×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
11. decembris, 2015
Drukāt

Jaunās automašīnas mediķiem par 4 miljoniem piegādās Āboltiņas vīra pārstāvēts uzņēmums (7)

Foto - LETAFoto - LETA

Konkursā par 52 automašīnu piegādi Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam (NMPD) uzvarējis politiķes Solvitas Āboltiņas (V) vīra pārstāvētais uzņēmums SIA “Auto Blitz”, kurš iepriekš ieguva tiesības piegādāt 40 jaunus spēkratus arī Valsts policijai.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja NMPD pārstāve Ilze Bukša, dienestā ir noslēdzies atklātais konkurss par ātrās palīdzības automašīnu iegādi un aprīkošanu brigāžu mediķu vajadzībām. Kopumā tika saņemti deviņi pretendentu piedāvājumi, no kuriem par uzvarētāju atzīts “Auto Blitz”.

Bukša stāstīja, ka “Auto Blitz” piedāvājums atbilda visām konkursa nolikumā izvirzītajām prasībām, tehniskajai specifikācijai un ir saimnieciski visizdevīgākais. Plānots, ka gada laikā dienestam tiks piegādātas 52 jaunas, pilnībā aprīkotas un Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD) reģistrētas ātrās palīdzības brigāžu mašīnas par kopējo summu 4,02 miljoni eiro, ieskaitot PVN.

Saskaņā ar konkursa nolikumu vērtējums veidojās no vairākiem parametriem – mašīnas cenas, dzinēja jaudas, reglamentēto tehnisko apkopju un transportlīdzekļa ekspluatācijas izmaksām 300 000 kilometru darbmūža nobraukumam, servisa pakalpojumu izmaksām, rezerves daļu izmaksām un tehnisko apkopju un garantijas nosacījumiem.

NMPD ir nosūtījis informāciju par komisijas lēmumu pretendentiem un Iepirkumu uzraudzības birojam. Ja desmit dienu laikā netiks saņemtas sūdzības, komisijas pieņemtais lēmums stāsies spēkā, norādīja Bukša.

LETA jau ziņoja, ka janvārī opozīcijas deputāts Andrejs Elksniņš (S) bija lūdzis Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) pārbaudīt valsts iepirkumos uzvarējušā “Auto Blitz” darbību.

Elksniņš iesniegumā KNAB pauda, ka “Auto Blitz” “pēdējos trijos darbības gados pamanījies ar savas pārstāvētās markas automobiļiem apgādāt ne vienu vien valsts iestādi, tiekot pie vairākiem miljoniem eiro”.

“Lauvas tiesa nopelnīta tieši Iekšlietu ministrijas iepirkumos, un pēdējais no tiem – piegādātie “Opel Insignia” automobiļi – ir izpelnījies īpašu uzmanību. Īpatnēji, bet iepirkumu veiksme iet roku rokā ar partijas “Vienotība” atrašanos pie varas,” norādīja deputāts.

“Firmas.lv” pieejamā informācija liecina, ka “Auto Blitz” padomē darbojas partijas “Vienotība” valdes priekšsēdētājas Āboltiņas dzīvesbiedrs Jānis Āboltiņš.

Savukārt septembrī KNAB informēja, ka pārbaudē nav konstatējis valsts amatpersonu saistību ar uzņēmumu “Auto Blitz”, kurš ieguva tiesības piegādāt Valsts policijai automašīnas un kurā darbojas Āboltiņas dzīvesbiedrs. Uzņēmums Valsts policijai 2014.gadā piegādāja 40 jaunas “Opel Insignia” automašīnas par 1,3 miljoniem eiro bez PVN.

“Firmas.lv” informācija liecina, ka nedaudz vairāk par pusi “Auto Blitz” kapitāla daļu pieder AS “Mūsa Motors grupa”, bet pārējie dalībnieki ir Vitauts Tučkus, Ģirts Zemītis un Māris Varkalis. Āboltiņš darbojas arī “Mūsa Motors grupas” padomē.

2014.gadu uzņēmums noslēdza ar 5 924 458 eiro apgrozījumu un 20 096 eiro peļņu. Savukārt 2013.gadu uzņēmums noslēdza ar 5 821 882 eiro apgrozījumu un cieta 38 127 eiro lielus zaudējumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Neizpratnē šovā dēļ Atbildēt

  Mērķis samazināt iedzīvotāju skaits un pievakt mājas vai dzīvokļos.

 2. Vai arī cik tas nebūtu neprātigs iekšzemes izvērtējumā, ārpus Latvijas, tas tomēr mēt negatīvu ēnu uz mūsu valsti. Mēs raudājam par ieguldijuma trūkumu: šeit nu ir labs piemērs, kāpēc!

 3. Nu redz cik labi mums šai valstī iet. Ja Āboltiņa tiks pie kārotā premjērministra amata,tad visām valsts iestādēm būs OBLIGĀTI jābrauc tikai un vienīgi ar vīra firmas iegādātām masšīnām. Mēs taču esam TIESISKA un DEMOKRĀTISKA valsts.

 4. vel kādam jautājumi kāpec epopeja ar šīm mašīnām vispār tika iesākta ?

  • Nu ja Āboltiņas vecis pars ir tik nespējīgs savā biznesā nopelnīt naudu, tad laulātā iet palīgā. Var jau būt, ka arī to biznesu viņam izveidoja, kurš zin

   • To taču visi redz un saprot,kāpēc rižā trako,lai tiktu pie grožiem……naudiņu,naudiņu gribās un varu piedevām.
    Vemt ir vēlēšanās uz šās fizionomiju skatoties.

Draugiem Facebook Twitter Google+