Mobilā versija
+16.7°C
Malvīne, Malvis
Otrdiena, 27. jūnijs, 2017
26. janvāris, 2015
Drukāt

Pirmoreiz uz bērnudārzu. Kā sagatavot mazuli?

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Pienācis laiks apmeklēt bērnudārzu? Daži padomi, lai sagatavotu bērnu jaunajiem apstākļiem.

* Pirms oficiālās mācību dienas kopā ar mazo der pastaigājoties aiziet līdz bērnudārzam. Ļoti labi, ja var ne vien iepazīt ceļu un ēkas, bet arī satikt audzinātāju un apskatīt telpas.

* Parasti arī bērnudārzniekus mēdz sapost pirmajai dienai dārziņā, tomēr labāk vilkt mugurā ērtu apģērbu un apavus. Tad mazais jutīsies labi un nepiespiesti, mazināsies spriedze, ko īpašs, ikdienā neierasts apģērbs paspilgtina.

* Iepriekšējā vakarā gājienam uz bērnudārzu gatavojieties kopā. Lai bērns piedalās apģērba izvēlē, lai pats to noliek tur, kur rīt tas būs pa rokai. Lai mazais līdzīgi parūpējas arī par apaviem un līdzi ņemamo somu ar mācību piederumiem, ja tie nepieciešami.

* Lai bērnu noskaņotu pārmaiņām dzīvē, var kopā doties uz kancelejas preču veikalu un iegādāties skolai nepieciešamo – zīmuļus, aplikāciju papīru, plastilīnu, krītiņus u.tml. Šāds gājiens ļaus mazulim justies svarīgam un lielam.

* Labāk, ja uz dārziņu aizved viens pieaugušais – mamma vai tētis, vai vecmāmiņa, vectētiņš. To nevajadzētu darīt lielā pulkā – bērnam būs grūtāk atvadīties.

* Atvadas nevajadzētu vilkt garumā, pietiks ar buču un – atā, līdz vakaram! Tad jāļauj audzinātājām bērnu ievest grupiņā un paļauties, ka viņas zinās, ko tālāk darīt.

* Vakarā, nākot pakaļ bērnam, nevajadzētu kavēties, liekot ilgi gaidīt un vērot, kā citus mazuļus tēti vai mammas jau izņem. Mazs bērns visai drīz var justies pamests.

*Arī vecākiem jābūt gataviem 1. septembra rītam. Vispirms pašiem jābūt mierīgiem, lai neizraisītu trauksmi bērnā. Tāpēc jāparūpējas, lai no rīta nepietrūktu piena vai maizes brokastīm un lai nebūtu jāšaudās pa māju, meklējot, ko vilkt mugurā!

 

366_C_logo1

Pievienot komentāru

FOTO: 30 stilīga tēla idejas jaunām meitenēm ar slaidām kājām (2)Vasarā tik ļoti sevi gribas parādīt no skaistākās puses: iedegums, viegla
Ikviens dīdās, izņemot godasardzi. Zinātne aiz "grozāmgrābšļa" trakumaIkviens dīdās, varbūt izņemot vienīgi goda sardzi pie Brīvības pieminekļa. Lai tas būtu pieskarties saviem matiem, grauzt nagus, spēlēties ar apģērbu vai rokās griezt pildspalvas, tu, visticamāk, dīdies daudzas, daudzas reizes dienā.
Vasals Latgolā! Septītā “1836 enduro km” moto ekspedīcija iezīmē Latvijas austrumus. 2.dienaĀrā rasina īslaicīgs lietus, bet visādi citādi laiks braukšanai ar moci ir lielisks. Pēc brokastīm laižam pētīt Latvijas vecākās dzelzceļa stacijas noliktavas ēku, par ko vakar stāstīja "šmakovkas" Jānis.
Draugiem Facebook Twitter Google+