×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.5°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
15. decembris, 2016
Drukāt

Jaunas tendences un draudi: ledusskapis piedalās kiberuzbrukumā

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Šogad pasaulē konstatēti pirmie lietu interneta realizētie kiberuzbrukumi, un uzbrukumos piedalījušās arī Latvijas mājsaimniecībās esošās iekārtas, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” šodien sacīja informācijas tehnoloģiju (IT) drošības incidentu novēršanas institūcijas “Cert.lv” direktore Baiba Kaškina.

“Šogad pasaulē ir bijuši pirmie ļoti liela apmēra uzbrukumi, kurus realizē tieši lietu internets – ledusskapji, televizori, kameras un nevis datori,” teica Kaškina, skaidrojot, ka tostarp ledusskapis ir piedalījies uzbrukumā, kas paralizē interneta infrastruktūru.

Kaškina atzina, ka arī Latvijas mājsaimniecībās pie interneta pieslēgtās iekārtas – televizori un kameras – ir inficētas un tās ir piedalījušās kiberuzbrukumos. “Mēs redzam, ka šīs ierīces ir inficētas un ir piedalījušas uzbrukumos, tā ka arī Latvijā mājās jau ir ierīces, kuras mēs faktiski neuzskatām par tradicionāliem datoriem, bet, kas piedalās uzbrukumos,” teica “Cert.lv” vadītāja.

Lietu internetu veido dažādas tīklam pieslēgtas ierīces, kuras iespējams kontrolēt attālināti un kuras ievāc datus no ārējās vides un apmainās ar informāciju savā starpā.

“Cert.lv” izveidots 2011.gada februārī Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta ietvaros, un tā galvenā funkcija ir informācijas tehnoloģiju drošības veicināšana Latvijā. “Cert.lv” kopš 2013.gada ir Aizsardzības ministrijas pakļautībā. Iepriekš vienība bija Satiksmes ministrijas pārziņā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+