×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
11. septembris, 2014
Drukāt

Jaunās ES sankcijas pret Krieviju stāsies spēkā piektdien

Foto - LETAFoto - LETA

Eiropas Savienības karogs.

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis beidzot vienojušās, ka jaunās sankcijas pret Krieviju stāsies spēkā piektdien, vēsta avoti diplomātu aprindās.

Savukārt Eiropadomes prezidents Hermans van Rompejs paziņoja, ka jaunās sankcijas varētu tikt atceltas, kad mēneša beigās tiks izvērtēts pamiers Ukrainā.

Pēc van Rompeja teiktā, ES dalībvalstis var “ierosināt grozīt, apturēt vai atcelt spēkā esošās sankcijas – visas vai daļēji” atkarībā no miera plāna progresa Ukrainā.

ES dalībvalstu līderi 30.augusta samitā vienojās par jaunām sankcijām pret Krieviju, un dalībvalstu vēstnieki piektdien saskaņoja jauno sankciju paketi, taču to spēkā stāšanās tika atlikta, ņemot vērā dažu dalībvalstu iebildumus.

Pirmdien tika panākta vienošanās, ka sankciju ieviešana atlikta “uz dažām dienām”. Trešdien ES dalībvalstu vēstnieku tikšanās šajā jautājumā beidzās bez rezultātiem.

Tai pat piektdienā Ukrainas valdības un prokremlisko kaujinieku pārstāvji Minskā parakstīja vienošanos par pamieru, kas joprojām ir spēkā, lai gan sporādiskas sadursmes vēl arvien turpinās.

ES problēma ir paskaidrot, kāpēc tiek piemērotas jaunas sankcijas, ja miera centieni Ukrainā, kā izskatās, beidzot gūst panākumus, norādīja viens no avotiem.

Rezultātā ES dalībvalstu vēstnieki vienojās, ka sankcijas var tikt pārskatītas, ja “pamiers izrādīsies ilgstošs un miera plāns iegūs aprises”, norādīja avots, piebilstot, ka ES līdz mēneša beigām veiks vispusīgu situācijas izvērtējumu.

Jaunās ES sankcijas būs vērstas pret piecām Krievijas valstij piederošām bankām, trim lieliem aizsardzības sfēras uzņēmumiem, trim enerģētikas kompānijām, naftas ieguves izpētes projektiem un 24 personām, teikts ES dalībvalstu valdību izdotajā paziņojumā.

Šīs personas, kurām tiks iesaldēti līdzekļi un noteikti ceļošanas ierobežojumi, ir darbojušās pret Ukrainas teritoriālo integritāti, norādīts paziņojumā. “Melnais saraksts” papildināts ar Krievijas politiķiem un oligarhiem, Krimas valdības pārstāvjiem un jaunajiem līderiem Donbasā.

Saskaņā ar sankcijām Krievijai vairs netiks sniegti pakalpojumi un piegādātas tehnoloģijas, kas nepieciešamas dziļūdens naftas ieguves izpētei un ieguvei, Arktiskās naftas izpētei, ieguvei un degslānekļa projektiem, norādīts paziņojumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+