×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
22. jūnijs, 2016
Drukāt

Jaunākās aptaujas liecina, ka “Brexit” referenduma iznākums ir neprognozējams

Foto EPA/LETAFoto EPA/LETA

Lielbritānijā ceturtdien gaidāmā referenduma par valsts dalību Eiropas Savienībā (ES) iznākums nav prognozējams, liecina jaunāko sabiedriskās domas aptauju rezultāti.

Kopš 15.jūnija notikušo astoņu aptauju vidējie rezultāti liecina, ka valsts palikšanu ES atbalsta 45% aptaujāto, bet izstāties no bloka grib 44% britu. Tomēr otrdien publiskota tiešsaistes aptauja liecina, ka trešā daļa vēlētāju nav vēl izlēmusi.

Trešdien publiskotā tirgus izpētes kompānijas “Survation” aptauja, kas veikta pēc tiešsaistes finanšu tirdzniecības grupas “IG Group” pasūtījuma, liecina, ka palikt ES vēlas 45% britu, bet izstāties – 44%. 11% respondentu vēl nav izlēmuši.

“Svarīgākais ir tas, ka liela daļa vēlētāju joprojām nav izlēmusi, [kā balsot], kas liecina, ka jautājumā par Lielbritānijas turpmāko virzienu joprojām var uzvarēt abas nometnes,” norādīja “IG Group” pārstāvis Mets Brīfs.

Simtiem biznesa līderu trešdien laikrakstā “The Daily” atbalstīja “palikšanas” nometni, uzsverot, ka britu bizness no dalības ES “gūst ievērojamu labumu”.

“Mēs zinām, ka mūsu firmas ir spēcīgākas Eiropā. Mūsu iemesli ir skaidri: uzņēmumi un to darbinieki gūst ievērojamu labumu no iespējas bez ierobežojumiem tirgoties pasaules lielākajā tirgū,” norādīja 1200 uzņēmumu līderi, kas nodarbina 1,75 miljonus strādājošo.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+