×
Mobilā versija
°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
4. jūnijs, 2013
Drukāt

Jaunās tehnoloģijas palīdz iegūt pilnībā automatizētu apkures sistēmu

Foto - LETAFoto - LETA

Viens no ekoloģiskākajiem ir koka granulu apkures katls. Granulas sadeg bez specifiskas smakas, to dūmi praktiski ir bez krāsas un izmeši nesatur koncentrētus, dabai kaitīgus elementus. Granulas ražo no vietējiem koksnes atlikumiem, šķeldas un skaidām, tās ir vietējais resurss. Tāpēc granulu cenas prognozējamas stabilas, bez krasām pārmaiņām ilgākā laika periodā. 


 

 

Šobrīd granulu apkure ir viens no lētākajiem apkures veidiem, ar kuru konkurē tikai malka. Tomēr malkas (arī brikešu) apkure ir ļoti darbietilpīga. Granulu katls palīdz iegūt pilnībā automatizētu apkures sistēmu. Pāris reižu nedēļā jāpapildina granulu tvertne, un reizi divās nedēļās jāiztīra katls­ un jāizber pelni.

Granulu katla pamats ir granulu deglis, ko var iemontēt praktiski jebkurā cietā kurināmā katlā. Visbiežāk to uzstāda uz katla durvīm.

Moderniem degļiem ir automātiskās aizdedzināšanas funkcija, elektroniska liesmas kontrole un iespēja regulēt foto sensora jutību – atliek tikai noregulēt vēlamo ūdens temperatūru. Piemēram, “Erato” “GreenEcoTherm” granulu degļiem detaļas, kas ir kontaktā ar liesmu, izgatavotas no karstumizturīga tērauda. Tiem ir īpaša elektriskā aizdedze, automātiska jaudas līmeņa izvēle, degļa sastāvdaļu pašdiagnostika un degšanas procesa kontrole. Degkameru pirms un pēc darba sākšanas papildus tīra ar ventilatora palīdzību. Augstu lietderības koeficientu panāk, precīzi kontrolējot degšanas procesu.

Modernie granulu katli kļūst arvien izdevīgāki, jo, precīzāk regulējot pieplūstošo gaisu un sadegšanas režīmu, tiek ekonomētas granulas. Piemēram, “Opop” “Black Star Comfort” katli ir aprīkoti ar automātisko siltummaiņa tīrīšanu, kas atļauj samazināt aizejošo dūmgāzu temperatūru un paaugstināt katla lietderības koeficientu. Katli, kas nav aprīkoti ar šo funkciju, efektīvi strādā tikai pēc to iztīrīšanas, jo, katlam darbojoties, uz sienām pakāpeniski veidojas nosēdumi. Katla vākā iestrādāta biezāka siltumizolācija, bet pelnu kaste ir dziļāka un ar diviem rokturiem. Kastes durtiņas labākai siltumizolācijai aprīkotas ar vēl vienu vāku. Katlu var vadīt attālināti no datora un piemērot dažādu garumu granulu padevēju (šneku). Katla augstais lietderības koeficients (93,4%) panākts, arī palielinot dūmgāzu ceļu katlā. Tam ir ekonomiska un ekoloģiski tīra darbība, sasniedzot 5. augstākā līmeņa emisiju klasi.

 

Kurināmā izmaksas 1 kWh saražošanai

Kurināmā veids kWh saražošanas
izmaksas
150 m2 apkurināšanas
izmaksas vidēji mēnesī, Ls
Dabas gāze 0,038 125
Sašķidrinātā gāze 0,048 155
Elektroenerģija 0,108 350
Zemes siltumsūknis 0,026 85
Gaisa siltumsūknis 0,035 115
Malka 0,015 45
Dīzeļdegviela 0,071 230
Granulas 0,025 80

“Commodus.lv” dati

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+