Mobilā versija
+2.0°C
Agnese, Agnija, Agne
Sestdiena, 21. janvāris, 2017
29. janvāris, 2014
Drukāt

Jaunas finansējuma iespējas kultūras projektiem

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ceturtdien, 30. janvārī valsts, pašvaldību un nevalstisko kultūras organizāciju pārstāvji aicināti uz jaunās Eiropas Savienības (ES) programmas “Radošā Eiropa” atklāšanu, portālu LA.lv informēja Kultūras ministrijas speciāliste Zanda Aveniņa.

Programmas “Radošā Eiropa” finansējums 2014.-2020. gadam būs 1,46 miljardi eiro. Tās ietvaros tiek apvienotas līdzšinējās programmas “Kultūra”, “Media” un “Media MUNDUS”, izveidojot divas apakšprogrammas. “Kultūra” atbalstīs kultūras sadarbības projektus, kultūras organizāciju tīklu un platformu darbību, kā arī Eiropas daiļliteratūras tulkojumus, savukārt “MEDIA” nodrošinās finansējumu kino un audiovizuālajai nozarei.

Apakšprogrammā “Kultūra” ieviesta virkne jaunumu. Piemēram, pretendentiem pirms veidlapu aizpildīšanas būs jāpiereģistrējas dalībnieku identifikācijas portālā, lai iegūtu organizācijas identifikācijas kodu. Projektu shēmu atbilstīgie pretendenti ir kultūras un radošo sektoru pārstāvji, kuru juridiskais statuss ir vismaz divi gadi.

Programmā izveidota arī jauna atbalsta shēma – “Eiropas platformas”, kas paredz atbalsta piešķiršanu jaunu talantu izaugsmei un sekmētu kultūras un radošo darbinieku transnacionālo mobilitāti. Savukārt, sākot ar 2016. gadu sāks darboties Finanšu garantijas mehānisms, kas atvieglos mazajiem tirgus dalībniekiem piekļuvi aizdevumiem.

Jaunumi tiek ieviesti arī divu līdzšinējo konkursu shēmās – “Eiropas sadarbības projekti” un “Literatūras tulkošanas projekti”. Izmaiņas attieksies gan uz valstīm, kuras varēs iesaistīties projektos, gan projektu sadalījumu atkarībā no finansējuma. Shēmā “Literatūras tulkošanas projekti” finansējumu turpmāk varēs saņemt ne vien literāru darbu tulkošanai, bet arī to izplatīšanai un popularizēšanai.

Apakšprogrammā “Media” līdzšinējām atbalsta aktivitātēm tiek pievienotas trīs jaunas shēmas: atbalsts video spēļu projektu attīstīšanai, atbalsts kopražojumu fondiem, kas atbalsta Eiropas un trešo valstu kopprodukcijas, kā arī atbalsts auditorijas attīstīšanas pasākumiem – festivālu ietvaros un izplatītāju darbībā.

Lai veicinātu programmas caurredzamību un popularitāti, Eiropas Komisijas mājas lapā tiks publicēts kalendārs, kurā būs redzami atbalstīto projektu pasākumi.

Programmas atklāšana notiks 30. janvārī no plkst. 10:30 līdz plkst. 14:30 kinoteātrī “K-Suns” Rīgā, Elizabetes ielā 83/85. Iepriekš jāpiesakās, aizpildot veidlapu: http://goo.gl/4Z5d6u. Pasākumā gaidāma kultūras ministres Daces Melbārdes uzruna , iepazīstināšana ar abām apakšprogrammām, atbildes uz jautājumiem, kā arī paneļdiskusija “ES programmu atbalsts kultūrai – iespējas un izaicinājumi”.

Pievienot komentāru

Mēnešreizes mākslā – pārāk smags kumoss Latvijas sabiedrībai?Ziņa par Ingrīdas Pičukānes izstādi "Sarkanā istaba", kurā viņa ataino ar mēnešreizēm saistīto personīgo pieredzi, zibenīgi uzkarsēja tīmekļa temperatūru līdz vairākiem simtiem komentāru. Gandrīz visi no tiem bija naidīgi, izsmējīgi un rupji. Vai menstruācija mākslā ir pārāk smags kumoss Latvijas sabiedrībai?
Draugiem Facebook Twitter Google+