Mobilā versija
-2.1°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
11. septembris, 2014
Drukāt

Jaunās ES sankcijas pret Krieviju stāsies spēkā piektdien

Foto - LETAFoto - LETA

Eiropas Savienības karogs.

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis beidzot vienojušās, ka jaunās sankcijas pret Krieviju stāsies spēkā piektdien, vēsta avoti diplomātu aprindās.

Savukārt Eiropadomes prezidents Hermans van Rompejs paziņoja, ka jaunās sankcijas varētu tikt atceltas, kad mēneša beigās tiks izvērtēts pamiers Ukrainā.

Pēc van Rompeja teiktā, ES dalībvalstis var “ierosināt grozīt, apturēt vai atcelt spēkā esošās sankcijas – visas vai daļēji” atkarībā no miera plāna progresa Ukrainā.

ES dalībvalstu līderi 30.augusta samitā vienojās par jaunām sankcijām pret Krieviju, un dalībvalstu vēstnieki piektdien saskaņoja jauno sankciju paketi, taču to spēkā stāšanās tika atlikta, ņemot vērā dažu dalībvalstu iebildumus.

Pirmdien tika panākta vienošanās, ka sankciju ieviešana atlikta “uz dažām dienām”. Trešdien ES dalībvalstu vēstnieku tikšanās šajā jautājumā beidzās bez rezultātiem.

Tai pat piektdienā Ukrainas valdības un prokremlisko kaujinieku pārstāvji Minskā parakstīja vienošanos par pamieru, kas joprojām ir spēkā, lai gan sporādiskas sadursmes vēl arvien turpinās.

ES problēma ir paskaidrot, kāpēc tiek piemērotas jaunas sankcijas, ja miera centieni Ukrainā, kā izskatās, beidzot gūst panākumus, norādīja viens no avotiem.

Rezultātā ES dalībvalstu vēstnieki vienojās, ka sankcijas var tikt pārskatītas, ja “pamiers izrādīsies ilgstošs un miera plāns iegūs aprises”, norādīja avots, piebilstot, ka ES līdz mēneša beigām veiks vispusīgu situācijas izvērtējumu.

Jaunās ES sankcijas būs vērstas pret piecām Krievijas valstij piederošām bankām, trim lieliem aizsardzības sfēras uzņēmumiem, trim enerģētikas kompānijām, naftas ieguves izpētes projektiem un 24 personām, teikts ES dalībvalstu valdību izdotajā paziņojumā.

Šīs personas, kurām tiks iesaldēti līdzekļi un noteikti ceļošanas ierobežojumi, ir darbojušās pret Ukrainas teritoriālo integritāti, norādīts paziņojumā. “Melnais saraksts” papildināts ar Krievijas politiķiem un oligarhiem, Krimas valdības pārstāvjiem un jaunajiem līderiem Donbasā.

Saskaņā ar sankcijām Krievijai vairs netiks sniegti pakalpojumi un piegādātas tehnoloģijas, kas nepieciešamas dziļūdens naftas ieguves izpētei un ieguvei, Arktiskās naftas izpētei, ieguvei un degslānekļa projektiem, norādīts paziņojumā.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+