Tehnika
Tehnoloģijas

Jaunās “eparaksts.lv” portāla versijas lietotāji saskaras ar problēmām 0

Jaunās portāla “eparaksts.lv” versijas lietotāji saskārušies ar problēmām tā darbībā, vēsta TV3.

Portāla jaunā versija palaista 2.janvārī, taču tehnoloģisku sarežģījumu dēļ vairākiem “eparaksts.lv” lietotājiem, kuri lielākoties darbojas e-vidē, bijušas grūtības ar dokumentu elektronisko parakstu apstiprināšanu. Uz grūtībām norādījuši “iOS” operētājsistēmas lietotāji.

Kā skaidroja Latvijas Valsts radio un televīzijas centra (LVRTC) valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta, e-paraksts patlaban ir pieejams viedtālruņos ar “Android” operētājsistēmu. “AppStore” lietotne “iOS” lietotājiem patlaban ir apstrādes procesā un būšot pieejama tuvākajā laikā.

Kamēr tā nav pieejama, un “iOS” viedtālruņu lietotājiem ir steidzama nepieciešamība parakstīt dokumentus, to vēl šonedēļ varot izdarīt vecajā portālā: “www.lvrtc.lv/atbalsts-eparaksta-lietot257jiem.html?lang=lv”.

Kā iepriekš skaidroja Bokta, izmaiņas veiktas, jo pilnībā atjaunota e-paraksta tehnoloģiskā platforma. Tas darīts, lai atbilstu Eiropas Savienības “eIDAS” (elektroniskās identifikācijas, autentifikācijas un drošības pakalpojumu) regulai, kā arī, lai atjaunotu 2006.gadā ieviesto risinājumu un sniegtu klientiem lielāku funkcionalitāti un ērtības.

Kā ziņots, portāls “eparaksts.lv” nebija pieejams no 2017.gada 29.decembra plkst.23 līdz 2.janvāra plkst.8, kad notika pāreja no portāla vecās versijas uz jauno.

LVRTC nodarbojas ar radio un televīzijas programmu apraidi, e-paraksta un citiem sertifikācijas pakalpojumiem, datu pārraides, datu centru un infrastruktūras nomas pakalpojumu sniegšanu.

Pērn LVRTAC strādāja ar 15,126 miljonu eiro apgrozījumu un peļņu 4,612 miljonu eiro apmērā. Savukārt 2015.gadā uzņēmuma apgrozījums bija 14,898 miljoni eiro, bet peļņa – 5,233 miljoni eiro.

LA.lv