Mobilā versija
-0.5°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
9. februāris, 2012
Drukāt

Jaunās paaudzes ieročus vadīs doma

Britu zinātnieki uzskata, ka iespējams izgatavot ieročus, kurus būtu iespējams vadīt tikai ar domas palīdzību. Pētījums, ko veikusi Londonas Karaliskā biedrība, parādījis, ka atklājumus neirobioloģijā iespējams izmantot militārajā jomā un kārtības uzturēšanā.

 

Pētījuma autori prognozē, ka varētu tikt izgudroti līdzekļi, kas uzlabo kareivju spējas, liek ienaidniekiem aizmigt un nodrošina, ka gūstekņi kļūst runīgāki. Taču iespaidīgākais zinātnieku modelētais scenārijs paredz, ka varētu tikt attīstīta smadzeņu signālu apstrāde, kas karavīra smadzenes savienotu ar militāro aprīkojumu, piemēram, ar bezpilota lidmašīnām vai ieročiem. Pētījumā paskaidrots, ka šādu pieņēmumu ļauj izteikt fakts, ka mazāka mēroga smadzeņu signālu apstrāde jau pastāv, pagaidām ļaujot cilvēkiem tikai ar prāta palīdzību virzīt datora kursoru vai ķermeņa protēzes. Pētījumā uzsvērts, ka Britānijas valdībai vajadzētu nodrošināt maksimāli iespējamo caurskatāmību militāro pētījumu un kārtības uzturēšanas tehnoloģiju jomā.

 

Pievienot komentāru

"Samsung" attālināti atslēgs "Galaxy Note 7"Dienvidkorejas elektronikas firma "Samsung" piektdien paziņoja, ka ASV atslēgs viedtālruņus "Galaxy Note 7", lai piespiestu atlikušos īpašniekus pārtraukt lietot drošības dēļ atsauktās ierīces.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (2)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Draugiem Facebook Twitter Google+