×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
9. septembris, 2015
Drukāt

Egils Līcītis: Nav kas valdošajām partijām elpotu pakausī (8)

Foto - LETAFoto - LETA

Žagas rauj, iedomājoties vien, cik garu sūdzību grāmatu pilsoņi varētu sarakstīt par Latvijas politiskajām partijām, kas atgādina skolēnus, nevis pieaugušo auditoriju. Pat tās, kas piepūtušās aiz lepnības par iekļūšanu Saeimā, ir kleķa konstrukcijas, salipinātas no māliem, smiltīm, koku sūnām, sodrējiem un avotūdens. Daži tā saucamie spēki ir ja ne gluži mēris, tad vieglāks sērgas paveids, citi pēc popularitātes augstākā punkta sasniegšanas nīkulīgi velk kailo dzīvību, un partijnieku attiecības ar sabiedrību ieciklējušās par nekūstošu, platu ledāju, kur atbalsojas – viņi nedomā par tautu!

Agrāk varēja sūdzēties par politiska tirgus kropļošanu, bez jēgas mākslīgi taisot neskaitāmas partijiņas, toties tagad partiju gandrīz sāk trūkt, jaunrades entuziasms noplacis uz nulli. Apstākļos bez konkurences pašreizējie varas vīri jūtas pietiekami ērti, jo nav elpas pakausī, nav vērā ņemamu rezervju, lai veidotu kaut cik konkurētspējīgus spēkus. No kādas olas lai izšķiltos cālēns, ja iztīrīts pat Šķēles atstātais mantojums, bijušie tautpartijieši, un pie apvāršņa nerēgojas neviens Eifeļa tornim līdzīgs mesija, apgarota persona, kā savlaik Sudraba vai kristālskaidrais Repšes kungs. Skaidrs, ka jaunas, talantiem puslīdz bagātas partijas dibināšana ne tuvu neizraisīs tādu publikas ažiotāžu kā amerikāņu fritēto cāļu ēdnīcas atklāšana.

Pēdējā laikā no vēlētājiem atsvešinājusies pat varenākā partija “Vienotība” un reitingā noslīdējusi uz līderībai nepiedienīgi zemu 4. numura vietu. Kaut man patīk Solvita, atklāti tiek spriests, ka viņas vadībā jaunas “Vienotības” viktorijas vēlēšanās nav gaidāmas. Iekšējās domstarpībās partija vājējot un lēnām noasiņojot. Tā atzīst paši biedri. Nemaz nerunāsim par kolēģu nelabvēļu uzmesto ļauno aci, kuri sakās debesīs redzējuši nepārprotamas zīmes par “Vienotības” bojāeju. Viņi ar žulti atceras, kā 2002. gadā zosu gājienā “Jaunā laika” biedri, caurmērā dievbijīgi cilvēki, devās uz baznīcu, bet pēc sagrēkošanas 13 gadu garumā drīz būs pāri palikušās regālijas – burciņa ar “Vienotības” svētajo pīšļiem, medaljons ar ugunīgi rudu matu šķipsnu, ērkšķi, kas ieurbās un caurdūra Sv. Aigaru un Sv. Ģirtu tieši krūtīs, stikla pudelīte ar Dzintara asrām, Kalnietes apmetnis, kas padara neredzamu, Viņķeles līkais nags un citas par pēdējo piemiņu glabājamas mantiņas.

Kaut ar jaunām asinīm politikā ir bezcerīgi, “Vienotībai” pašai sevi aiz cekula jāvelk ārā no purvaines, kā prata Minhauzens. Tas būtu ekstrēmi piedāvāt atņemt mantību bagātniekiem un izdalīt pensionāriem, bet ar iedvesmojošu programmu dzīve varbūt arī rādītos košākās krāsās un nākotne nebūtu tik nespodra. Cilvēki gaida no partijām paškritiskus izvērtējumus, kļūdu labojumus un tikšanu vaļā no dalībniekiem, kas blamierējušies. “Vienotība” tapināšot piedāvājumu un drīzumā to varēšot pataustīt. Raudzīsim, vai tas priecēs aci, vai atšķirsies no kārtējās partiju makulatūras. Vai “Vienotības” ēka tiks nostiprināta, vai iztiks tikai ar logu nomaiņu un puķainu aizkariņu pielikšanu. Ja nu izrādās, ka “Vienotība” iekritusi tikai bedrītē un nevis bezdibenīgā bedrē?

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Klausoties un lasot ziņas mani pārņēma dīvaina sajūta …ar to arī padalos …varbūt kādam ir līdzīgi -…valdošajās aprindās ir iestājusies pilnīga šizofrēnija….no vienas puses vajadzētu vairāk patriotisma….no otras puses jāizvieto migranti ,kuri staigā pār robežām paceltu galvu:)))( ..vai esat aizmirsuši šo dziesmu) un te nu sākas šizofrēnija -it kā jāstāsta cilvēkiem – migranti tas taču ir forši …tautu draudzība….multikulti …mēs visi esam šīs planētas iedzīvotāji,jo to prasa Brisele,Berlīne,Parīze. A no otras puses .., jāstiprina Austrumu robeža ar žogu, jābruņo un jāpalielina armija un zemessardze….un grūti ietāstīt ,ko viņi sargās un no kā,ja jau mēs visi Planētas pilsoņi…i smieties i dusmas – kāda mums ir vara??? Ta ,Putinam Latvijā nevajag nekādus desantniekus un"zaļos cilvēciņus" ….kādu miljonu Krievijas un Vidusāzijas iedzīvotāju bez ieročiem pāriet robežu un ko nu????

 2. Ja vien šīs mazskaitlīgās biznesa interešu grupas varam saukt par partijām!

 3. PVN pārtikai vienāds ar PVN tabakai un alkoholam Atbildēt

  “Pasaules attīsdtītajās valstīs PVN ir samazināts. Latvijā PVN pārtikai ir vienāds ar PVN tabakas izstrādājumiem un alkoholiskajiem dzērieniem.Ņemot vērā,ka lauksaimniecība veido tikai aptuveni 2,5% no iekšzemes kopprodukta,PVN pazemināšana pārtikai (un varbūt paaugstināšana tabks izstrādājumiem un alkoholiskajiem dzērieniem) būtisku ietekmi uz nodokļu ieņēmumiem neatstātu. Vēl jāievēro fakts,ka pārtiku lauku iedzīvotāji lielākoties patērē,PVN nemaksājot,jo viņi lielāko daļu izaudzē paši. Nodokli mazā mērā maksā arī no tirgos pārdotās lauksaimniecības produkcijas. Reizē ar to pārtikas daļēja vai pilnīga atbrīvošana (kā tas daļēji ir Lielbritānijā un Luksemburgā) no PVN budžetam ir maznozīmīga. Vajadzīga tikai vēlēšanās,lai neatrastu atkal kādu pretargumentu-sarežģīti diferencēt,grūti kontrolēt,nav pierasts,kases aparātiem nav tāda iedalījuma un līdzīgi.”
  Skat.”Latvijas nodokļu politika: salīdzinājums un vērtējums”,Latvijas universitātes lektore,Mag.ekon. un sab.vad.zin. Ilze Sproģe,Komersanta Vēstnesis,Nr.27 (134),2008.gada 2.jūlijs.

 4. Neaizmirsīsim,ka Latvijas 21% PVN likme pirmās nepieciešamības pārtikas produktiem ir otra augstākā visā pasaulē. Vēl augstāka tā ir vienīgi pārtikušajā Dānijā (25%)! Un arī tad,Dānijas autonomajā teritorijā-Grenlandē,visiem pārtikas produktiem tiek piemērota 0% PVN likme.

 5. Ne tik sen>Jānis Labrencis Atbildēt

  “Trešdien,17.maijā Pārtikas nozares padomē Zemkopības ministre Laimdota Straujuma un Zemkopības ministrijas (ZM) speciālisti kopā ar Latvijas pārtikas rūpniecības federācijas,Latvijas lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas,Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes un Zemnieku Saeimas pārstāvjiem apsprieda nepieciešamās izmaiņs nodokļu politikā,lai veicinātu vietējo pārtikas ražotāju kinkurētspēju. ZM Finanšu ministrijai jau ir nosūtījusi vēstuli,kurā informē,ka ZM un lauksaimnieku un pārtikas ražotāju organizācijas ierosina no 2013.gada pārtikai,kurai ir īss realizācijas termiņš,piemērot pievienotās vērtības nodokļa (PVN) samazināto likmi 12% apmērā līdzšinējo 22% vietā.”
  Skat.”Zemkopības ministre Laimdota Straujuma rosina samazināt PVN likmi pirmās nepieciešamības pārtikas produktiem”,ZM.Nozares portāls.Ziņojumi presei,17.05.2012.

 6. Neviens, no pašreiz pie varas esošiem, neredz mūsu valsts nabadzības patieso iemeslu. Mūsu PVN nodokļu politika derīga tikai valstī ar augsti attīstītu ražošanu, lai uz tās tālākas attīstības rēķina gūtu budžetā lielākus ienākumus. Latvijai PVN ir galvenais neattīstītās ražošanas cēlonis, bet sekas ir bezdarbs, nabadzība, emigrācija u.t.t. Neviena partija to nesaprot un tādēļ gudri runā tikai par sīkām nodokļu izmaiņām, kuras neko nedos. Tāpēc, ka nav ko reāli darīt, partijas savā starpā kašķējas.

 7. Kur tad ir tās partijas ?
  .
  Ir bandiņas “dod,dod!-raujam,raujam!” , sastāvošas no starpkaru periodā iemigrējušiem laukstrādniekiem, kuru mērķis bija ar minimālu piepūli “noraut” lielāku kumosu no desas pusdienu galdā.
  Ne viņi ko saprata no ekonomikas, ne arī vēlējās saprast.
  “mums pienākas ! “- tāds bija sauklis.
  Pateicoties jukām Eiropā, viņu bērni izspraucās pie varas.
  Pēc boļševiku režīma krišanas tie paši atkal izspraucās pie varas.
  Kamēr bija dzīvi BRĪVVALSTS saimnieki – bija no kā raut.
  Tagad tie ir apmiruši un Latvijas teritorija ir “izrauta”. Ko nu ?
  Atlikuši meli un blēdības. Tēlo Minhauzenus.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+