Sports
Futbols

Jaunākais un vecākais. Gatavi Portugālei1

Foto: LFF

Latvijas futbola izlasē spēlei pret Portugāli gatavojas pieci debitanti, no kuriem jaunākais ir Roberts Uldriķis (19). Tikmēr viens no valstsvienības ilggadējiem balstiem vārtsargs Andris Vaņins ir kolektīva vecākais spēlētājs (37). Abi labā noskaņojumā gaida spēli pret Eiropas čempioniem rītvakar “Skonto” stadionā Rīgā.

“Jūtos ļoti labi, izlasē viss notiek augstākajā līmenī, cenšos sevi parādīt kopā ar lieliskiem partneriem. Futbolā nav kā jaunajiem hokejā – jālasa ripas. Mums viss ir sagatavots, tikai jānāk laukumā un jātrenējas. Arī izjokojis neviens nav, varbūt vēl gaida īsto brīdi,” pasmaidīja Uldriķis. Viņš galveno treneri Aleksandru Starkovu pazīst no sadarbības Latvijas Futbola federācijas talantu akadēmijā. “Gudrs treneris, pieredzējis un daudz sasniedzis ar Latvijas izlasi. Centīsimies atkārtot kaut ko tamlīdzīgu. Talantu programma bija ļoti laba un tagad interesanti atkal kopā strādāt,” teica slaidais uzbrucējs, kurš pārstāv Latvijas vienību “RFS”.

Treneris sola, ka pie iespējas spēlē pret Portugāli tiks arī debitanti. Lai gan tas acīmredzot vairāk attiecas uz citu pozīciju spēlētājiem, arī Roberts cer doties laukumā jau rīt: “Ja ne starta sastāvā, tad vismaz uz maiņu. Lai cik minūtes būtu, jāatdod viss, ko vari. Šobrīd esmu labākajā formā, no sintētikas esam pārgājuši uz dabīgajiem laukumiem. Bija tāds pārejas posms, tagad esmu apradis, klubā bieži spēlēju un domāju, ka esmu gatavs.”

“Portugālei visi ir ļoti spēcīgi futbolisti, bet mums uz uzvārdiem nav jāskatās, jādomā, kā paši spēlēsim,” viņš uzsvēra. “Mans elks bērnībā bija brazīlietis Ronaldu, bet arī Krištianu, protams, ir fantastisks futbolists, kurš ar katru gadu paliek labāks. Ļoti interesants ir viņa duelis ar Lionelu Mesi, katru gadu kāds no viņiem tiek atzīts par labāko pasaulē. Fenomenāli. Ronaldu ir ļoti labs piemērs visiem jaunajiem futbolistiem, tajā skaitā arī man.”

Andris Vaņins ir viens no retajiem mūsu leģionāriem, kas var justies apmierināts ar aizvadīto sezonu. Lai arī tā pavadīta Šveices pēc spēka otrajā līgā, tomēr ļoti labā komandā “Zurich”, kas pārliecinoši uzvarēja un atgriezīsies spēcīgākajā čempionātā: “Uzdevums bija uzvarēt un to arī izpildījām. Eirokausos nostartējām veiksmīgi, lai gan tālāk netikām. Bet ņemot vērā, ka bijām komanda no pirmās līgas – ļoti solīdi. Nākamajā sezonā atkal būs jauni uzdevumi, man līgums ir vēl uz diviem gadiem. Palieku Cīrihē, bet viss jau atkarīgs no manis – ja labi spēlēšu, tad būšu pirmais numurs.”

Saistītie raksti

Pieredzējušais vārtsargs, kuru Aleksandrs Starkovs nosauca par mūsu futbola zvaigzni, atzīst, ka Cīrihe ir skaistāka nekā Siona, kur pirms tam pavadīja septiņus gadus. Arī lielāka un līdz ar to plašākas atpūtas iespējas. Ģimenei ļoti patīkot, vienīgās neērtības sagādāja valodas maiņa – iepriekšējā reģionā valdīja franču mēle, bet tagad nācās pāriet uz vācu valodu. “Eju kursos, sāku kaut ko saprast un runāt. Dēls jau pēc pusgada runāja, mācās vācu skolā,” norāda Vaņins.

Arī viņam savos 37 spēle pret Portugāli esot liels notikums: “Atbrauks Eiropas čempioni un vieni no labākajiem pasaules spēlētājiem. Krištianu Ronaldu tikko uzvarēja Čempionu līgā un bija labākais vārtu guvējs. Tas būs interesants mačs gan spēlētājiem, gan skatītājiem. Par spēli viesos (1:4) palikusi neliela cemme – ja tik ātri otros vārtus neielaistu, varbūt varētu noturēties. Bet puišiem pietrūka spēka, veiksmes, koncentrēšanās. 1:4 tam mačam bija par daudz. Paskatīsimies tagad, kādā līmenī esam. Rangā atrodamies ļoti zemu (122. vieta), jāceļas augstāk.”

LA.lv