×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
18. maijs, 2012
Drukāt

Jaunas iespējas pacientiem ar Parkinsona slimību

Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā darbu sācis Neirodeģeneratīvo slimību centrs. Tā speciālisti konsultē pacientus ar Parkinsona slimību, neskaidru cēloņu izraisītiem atmiņas traucējumiem, dažādu tipu distonijām un citiem kustību traucējumu veidiem.

Slimības paasinājuma brīžos pacienti var ārstēties stacionārajā daļā, bet remisijas laikā saņemt rehabilitācijas pakalpojumus.

Parkinsona slimība ir viena no biežāk sastopamajām neirodeģeneratīvām saslimšanām, kas skar galvas smadzeņu struktūras, kuras atbild par kustību kontroli un regulēšanu. Latvijā šobrīd vairāk nekā četri tūkstoši iedzīvotāju cieš no Parkinsona slimības un šim skaitlim ir tendence pieaugt. Pirmie slimības simptomi visbiežāk parādās pacientiem pēc 60 gadiem, taču pēdējos gados ir vērojams, ka saslimšana piemeklē arī jaunākus cilvēkus.

Centra konsultanti pieņem pacientus pēc iepriekšējā pieraksta – gan ar ģimenes ārsta nosūtījumiem, gan par maksu dažu dienu laikā. Uz valsts apmaksātu neirologa konsultāciju jāgaida apmēram divi mēneši. Ja pacients dodas pie speciālista par maksu, jāšķiras no 15 latiem, bet, ja pie profesora, – no 25 līdz 35 latiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+