×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.9°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
19. aprīlis, 2018
Drukāt

Jaunākie dati par iedzīvotāju skaitu: neesam 2 miljoni (17)

Foto - Andris EglītisFoto - Andris Eglītis

2018. gada 1. aprīlī provizoriskais iedzīvotāju skaits Latvijā ir 1 miljons 925 tūkstoši, informē Centrālā statistikas pārvalde.

Kopš 2016. gada dzimušo skaits Latvijā tupina samazināties – 2017. gadā dzīvi dzimušo skaits varētu būt par apmēram tūkstoti mazāks nekā 2016. gadā, liecina provizoriskie dati.

Arī 2018. gada pirmajos trīs mēnešos reģistrēto jaundzimušo skaits – 4612 bērni – ir par 336 mazuļiem mazāk nekā 2017. gada attiecīgajā periodā.

Mirušo skaits pēdējos četros gados ir samērā nemainīgs – 28,5 tūkstoši. Šī gada pirmajos trīs mēnešos reģistrēti 8004 mirušie, kas ir par 27 mazāk nekā pagājušā gada pirmajā ceturksnī.

Dabiskais pieaugums Latvijā joprojām saglabājas negatīvs. 2018. gada pirmajos trīs mēnešos iedzīvotāju skaits valstī, mirušo skaitam pārsniedzot dzimušo skaitu, samazinājās par 3 392 cilvēkiem (attiecīgajā periodā 2017. gadā – par 3 083).

2018. gada trīs mēnešos reģistrētas 1 516 laulības, un salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu tas ir par 140 laulībām mazāk.

2018. gada 1. aprīlī provizoriskais iedzīvotāju skaits Latvijā ir 1 miljons 925 tūkstoši.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Maz ticams, kaut tik daudz.

 2. Kā tas ir “neesam mēs 2 miljoni“? Kas šajā kalamburā ir “mēs“?

 3. Manuprāt, šie vēl ir ļoti optimistiski aprēķini. Ja Statistikas pārvalde tautas skaitīšanu būtu veikusi nevis internetā, bet tā, kā tā ir jāveic – staigājot pa mājokļiem un saskaitot tos, kuri attiecīgajos datumos tur atrodas, tie divi miljoni nesavāktos jau tad.
  Par aizbraukušajiem – laikam jau tomēr jāsāk uzskaitīt pakalpojumus, kurus tu vari saņemt vienkārši kā pilsonis, un tos, kurus tu vari saņemt tikai kā nodokļu maksātājs. Piemēram, veselības aprūpi, izglītību, iespēja mācīties par budžeta līdzekļiem bērniem utt.
  Pilnīgi nav saprotama arī iespēju balsot ārzemēs paplašināšana. Ja nu cilvēks te nedzīvo, kāpēc lai viņš ietekmētu to, kādi likumi te tiek pieņemti. Ja, piemēram, piecus gadus te nav dzīvots – nav ko bojāt Saeimas sastāvu.

 4. šitā makten laba ziņa ņerkstētājiem… var laist vaļā gaudu dziesmas… mums tak tagadiņ ir daudz brīvības – kas grib, var pakot čemodānus, kas grib – tinas baltos palagos un slāj uz kapu pusi… pārējiem būs vien jāsatīra drazas un jāceļ šī pati valsts, vienīgā mūsējā

 5. Turpināsim???

 6. nu bet to visu mes pasi gribejam….gaidijam ka bagatie rietumi mus baros par brivu ka PSRS laikos bet rietumiem Nato un galvenais USA ir galigi pi pakalas ka te dzivo viniem galvenais ir ielikt kadu kara bazi ar raketem panemt Nato biedribas naudu un viss….vel lai melnie miera sargataji varetu atpusties ar LV brivajam meitenem loti leti…bet vecajos labajos laikos LV dzivot bija prestizi un cilveki nevis brauca prom bet brauca dzivot jo musu dzive bija labaka neka citur PSRS statos…un par dzimstibu nebija galigi jauztraucas….ta ka ja nekas tuvakaja nakotne nemainisies tad musu Latvijai draud izmirstiba un ta bus melno USA ….NATO…karaviru izklaides vieta jo te tas ir daudz letak neka USA…ps ja jums ir vesals saprats un gribat redzet LV nakotni tad ir stipri japarkartojas …piemeram lai pienu mes nepirktu bet pardotu…utt

 7. Tu es pavisam sakroplots prataa lai tadaa veida raksteet. Padomaa. Varbut tu es jauns un neizdzivoj okkupaciju bet ta mentalitat ir tev ietekmejus. Latvija nav tev nekko slikt darijus. Latvija nav pelnijus tavo skarbo uzskatu. Ja tu skrien prom un pagriez mugur uz Latviju tu nekkad nebus tik stiprs ka ja tu palikt tava zeme un izcinit labklajibu prieksh tevim, tavu gimeni un tavu tev zem. Braucot prom kadu laiku lai nopelnit vairak ir vien lieta. Braukt prom un noraidit Latviju ir kautkas neaprakstams. Stalins un Kruschevs priecatos cik lab vinu plans ir izstradajies. Tragedija. Bet liel iespeja ka Latvija parnaks.
  Bet kaa tu jutisies tur kur — Irija? Anglija? — tu atrodies. Vai ta cena nav pa auksta? Latvija varbut
  nespej tev palidzet pashlaik kaa tu iedomajies. Bet tu var palidzet Latviju. Latvijai ar nebus zel ja tu aizbrauc — jo Latvijai nav cilveciskas sajutas. Bet tev varbut sapes sird.

  • un kur pasaules mala Tu pats atrodies …no ASV ???? atbrauc un padzivo kadu laiku nesanemot naudu no USA…es negribu lai mani berni aug nabadziba jo tikai tapec ka vini ir latviesi….muldet ir viegli bet ja tev butu te japadzivo ka vienkarsam LV iedzivotajam tad gribu paskatities uz tevi…No ASV

   • Ņem reku manabalss.lv ierosina tautas vēlētus deputātus,kā leišos esot.Vāc tos 150tk parakstus.
    No katra miesta/pagasta ievēl kādu konkrētu LABU veci/sievu,kas pārstāvēs mūs tajā 100.

    Zatlers un tauta tos mēslus atlaida!Kāda iemesla dēļ tie lopi tur parotēja,bet sēd vēl joprojām visi kā viens?!Kāda iemesla dēļ sevišķi nekaunīgie/izcēlušies sēd ārprātīgi nenormāli augstos apmaksātos amatos?
    Zina viens par otru daudz?Tad prokuratūra,kuru arī visu vajag nomainīt!, ņem,un sapako iekšā visus dzīvniekus ar pilnu mantas konfiskāciju,arī nolādētam šofera dēlam!

 8. Un ko tad jus gribejat….. Es nesaprotu mes lv neko nevarejam atlauties un ability stradajum…….aizbraucot mes dzivojam labi palidzam majas brauc am atputies pa visu pasauli krajam naudu un berniem ir nakotne Vai latvija to var dot maniem berniem neee tapec ari aizbraucam mums ljoti gribas majas kuru nav…… Un kur nav nakotnes

  • Tad tik visi tinities prom.Atstājiet nabaga pensionārus vienus stutēt to valsti.Un nedarat neko,lai kaut kas mainītos uz labo pusi.Vai nevajadzēja iet ielās un protestēt ,nekā laisties lapās.Pēc pāris gadiem te būs tikai vecīši.Nevajadzēs Putinam iekarot,jo te būs brīva ienākšana-vārti vaļā.Paldies jums,ka atstājat večukus vienus,lai izdzīvo kā var

 9. Un pie šāda iedzīvotāju skaita mums vajadzīgi simts liekēžu saeimā?

 10. Patiesā aina atklāsies, kad būs jāsāk maksāt ES kopējā kasē pilnās maksas, kas tiek rēķinātas kā attiecīga summa par katru valstī mītošu iedzīvotāju. Tad izrādīsies, ka 4.maija režīma veiksmes stāstā ir vien knapi pusotrs miljons.

 11. interesants projekts. Ar grafistu un citiem ārštata autoriem.

 12. atrēķiniet nost no tiem 1,5 miljoniem vēl 4 cilvēkus. Uz neredzešanos un sapūstiet savā pajoļlandē

Draugiem Facebook Twitter Google+