Mobilā versija
+2.3°C
Īrisa, Irīda, Airisa
Sestdiena, 22. oktobris, 2016
8. janvāris, 2013
Drukāt

Jaunas iespējas mobilam fotogrāfam

Foto - Atis JansonsFoto - Atis Jansons

Gadījās tā, ka “Gada auto” testus Mālpilī mēģināju savietot ar jaunākās “Sony Nex-5” sērijas izmēģinājumiem. Par pašām bezspoguļa APS-C sensora kamerām jau esam stāstījuši, tādēļ šoreiz tikai par diviem būtiskiem jauninājumiem. Otrais no tiem turklāt vairs nav pieejams tikai tādās samērā dārgās kamerās kā “NEX”.


Bet “NEX-5R” šoreiz burtiski šokēja ar jauno autofokusa sistēmu. Eksperiments, kura rezultāts redzams attēlā, bija nežēlīgs. Vāja gaisma, teleobjektīvs (f-200 m). Tieši uz kameru ar ātrumu 
100 km/h braucošs auto. Ieslēgts vienkāršs “i-auto” režīms, nekādas operatora piepūles vai triku. Ass iznāca ne tikai auto, kā redzat, bet arī braucēju sejas. Šāds veikums ļauj apšaubīt plaši izplatīto apgalvojumu, ka tikai spoguļkameras derīgas dinamisku situāciju bildēšanai.

Otrs, ko spēja “NEX”, – 
iegūtā attēla bezvadu pārraide uz mobilo telefonu un no tā savukārt uz auto testu štāba datoru. Pēc piecām minūtēm datoram pieslēgtais projektors jau rādīja bildi uz lielā ekrāna. Ne fotogrāfs, ne sarkanais “VW” vēl nebija paspējuši ierasties.

Žurnālistam – lieliska iespēja. Noderēt tā var arī jebkuram citam, ja nepieciešama augstas kvalitātes attēla zibenīga pārraide. Kā jau teicu, “wi-fi” iespējas nav tikai “Sony” monopols. Līdzīgu ērtību jau vairākus gadus piedāvā arī citu firmu un krietni lētākas kameras. No ceļojumu un dabas fotografēšanas viedokļa ļoti interesanta šķiet, piemēram, “Samsung WB150F” kameriņa. Tai gan ir tikai mazais sensors, tātad labiem rezultātiem būs nepieciešams labs apgaismojums, toties teleobjektīvs (“superzoom 18x”) ietilpst pamataprīkojumā. Tāpat kā iebūvēta zibspuldze, kuras “neksam” nav. Un cena – 97 lati (dati – “salidzini.lv”) pret “NEX” četriem simtiem.

Un nu – par vēl vienu izmēģinātu audio/video aparātiņu, kuru savā pastāvīgajā “bruņojumā” jaunajā gadā ļoti gribētos iegūt. “NEX” un līdzīgas kameras ir krietni mazākas par tradicionālajiem reportieru “spoguļklučiem”. Pat lielā kabatā iebāžamas. Tomēr rokas un prātu aizņem, traucē brīvi un pilnvērtīgi piedalīties sarunā, preses konferencē. Un iegūtās superbildes avīzē vai internetā tiek izmantotas, nežēlīgi samazinātas…
sony_11

Te, lūk, mini videokameriņa. Izmēri kā sērkociņu kārbiņai. Noliec uz galda (ar dažāda veida ministatīviņiem to var papildināt), nospied podziņu un – esi brīvs! Viss, kas runāts šajā 30 kvadrātmetru lielajā telpā, tiks pierakstīts. Viss, kas notiks, – uzfilmēts. Kaut sešu stundu garumā – tik ietilpīga ir rotaļlietiņas atmiņa un akumulators. Kvalitāte – HD. Tāpat kā no “NEX” ierakstu bez vadiem var noraidīt datoram. Tajā īpašs “softs” ļauj jebkuru stopkadru pārvērst bildē. Pietiekami labā. Un – galvenais – tev ir iespēja datorā “bildēt” jebkuru jau pagājušā notikuma mirkli, nevis iztikt ar tiem dažiem, kuros esi no kabatas izvilcis fotoaparātu.

Labs darba rīks. Jāpiezīmē gan, ka īstā vide tam cita. Aktīva darbība dabā. Piesprādzē kameriņu pie ķiveres un dodies ceļā ar kalnu velosipēdu. Vai vējdēli. Vai ienirsti – pat ūdensdroša čaula ietilpst šīs kameriņas komplektā. Žēl vienīgi, ka cena Latvijas veikalos, pēc sliktākajiem mūsu tirgotāju standartiem, pagaidām ir pēc savādā kursa USD>LVL. “Amazonē” 199 dolāri, “Neostore.lv” 218 lati…

 

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+