×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
12. decembris, 2012
Drukāt

Jaunas dziesmas Eirovīzijai


Foto - LETAFoto - LETA

Vakar atklātas 2013. gada Eirovīzijas nacionālās atlases pusfināla 24 dziesmas, kas nu sāk cīņu par ceļazīmi uz nākamgad Zviedrijas pilsētā Malmē notiekošo starptautisko finālu. 


 

Starp mūzikas un vārdu autoriem šogad dominē ārzemju vārdi, pārstāvēti gan zviedri, gan beļģi, lietuvieši, pat Nigērijas mūziķis Dominiks Okuloe. No pazīstamiem Latvijas mūziķiem Eirovīzijas pusfināla dziesmu autoru vidū vien Andris Kivičs un Ieva Sutugova.

“Arī šogad pierādījies, ka Eirovīzijas konkursa projekts ir vajadzīgs gan kā starta platforma pieredzējušiem, gan kā izaugsmes aicinājums jaunajiem Latvijas mūziķiem,” uzskata LTV ģenerāldirektors Edgars Kots. Viņš norādījis, ka šogad Eirovīzijas projekts Latvijā uzsāk jaunu posmu, kas vērsts uz pozitīvu savstarpēju tuvināšanos skatītājiem un izpildītājiem, tādēļ ir 
jauns nacionālās atlases pusfinālu koncepts un jauns nosaukums – “Dziesma 2013”.

Viens no žūrijas pārstāvjiem mūziķis Kārlis Auzāns uzskata, ka Eiropas publikas atsaucību var izpelnīties tikai oriģinālas un interesantas dziesmas, un vismaz trīs tādas, viņaprāt, šogad pieteiktas.

Pusfinālu koncerti norisināsies 8. un 9. februārī koncertzālē “Palladium” un būs skatāmi tiešraidē LTV1. Savukārt nacionālās atlases fināls notiks 16. februārī Ventspils teātra namā “Jūras vārti”.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+