×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
18. jūnijs, 2013
Drukāt

Jaunatnes olimpiāde ar rekordiem

Foto - Juris Bērziņš SomsFoto - Juris Bērziņš Soms

Latvijas jaunatnes vasaras olimpiādes sacensībās Ventspilī, Liepājā, Jūrmalā, Brocēnos un Usmā piedalījās 2156 puiši un meitenes no 75 pilsētu un novadu pašvaldību komandām, cīnoties par 236 medaļu komplektiem 26 olimpiskajos sporta veidos.

Kopvērtējumā sekmīgākie, kā jau ierasts, bija rīdzinieki, iegūstot 177 godalgas – 69 zelta, 55 sudraba un 53 bronzas. Otro vietu izcīnīja Daugavpils komanda (20-21-17), trešo – Jūrmalas sportisti (17-18-13). Par olimpiādes čempioniem kļuva jaunieši no 39 komandām, bet vismaz pa vienai medaļai aizceļoja uz 59 pašvaldībām. Individuāli bagātākās ir mākslas vingrotāja Marika Zavadska no Olaines novada un peldētāja jūrmalniece Arina Baikova – katrai pa piecām zelta medaļām un vēl vienai sudraba. Olimpiādē neiztika arī bez rekordiem. Ventspils stadionā, spītējot lietum un pretvējam, Latvijas jaunatnes (U-18) rekordu 500 gramu smagā šķēpa mešanā vispirms sasniedza jēkabpiliete Laine Donāne (53,60 m), bet drīz vien rekordistes titulu atguva Anete Kociņa no Salacgrīvas novada, kuras mestais šķēps aizlidoja 55,73 metrus. Laines rezultāts tomēr paliek Latvijas rekordu sarakstā meiteņu (U-16) grupā. No zēniem tajā par rekordistiem kļuva Austris Karpinskis 400 m skrējienā (50,10), Maksims Sinčukovs tikpat garā distancē ar barjerām (58,27) un Patriks Gailums šķēpa mešanā (61,57 m). Austris un Patriks ir no galvaspilsētas, Maksims – liepājnieks.

“Prieks jūs visus redzēt tik smaidīgus un lepnus, pārstāvot savus novadus un pilsētas,” olimpiādes atklāšanas ceremonijā Ventspilī sacīja Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis. “Šie ir jūsu svētki un lielā iespēja parādīt sev un pārējiem, ko spējat.” Vairākos sporta veidos notika arī atlases sacensības, lai izveidotu Latvijas komandu, kas jūlijā Nīderlandē piedalīsies Eiropas jaunatnes olimpiādē.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+