Mobilā versija
+4.2°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
9. februāris, 2012
Drukāt

Jaunās paaudzes ieročus vadīs doma

Britu zinātnieki uzskata, ka iespējams izgatavot ieročus, kurus būtu iespējams vadīt tikai ar domas palīdzību. Pētījums, ko veikusi Londonas Karaliskā biedrība, parādījis, ka atklājumus neirobioloģijā iespējams izmantot militārajā jomā un kārtības uzturēšanā.

 

Pētījuma autori prognozē, ka varētu tikt izgudroti līdzekļi, kas uzlabo kareivju spējas, liek ienaidniekiem aizmigt un nodrošina, ka gūstekņi kļūst runīgāki. Taču iespaidīgākais zinātnieku modelētais scenārijs paredz, ka varētu tikt attīstīta smadzeņu signālu apstrāde, kas karavīra smadzenes savienotu ar militāro aprīkojumu, piemēram, ar bezpilota lidmašīnām vai ieročiem. Pētījumā paskaidrots, ka šādu pieņēmumu ļauj izteikt fakts, ka mazāka mēroga smadzeņu signālu apstrāde jau pastāv, pagaidām ļaujot cilvēkiem tikai ar prāta palīdzību virzīt datora kursoru vai ķermeņa protēzes. Pētījumā uzsvērts, ka Britānijas valdībai vajadzētu nodrošināt maksimāli iespējamo caurskatāmību militāro pētījumu un kārtības uzturēšanas tehnoloģiju jomā.

 

Pievienot komentāru

Seši soļi drošai saziņai internetāPērn uzbrukumi digitālajā vidē pasaulē auguši par 38%, un iespējamība tikt apzagtam digitālajā vidē ir 20 reižu lielāka, nekā uz ielas. Lai pasargātu savus privātos un darba datus, Digitālās drošības alianse informatīvajā kampaņā “Mirklis pirms klik” atgādina drošības pamatlietas, ko ieteicams ievērot ikvienam interneta lietotājam.
Draugiem Facebook Twitter Google+