×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
28. janvāris, 2015
Drukāt

Jaunās Latvijas pilsoņa pases rotā Dziesmu svētku elementi (6)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Trešdien, 28. janvārī, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) nodaļās sāk izsniegt jauna parauga Latvijas pilsoņu pases, kuru dizainam izvēlēti Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku elementi, vēsta PMLP sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Laiva.

Šis ir ceturtais Latvijas pilsoņa pases modelis kopš neatkarības atgūšanas, un tas ieguvis ne tikai modernu aizsardzību pret viltojumiem, bet arī jaunu vizuālo izskatu.

PMLP pārstāve skaidro, ka jaunās pases dizaina koncepcijas uzdevums bija atrast vislabāko raksturojumu vārdiem “identitāte” un “ceļošana”, kas atbilst šī dokumenta funkcijām. “Šādā veidā par galveno tēmu jaunās pases dizaina izstrādei tika izvēlēti Vispārējie latviešu Dziesmu un deju svētki, kas ir būtiska nacionālās identitātes sastāvdaļa un reizi piecos gados liek tautiešiem no tuvām un tālām zemēm doties ceļā, lai vienotos kopīgā dziesmā un dejā,” skaidro Laiva.

Jaunās pases pirmajā atvērumā attēlots motīvs no Līgo karoga, kas cauri gadsimtiem un svešām varām sekojis līdzi mūsu tautas nozīmīgajai tradīcijai jau no pirmajiem Dziesmu svētkiem 1873. gadā, kā arī fragments no Latvijas himnas pirmiespieduma un Latvijas Republikas ģerbonis.

Pases iekšlapās redzams motīvs no Dziesmu un Deju svētku gājiena, kas simbolizē dzīvesprieku un virzību uz kopīgu mērķi, bet pases pēdējā atvērumā – motīvs no svētku noslēguma koncerta, kas simbolizē tautas vienotību un gara spēku. Kā vienojošais grafiskais elements, kas caurvijas visām pases lapām, izmantota Lielvārdes josta, bet vairāku pases aizsarglīdzekļu dizainā (piemēram, ūdenszīmē) attēloti arī: tautas deju pāris, tautas mūzikas instruments kokle, Latvijas Republikas himnas vārdi un nošu raksts, auseklis – viens no zvaigznes zīmes atvasinājumiem latvju rakstos.

Tuvāko mēnešu laikā plānots uzsākt izsniegt arī jauna parauga dienesta un diplomātiskās pases, Latvijas nepilsoņu pases, kā arī ceļošanas dokumentus bezvalstniekiem, bēgļiem un personām, kurām piešķirts alternatīvais statuss.

PMLP atgādina, ka nav jāsteidzas mainīt savas iepriekšējas pases, jo tās ir derīgas līdz to derīguma termiņa beigām.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Kur var nopirkt pastalas

  2. Nu ja, pastaliņas mūsu tautai ļoti piestāv un vēl šnabja pudeli vajadzēja pievienot, tad Latvijas simbols rullē. Putni galvā autoram, tos laikam darinājis mūsu Ivanuška.

  3. Pase nav dziesmu gramata – $oreiz liekas par daudz: it iipa$i, ja komplektaa paskataas uz “personas” bildi a la “vin,u meklee”…

  4. … Apsveicu … ta talak … musu kultura ir skaista, dzila un pamacosa korumpetai pasaulei … !

  5. Ceru, ka Lielvārdes jostas motīvs ir ar maziem ugunskrustiņiem – būtu ļoti jauki…!

  6. Ļoti skaisti!

Draugiem Facebook Twitter Google+