Veselam

Jaunas cenas Sociālās integrācijas valsts aģentūras pakalpojumiem 16

Foto-LETA

Sociālās integrācijas valsts aģentūra (SIVA) aktualizējusi maksas pakalpojumu cenas, kā arī ieviesusi jaunus maksas pakalpojumus. Tas darīts, ņemot vērā Valsts kontroles ieteikumus, jo līdzšinējās cenas neatbilda pakalpojumu faktiskajām izmaksām.

 

Jaunie maksas pakalpojumi, pēc kuriem ir pieprasījums, – piemēram, profesionālās pilnveides 570 stundu programma, logopēda konsultācijas, klasiskā (arī grūtnieču) un bērnu vispārējā masāža. Paredzētas nodarbības arī funkcionālā speciālista vadībā – individuāla fizioterapija ar vingrojumu kompleksu izstrādi, fizioterapija bērniem, fiziskās aktivitātes trenažieru zālē ar dozētu slodzi (ar ārsta norīkojumu).

Maksas pakalpojumu cenrādī turklāt iekļautas dažādu veidu medicīniskās manipulācijas, piemēram, izgulējumu apstrāde, asinsspiediena mērīšana un citas. Ar SIVA piedāvātajiem pakalpojumiem interesenti detalizētāk var iepazīties SIVA interneta vietnē www.siva.gov.lv.

Aktualizētas maksas pakalpojumu cenas arī valsts sociālās aprūpes centros. Aprēķinos ņemtas vērā pašlaik aktuālās pārtikas preču, medikamentu, energoresursu un citas izmaksas. Cenas bija nepieciešams pārskatīt arī tāpēc, ka atsevišķus maksas pakalpojumus vairs nesniedz vai arī tos aizstāj ar citiem.

Valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) “Rīga” filiālē “Rīga” un filiālē “Pļavnieki”, piemēram, plānots piedāvāt jaunu maksas pakalpojumu “Minhenes funkcionālā diagnostika”. Tā ir progresīva diagnosticēšanas un funkcionālo spēju novērtēšanas metode, ko izmanto, lai noteiktu bērnu attīstību un varētu plānot, kāda veida palīdzība mazuļa vispārējai attīstībai būtu ieteicama. Filiāle “Rīga” tostarp piedāvā arī nepilngadīgo grūtnieču izmitināšanu sociālās aprūpes iestādē (par maksu), jo nepilngadīgās no bērnu namiem un ģimenēm, kurās nav atbilstoša atbalsta, nereti uzturas vidē, kas nav viņām piemērota.

 

Raksta autore Ilze Līvmane

LA.lv