×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
13. marts, 2014
Drukāt

Jaunas mednieku apliecības (3)

Foto - StockFoto - Stock

Kopš iepriekšējās mednieka apliecību maiņas pagājuši 17 gadi, nereti pazīt dokumenta īpašnieku pēc fotogrāfijas ir visai pagrūti, tāpēc pienācis laiks to nomaiņai – Valsts meža dienesta (VMD) medību daļas vadītājs Valters Lūsis pamato priekšlikumu izstrādāt jaunu mednieku apliecību versiju. Nākamnedēļ šo iniciatīvu vērtēs Zemkopības ministrijas darba grupa, kas izveidota Ministru kabineta (MK) noteikumu projekta izstrādei.

Jaunās apliecības jāveido mūsdienīgākas – ar mazāku informācijas apjomu un no izturīgāka materiāla, piemēram, plastikāta, kādas ir autovadītājiem, spriež V. Lūsis. “Jautājums par derīguma termiņu ir diskutējams, VMD piedāvā apliecību izsniegt uz 10 gadiem,” viņš piebilst.

Abas lielākās mednieku organizācijas priekšlikumu atbalsta, taču ar saviem nosacījumiem. Latvijas Mednieku savienība norāda, ka jaunā dokumenta izsniegšanai nevajadzētu radīt medniekiem papildu materiālu slogu, apliecību nomaiņai jāatvēl pietiekami ilgs laiks, lai nerastos rindas, kā arī nedrīkst pieļaut situāciju, ka termiņā neapmainītās apliecības nav iespējams nomainīt bez eksāmena nokārtošanas. “Noteikti nepiekritīsim eksaminācijai!” īpaši uzsver Latvijas Mednieku asociācijas izpilddirektors Haralds Barviks.

Jau pieminētie MK noteikumi regulē arī mednieku un medību vadītāju apmācību kārtību, zināšanu un praktisko iemaņu pārbaudes programmu. Mednieku pārstāvji atzīst, ka jauni risinājumi nepieciešami mednieku eksāmena teorētisko jautājumu un praktisko iemaņu pārbaudes pilnveidošanā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. noteikti apliecibas mainit bez pārbaudes eksameniem…un bez maksas..

  2. Mana mednieku apliecība toč ir novecojusi ar senu (pagājušā gadsimta) bildi. Un medību vadītāja apliecība arī būtu jāmaina, jo arī ir sena.

  3. Bildē nav mednieks, bet gan atpūtnieks ar gaisa bisi, droši vien šauj pa tukšām pudelēm

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +16.4
Alūksne +12.8
Daugavpils +17
Saldus +14.8
Liepāja +16.2
Jelgava +14.5
Ventspils +16.2
Limbaži +14
Madona +13.3
Rēzekne +12.6
+19
+16
+15
Draugiem Facebook Twitter Google+