×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
9. februāris, 2012
Drukāt

Jaunās paaudzes kantri – “Jātnieki”

jatnieki_6

Pirmoreiz “Latvijas šlāgeraptaujā” piedalās televīzijas šovā dzimis jauniešu projekts, divu meiteņu un divu puišu kvartets jeb LNT talantu šova “O!Kartes skatuve” uzvarētāji “Jātnieki.” Viņi ir starp tiem nedaudzajiem jaunajiem mūziķiem, kurus no sirds aizrauj kantri mūzika.

 

Viņi paši sevi dēvē par latviešu jaunās paaudzes kantri mūzikas grupu – ne velti grupas dziesmu autors, dziedātājs un ģitārists Mārtiņš Jātnieks, kā arī dziedātāja Sabīne Berezina ir no kantrimūzikas pieskandinātās Bauskas. Tur pirmoreiz sastapušies četri muzikālie jaunieši – kopā ar Sabīni un Mārtiņu sastāvā ir arī rīdziniece Anete Volmane un cēsnieks, akordeonists un dziedātājs Rihards Millers.

Tiesa, pašlaik “Jātnieki” ietur pauzi aktīvā koncertdarbībā, jo sastāva dziedošais daiļais dzimums – jau agrāk pazīstamā dziedātāja S. Berezina, kā arī viņas kolēģe rīdziniece Anete atgriezušās šova ikdienā, “O!Kartes skatuves” otrajā sezonā, cīnoties par balvu – galveno lomu mūziklā.

 

Tomēr ārpus palikušie jaunieši nebēdā, spriežot, ka šova laikā iekarotā popularitāte nebūs šķērslis, lai pēc meiteņu atgriešanās visi nesanāktu kopā un neturpinātu aktīvu koncertdarbību. Galu galā, stāsta jaunie censoņi, pieprasījums pēc koncertējošā četrinieka jau tagad esot liels.

 

“Jātnieku” kvartets līdz ar citiem šova dalībniekiem jau paguvis iemēģināt ne tikai skatuvi viņpus ekrānam, bet arī izmēģināt spēkus koncertos dažādās Latvijas pusēs – Liepājā, Ventspilī, Valmierā, kā arī citviet.

“Bija labi, publika bija ļoti atsaucīga, patīkami, ka lielākās ovācijas izpelnījāmies tieši mēs,” stāsta grupas dalībnieks R. Millers.

Jaunais muzikants priecājas, ka lielāko atsaucību guvusi M. Jātnieka sacerētā dziesma “Balle Baložos”, kas pašlaik iekļuvusi arī starp “Latvijas šlāgeraptaujas” ziemas posma dziesmām. “Prieks, ka atsaucīgi mūs uzņēma arī ārpus šova dalībnieku oficiālajiem lielkoncertiem. Spēlējām Bauskā, Sabilē, arī manā pusē – Liepas pagastā. Nospēlēta arī pirmā kopīgā Jaungada ballīte,” stāsta Rihards.

Patiesībā grupā esot satikušies četri dažādi jaunieši ar gluži atšķirīgu muzikālo gaumi, taču pēc Riharda ierosinājuma atrasts arī kopīgais – kantri stils. S. Berezinu iepriekš esam dzirdējuši dažādu formāciju sastāvā dziedam kā deju, tā arī ritma un blūza mūziku, Mārtiņam tuvāka esot rokmūzika, bet Anetei, kā smej grupas puiši, “velk uz balādēm”.

“Televīzijā esam guvuši neatsveramu pieredzi gan sevis pasniegšanas ziņā, gan profesionāli. Šis noteikti ir bijis atspēriena laiks mums visiem, bet ar zvaigžņu slimību neesam saslimuši. Pašlaik rakstām jaunas dziesmas, koncertējam individuāli un gaidām pārnākam mūsu meitenes. Domāju, ka vasarā par mums dzirdēs ne reizi vien,” sola “Jātnieki”.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+