Laukos
Tehnika

Jaunās “Avatar” sējmašīnas tikai tiešajai sējai0

Vācijas izstādē “Agritechnica 2017” kompānija Horsch demonstrēja atjaunoto Avatar sējmašīnu sēriju. Līdz šim Horsch sējmašīnu segmentā piedāvājusi tikai enkurtipa mašīnas, savukārt Avatar SD , ir pirmā disku sējmašīna izmantošanai tikai tiešajā sējā.

Horsch Avatar 3 un 4 SD ir kompaktās sējmašīnas, kas paredzētas pamata un starpkultūru tiešajai sējai. Jaunie Avatar modeļi sevi jau labi parādījuši ziemāju sējā reģionos ar graudzāļu nezāļu rezistences problēmām, jo to darbīgās daļas minimāli izjauc augsnes struktūru.

Turpmāk līdz ar Avatar 6-12 SD modeļiem ar bunkuru SW tiks piedāvātas arī versijas ar darba platumu 3 un 4 metri.

Avatar
tiešās sējas sējmašīnas aprīkotas ar viena diska sējas lemešiem SingleDisc. Spiediens uz sējas lemešiem – līdz 310 kg ar tukšu bunkuru. Atbalsta veltnis dziļuma ievērošanai piestiprināts tieši uz lemeša. Tas ļauj precīzi ievērot sēklas iestrādes dziļumu pat neizlīdzinātā laukā. Pieveļošais veltnis fiksē sēklu blīvajā vagā, radot apstākļus augsnes mitruma pievilkšanai caur kapilāriem. Aizrausējdiski aizber vagu no augšas ar irdenu augsnes slāni.

Izsējas lemešu divrindu izvietojums neļauj augu atliekām uzkrāties starplemešu telpā. Tas mašīnu padara drošu pret aizsērējumiem, neraugoties uz samērā nelielo starprindu platumu (16,7 cm). Tādējādi Avatar sējmašīnu var izmantot arī uz lauka ar lielu daudzumu rugāju palieku vai zaļmēslojuma augu.

Šasija ar liela diametra riteņiem izvietota aiz izsējas lemešiem, tas novērš sliežu rašanos pirms lemešiem un padara ērtu transportēšanu. Nepiecie­ša­mī­bas gadījumā mašīnu var aprīkot ar papildu balasta slodzi. Vienas sekcijas sēklu bunkura tilpums ir 2800 litru; divsekciju (sēklai un mēslojumam) – 3800 litru. Pēdējā variantā mašīna aprīkota ar G&F sistēmu, kas ļauj iestrādāt mēslojumu vienā vagā ar sēklām.

Papildus tiek piedāvāta (viensekcijas bunkuram) sistēma mikrogranulu iestrādei. Mašīnas vadībai un kontrolei tiek izmantots Standart ISObus Terminal.


Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem
Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

LA.lv