu terorismu, kas to “pilnīgi noslaucīs no zemes virsas”.

Savu runu viņš kārtējo reizi beidza ar solījumu “padarīt Ameriku atkal diženu”.

Obama Ovālajā kabinetā atstāj vēstuli

Līdzšinējais ASV prezidents Baraks Obama piektdien pēdējo reizi izgājis no Ovālā kabineta, gatavojoties sava pēcteča Donalda Trampa inaugurācijas ceremonijai.

Obama Ovālajā kabinetā uz daudzu prezidentu izmantotā rakstāmgalda atstāja vēstuli, kurā saskaņā ar tradīciju līdzšinējais prezidents dod personisku novēlējumu savam pēctecim.

Pēdējo reizi dodoties gar Baltā nama kolonādi, Obama uz kāda žurnālista jautājumu, vai viņš izjūt “nostalģiju” pēc astoņiem savas prezidentūras gadiem, atbildēja: “Protams”.

Lūgts pateikt amerikāņiem savus beidzamos vārdus pirms amata atstāšanas, līdzšinējais prezidents atbildēja vienkārši: “Paldies!”

Inaugurācijas dienu Tramps sāka ar dievkalpojumu

Jaunievēlētais ASV prezidents Donalds Tramps piektdien ievadīja savas inaugurācijas noslogoto dienu ar tradicionālo dievkalpojumu.

Tramps, viņa dzīvesbiedre Melānija un viņa bērni ieradās netālu no Baltā nama esošajā Svētā Jāņa baznīcā, lai pēc dievkalpojuma, kas varētu ilgt aptuveni stundu, dotos uz rīta tēju pie līdzšinējā prezidenta Baraka Obamas.

Pēc tam Obama un Tramps kopīgi pa Pensilvānijas avēniju dosies uz četrus kilometrus attālo Kapitoliju, uz kura kāpnēm paredzēta zvēresta nodošanas ceremonija.

Sprediķi dievkalpojumā teiks Dienvidu baptistu mācītājs Roberts Džefress, kurš ar saviem musinošajiem izteikumiem par musulmaņiem, mormoņiem, katoļiem un homoseksuāļiem izpelnījies asu nopēlumu.

Džefress, kurš vada Dalasas Pirmo baptistu baznīcu, reiz apsūdzējis Obamu, ka viņš “gatavo ceļu” Antikristam, bet islāmu nodēvējis par “ļaunu reliģiju”.

Dievkalpojumu apmeklēs arī nākamais viceprezidents Maiks Penss ar ģimeni.

Džefress tviterī publicējis fotogrāfiju, kurā viņš redzams pie Svētā Jāņa dievnama.

“Teikšu sprediķi Trampa un Pensa ģimeņu privātajā dievkalpojumā plkst.8.30 pēc centrālā laika. Tēma: “Kad Dievs izraugās līderi”, no Nehemijas grāmatas”.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Savā laikā Gorbačovs gribēja reformēt PSRS, padarīt to brīvāku un demokrātiskāku. Beidzās tas viss ar
    valsts sabrukumu. Jo republikas gribēja brīvību un neatkarību. Tramps arī grib reformēt ASV, lai tā vairāk kalpotu pašiem amerikāņiem un mazāk citiem. Vai tas maz iespējams jau tā globalizētajā pasaulē, izolēties no pārējās pasaules? Maz ticams, jo raujot šīs globalizācijas saites un ierasto ekonomisko kārtību, var radīt jukas pašā valstī. Dzīvosim, redzēsim!

  2. Lai vara pāriet no Vašingtonas tautai, Amerikai pašlaik ir lielas problēmas finansēs, vēlēšanas parādīja, vairāk kā puse ir pret Hilariju, tātad pret lēmumu pieņemšanu tikai Vašingtonā, Tramps uzrunā visus amerikāņus un saka, Let’s make the world great again!, vbeidoisim Amerikas varenību visi kopā.
    Lai veicas! Neslēpju, man patiks ja Tramps un Putins atradīs kopīgu valodu un visi, arī Latvija tai skaitā ir drošībā.

  3. valsts nav uzņēmums Atbildēt

    Izsaku jeņķiem līdzjūtību. Šis oligarhijas speciālists vēl daudz mēslus savārīs, pirms viņu (cerams) impīčementā izsviedīs no Baltā nama.

Draugiem Facebook Twitter Google+