Apbrīno

Jaunās dzīves sākums 16

Publicitātes foto

“Oskara” nominants un filmu “Dalasas pircēju klubs” un “Mežone” režisors Žans Marks Valē uzņēmis drāmu, kurā galvenās lomas atveido trīs “Oskaram” pietuvināti aktieri: Džeiks Džilenhols, Naomi Votsa un Kriss Kūpers.

Gadiem ilgi Deiviss ir darījis to, ko no viņa gaida, bet, kad traģiskā autoavārijā iet bojā viņa sieva, viņš saprot, ka nespēj ļauties sērām, kas šajā situācijā būtu visatbilstošāk. Uzsācis vēstuļsaraksti ar kādas firmas klientu apkalpošanas servisu par nesaņemtu pakalpojumu, viņš jo dienas kļūst jo nekomunikablāks, un informācijas druskas no pagātnes, sarunu uzplaiksnījumi ar nu jau mirušās sievas vecākiem un no jauna atklātā dzīve viņam liek izdarīt izvēles, par kurām iepriekšējais Deiviss, visticamāk, pat neaizdomātos.

Izrādīta Toronto kinofestivālā, šī drāma gan nav jauns pavērsiens režisora Žana Marka Valē karjerā, taču brīnišķīgas lomas piespēlējusi Džeikam Džilenholam, Naomi Votsai un Krisam Kūperam, starp rindiņām ļaujot nolasīt viņu varoņu personiskās traģēdijas, kas eklektiskas mūzikas pavadībā diezgan brīvi ceļo pa Deivisa dzīves lappusēm. Tur ir vieta gan pārsteidzošām atklāsmēm, gan nebēdnībām, gan draudzībai un fiziskai graušanai, kas kā tiešs simbols ļauj līdz pēdējai vīlītei izjaukt Deivisa iepriekšējo dzīvi un nokārtot parādus ar pagātni, tā dodot vietu kam jaunam. Kam? Tas paliek aiz ekrāna skatītāja iztēlei.

 

UZZIŅA:

“Sabrukums”/”Demolition”

ASV, 2015.

Režisors: Žans Marks Valē

Lomās: Džeiks Džilenhols, Naomi Votsa, Kriss Kūpers, Džūda Lūiss

No 15. aprīļa “Kino Citadele”, “Cinamon”, “Multikino”, “Splendid Palace”

LA.lv