×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
3. oktobris, 2013
Drukāt

Jaunas tūrisma vietas – ierosme ceļošanai

shokomuzejs_LETA

Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA) rīkotajā konkursā “Veiksmīgākais jaunais tūrisma produkts 2013” atlasīti pretendenti pirmajai kārtai.

 

Tostarp ir Daugavpils Skrošu rūpnīca un Marka Rotko mākslas centrs, kājāmgājēju maršruti “Kvēpenes dabas valdzinājums”, aktīvā tūrisma centrs “Kuršu vikingu apmetne”, interaktīvā auto tūre “Neizzinātā Latvija-I”, dabas un izziņas taka gar Viesatas upi, dabas tūrisma taka “Ainiņas briežu dārzs”, “Cookinglatvia.com” latviešu tradicionālās virtuves meistarklases, brīvdienu maršruts uz Zemgales laukiem, pilsētas ekskursija “Izzini Jelgavu!”, Skrundas muiža, Dzīvā sudraba muzejs Limbažos, Šokolādes muzejs Pūrē un gliemežu ferma “Kangari” Kandavas novadā, kur 0,2 hektāros dzīvo aptuveni pusotra tonna gliemežu.

Vairāki konkursa dalībnieki savā ziņā ir unikāli. Daugavpils Skrošu rūpnīca ir vecākā munīcijas rūpnīca Ziemeļeiropā. Interesantākā iekārta rūpnīcas vecākajā daļā ir skrošu liešanas tornis, kas, iespējams, ir vienīgais šāds objekts visā pasaulē un jo-projām darbojas. 

Dzīvā sudraba muzejā apskatāmas pazīstamā sudrabkaļa Oļega Auzera darinātās sudrablietas, tostarp “Nākotnes pils 3001”, kas veidota no vairāk nekā 30 kilogramiem sudraba. Nekur citur pasaulē tik liela apjoma sudraba darbi netiek publiski izstādīti. Muzejā apmeklētāji var ne tikai sudrabu redzēt, bet arī paši iemēģināt roku sudrablietu darināšanā uz gāzes degļiem.

Šokolādes muzejā iespējams noskatīties vēsturisku filmu par šokolādes tapšanas un ražošanas procesu un kopā ar tehnologu izgatavot dažādus šokolādes gardumus.

Šogad konkurss par veiksmīgāko jauno tūrisma produktu risinās divās kārtās. Par žūrijas otrajā kārtā izvirzītajiem objektiem savu vērtējumu varēs izteikt ikviens interesents TAVA mājas lapā publicētajā anketā, un tas tiks ņemts vērā laureātu noskaidrošanā. Konkursa uzvarētāji tiks apbalvoti 6. decembrī notiekošajā gadskārtējā “Tūrisma forumā”.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+