×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
3. septembris, 2012
Drukāt

Jaunas mājas topošajiem aktieriem


Foto - Baiba BucenieceFoto - Baiba Buceniece

Sestdien pēc rekonstrukcijas atklāta Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) teātra māja “Zirgu pasts”. 
”Pirmo reizi Latvijas valsts vēsturē ir tapusi ēka, kas atbilst topošo dramatiskā teātra aktieru, režisoru un laikmetīgās dejas horeogrāfu profesionālajai apmācībai,” lepojas LKA rektors Jānis Siliņš. 


Atklāšanas pasākumā šo ziņu visā pilsētā izplatīja pasta baloži, velopastnieks, skūterpastnieks, pasta mašīna un pasta rati ar zirgu. Par godu nosaukumam, ko 1826. gadā celtā dzīvojamā ēka aizguvusi no zirgu pasta, kas savulaik darbojies tajā pašā pagalmā kaimiņu mājā, sestdien pie rekonstruētā Dzirnavu ielas 46. nama dežurēja policisti zirgu mugurās.

LKA rektors apliecina, ka studiju telpas topošajiem aktieriem un modernās dejas horeogrāfiem patiešām ir otrās mājas, jo nodarbībās viņi pavada sešas vai pat septiņas dienas nedēļā no agra rīta līdz vēlam vakaram. Tāpēc ir būtiski, ka pēc rekon-
strukcijas viņiem šeit beidzot ir pieejamas dušas, atsevišķas ģērbtuves vīriešiem un sievietēm, kā arī dejotājiem nepieciešamā sauna. Izbūvēta arī jauna unikāla zāle 150 kvadrātmetru platībā divos stāvos, kur skatītāju vietas ir pārvietojamas un ļauj veidot uzvedumu, par spēles laukumu izmantojot jebkuru vietu telpā. Tās grīdā izveidots mūsdienīgs pacēlājs, savukārt skaņas un gaismas aparatūra nolaižama no mansardā izvietotas modernas tehniskās telpas. Būtiski, ka zāles griesti un sienas veidoti, lai to akustika ļautu aktieriem strādāt bez mikrofoniem. Ar īpaši mīkstu parketu, kas piemērots dejošanai, atjaunota arī iepriekšējā zāle, kas par godu pirmajam jauno aktieru šeit spēlētajam uzvedumam dēvēta par Karamazovu zāli. “Zirgu pasta” telpas plānots izmantot galvenokārt LKA aktiermeistarības un horeogrāfijas studiju darbam un bakalaura un maģistra darbu izrādēm. Tomēr J. Siliņš sola, ka vismaz reizi nedēļā jaunās tā zālēs notiks plašākai publikai atvērti pasākumi un uzvedumi.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+