×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
26. janvāris, 2016
Drukāt

Jaunatnes teātra jubilejā aicina tikties ar iemīļotajiem aktieriem

Teātra muzeja arhīva foto.Teātra muzeja arhīva foto.

Aina no 1965. gada izrādes "Buratino": Anta Krūmiņa – Malvīne, Anda Zaice – Pjero, Velta Skurstene – Buratino, Harijs Gerhards – Artemons.

Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) Eduarda Smiļģa Teātra muzejā 31. janvārī notiks sarīkojums “Jaunatnes teātrim – 75”, aģentūra BNS uzzināja muzejā.

Teātra muzeja vadītājs Jānis Siliņš stāstīja, ka Jaunatnes teātris šobrīd jau ir skaista leģenda, kas sākās ar Alekseja Tolstoja pasaku lugas “Zelta atslēdziņas” uzvedumu 1941. gada 27. janvārī un Vili Ķimeli Buratino lomā.

“Kā katru gadu janvāra pēdējā svētdienā LKA Eduarda Smiļģa Teātra muzejā tiksimies ar bijušā Jaunatnes teātra aktieriem un šoreiz labsirdīgā koka puisēna Buratino zīmē. Varēsim sarunāties ar 1965. gada “Buratino piedzīvojumi” Buratino lomas atveidotājām Veltu Skursteni un Tamāru Soboļevu un skaisto Malvīni – Antu Krūmiņu,” stāstīja Siliņš. Iestudējumam mūziku komponēja Raimonds Pauls, un sarīkojumā divas dziesmas dziedās Latvijas Kultūras akadēmijas pirmā kursa studenti.

Plānots, ka klāt būs arī 1975. gada Ādolfa Šapiro dramatizējuma un Feliksa Deiča inscenējuma “Buratino piedzīvojumi Muļķu zemē” lomu atveidotāji Enriko Avots (Buratino), Egils Valčs (Arlekīns), Alda Krastiņa (Kolumbīne), Ivars Brakovskis (Artemons), Rūdolfs Plēpis (Karabass Barabass, runcis Bazilio) un citi.

“Lai uzvarētu muļķus ar sportisku degsmi vien nepietiek, vajadzīga asprātība, attapība, prāts. Cīņas lauks tiek pārnests uz garīgo sfēru,” 1976. gada sākumā recenzijā laikrakstā “Padomju Jaunatne” rakstījusi teātra kritiķe Silvija Radzobe. Pēc Siliņa teiktā, tas liecina, ka izrāde nebija tikai ierasti “dauzonīga” izrāde bērniem. “Tā bija sava veida alegorija par to “muļķu zemi”, kurā mēs toreiz dzīvojām,” norādīja Siliņš.

Sarīkojumā, kas sāksies plkst.16, par izrādi, par tā laika teātra ansambļa noskaņojumu, par skatītāju un kritikas reakciju runās gan paši mākslinieki, gan teātra zinātniece Silvija Geikina un Siliņš.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+