Mobilā versija
Brīdinājums +0.2°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
10. janvāris, 2014
Drukāt

Jaunākais monitorings: pēc 1.janvāra cenas apaļotas gan uz augšu, gan uz leju (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Zīmola "Selga" cepumi visu līdz šim izdoto latu formā un tumšās šokolādes pieclatnieki, kurus uzsākusi ražot Latvijas saldumu ražotājs AS "Laima", lai apliecinātu cieņu aizejošajai nacionālajai valūtai.

Janvāra pirmajā nedēļā novērotas cenu svārstības praktiski visās pakalpojumu grupās, kas varētu būt skaidrojamas ar eiro cenu noapaļošanu abos virzienos, par jaunākā cenu monitoringa datiem portālu “LA.lv” informēja Ekonomikas ministrijā (EM).

Latvijā pēc eiro ieviešanas no šā gada 1.janvāra vairumā jeb 91,2% gadījumu preču un pakalpojumu cenu izmaiņas nav novērotas. Cenu pieaugums novērojams 3,8% gadījumu, bet 5% gadījumu cena ir samazinājusies.

Kopumā visizteiktākais cenu pieaugums bija ēdināšanas un skaistumkopšanas pakalpojumiem. Savukārt ievērojami lētāki kļuvuši atsevišķi finanšu pakalpojumi, tāpat samazinājušās mobilo sakaru pakalpojumu cenas.

Cenas uz leju biežāk noapaļotas starppilsētu autobusu pārvadājumu pakalpojumiem, kā arī sabiedriskā transporta biļetēm pilsētu autobusos.

Pārtikas precēm cenas pēc 1.janvāra lielākoties nav mainījušās – konstatēti atsevišķi gadījumi, kad cena pieaugusi griķiem. Savukārt cena atsevišķos gadījumos samazinājusies krabju nūjiņām, cūkgaļas karbonādei, biezpienam, kafijai un minerālūdenim. Cepumu cena svārstījusies abos virzienos.

Sezonalitātes ietekmē lētāki kļuvuši apelsīni, sadārdzinājušies tomāti, bet sarkano piparu cena svārstījusies abos virzienos.

Atsevišķos gadījumos cena pieaugusi medikamentiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Medikamentiem cena jau pārsniegusi 11%. Vai nav jauki? … pagaidīsim pavasari ar “daudzsološo” elektroenerģijas tirgu.

  2. Un kā ar banku pakalpojumiem? Šīs cenas par visiem 1000% neietilpst pārbaudāmo sarakstā. Varu saderēt, ka NĒ!

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+