×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
30. jūlijs, 2014
Drukāt

12.Saeimas vēlēšanas: “Vienotībā” jaunas asinis no reģioniem (6)

Foto-LETAFoto-LETA

Šonedēļ savus deputātu kandidātu sarakstus oktobrī gaidāmajām Saeimas vēlēšanām sāk iesniegt arī pašreizējās koalīcijas partijas.

Šoreiz piedāvājam “Latvijas Avīzes” lasītāju vērtējumam premjeres pārstāvētās partijas “Vienotība” sarakstu. Patiesībā gan šoreiz to pareizāk būtu saukt nevis par partiju, bet gan apvienību, jo “Vienotības” sarakstā atrodami arī reģionālo partiju līderi, paputējušās Reformu partijas zināmākie biedri un vairāki tā sauktā Olšteina sešnieka pārstāvji.

“Vienotības” sarak­stā iekļauts maksimālais deputātu kandidātu skaits – 115. Apgabalos līderu vietas atvēlētas pašreizējai premjerei Laimdotai Straujumai, Saeimas priekšsēdētājai Solvitai Āboltiņai, ministriem un ilggadējam Saeimas deputātam Jānim Reiram. Taču augstās vietās ir arī reģionālo partiju pārstāvji. Vidzemes sarak­stā ar otro numuru kandidēs Valmieras mērs Inesis Boķis, Zemgalē – Tukuma novada domes priekšsēdētājs Juris Šulcs, bet Latgalē – Preiļu novada domes priekšsēdētājs Aldis Adamovičs. Rīgas sarakstā kā rezervisti tiek izmantoti “Vienotības” pārstāvji galvaspilsētas domē – Sarmīte Ēlerte, Olafs Pulks un Uģis Rotbergs. Uz šā fona “Vienotības” Kurzemes saraksts šķiet vājāks. Tajā otrā vieta atvēlēta Straujumas padomniekam Intam Dālderim. Bijušais tautpartijiešu kultūras ministrs “Vienotībā” bauda lielu, bet grūti izskaidrojamu uzticību. Taču Kurzemes reģionālo partiju pārstāvjiem vietas ierādītas krietni zemāk – augstākais ir Artis Gustovskis (Kuldīgas novadam), kuram ir sestā vieta sarakstā. “Vienotības” rindās patvērumu raduši arī vairāki pārstāvji no bijušā “Olšteina sešnieka” – Jānis Upenieks (Vidzemē), Jānis Junkurs (Kurzemē) un Viktors Valainis (Zemgalē). Taču sarakstos vairs nav tādu ilggadēju deputātu kā Dzintars Ābiķis un Ilma Čepāne, kuri pēc šī Saeimas sasaukuma plānojot beigt darbošanos aktīvajā politikā.

Kā jau sevi cienošai varas partijai pienākas, “Vienotība” nav aizrāvusies ar slavenu skatuves mākslinieku vai sportistu “vervēšanu”. Toties Vidzemes sarakstā 18. vietā ir Vidzemes inovāciju un uzņēmējdarbības centra valdes loceklis Pauls Irbins, kurš pazīstams kā “džeks no Cēsīm, kurš taisās uz Marsu” (vienīgais Latvijas pārstāvis, kurš pārvarējis pirmo kārtu konkursā “Mars One” lidojumam uz “sarkano planētu”). Savukārt Latgales sarakstā, kā jau rakstīju, kandidē “Vienotību” pametušās valodnieces Janīnas Kursītes vārda un uzvārda māsa – Daugavpils novada deputāte Janīna Kursīte.

Deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana 12. Saeimas vēlēšanām turpināsies līdz 5. augustam. Līdz šim savus sarakstus iesniegušas partijas “Solidaritāte”, ” Saskaņa”, “Vienotība” un Nacionālā apvienība.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Neatbilstošas asins grupas!

  2. Dariet ko gribat, bet svītrojiet Dālderi! Ja reiz ir cilvēks, kam nevar ticēt, tad tas ir.Viņš!

  3. Es jau nu gan par tiem ,,Vienotības,, salašņām nebalsošu!

  4. zel,ka vairs nekandide Cepanes k-dz no Vienotibas saraksta un Abika k-gs sakarigi deputati kuri tiesam stradaja LATVIJAS laba,paldies par darbu.

Draugiem Facebook Twitter Google+