×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
30. augusts, 2016
Drukāt

Jaunatnes teātris sezonu atklās jaunās telpās Pārdaugavā

Raimonda Birkenfelda fotoRaimonda Birkenfelda foto

Privātas iniciatīvas rezultātā atjaunotais Latvijas Jaunatnes teātris, kas aizvadītajās sezonās, darbojoties koncertzālē “Rīga” Latvijas Zinātņu akadēmijā (LZA), paspēja iegūt plašu skatītāju loku, savu jauno sezonu septembrī uzsāks jaunās telpās – K.Ulmaņa gatvē 1, kas iekārtotas bez valsts finansiālā atbalsta, LA.lv pavēstīja teātra pārstāvis Sandris Bergholds.

Jaunatnes teātra dibinātājs Juris Millers skaidro, ka jaunu telpu meklējumi bija nepieciešami, jo LZA rīcības rezultātā Latvijas sabiedrībai tika atņemta atjaunotā koncertzāle “Rīga”, kas līdz šim bija arī Latvijas Jaunatnes teātra mājvieta un saistībā ar kuru starp LZA un Milleru turpinās tiesvedība.

Latvijas Jaunatnes teātris jaunu mājvietu atradis jaunu mājvietu ēkā, kurā kādreiz saimniekoja “Ceļu pārvalde” – tieši līdzās Mūkusalas aplim. Te izvietosies skatītāju zāle ar vairāk nekā 400 skatītāju vietām, Jaunatnes teātra Jauno aktieru studija, kafejnīca un teātra birojs.

Svinīgā atklāšana notiks jau 17. septembrī plkst. 13 ar skatītāju iemīļoto izrādi “Un atkal Pifs…”, kurā skan komponista Ivara Vīgnera un dzejnieka Jāņa Petera leģendārās dziesmas. Šajā sezonā skatītājiem tiks piedāvātas arī izrādes “Face Book. PS”, Jura Kulakova muzikālā izrāde “Mazais Princis”, Nika Matvejeva un Marata Samauska muzikālā izrāde pēc Margaritas Stārastes pasakas motīviem “Kraukšķītis”, kā arī režisora Jāņa Mūrnieka veidotais izrādes “Emīls un Berlīnes zēni” jauniestudējums, kurā skanēs Zigmara Liepiņa dziesmas.

Jaunajā teātra mājvietā savas telpas būs arī Latvijas Jaunatnes teātra Jauno aktieru studijai, kurā bērni un jaunieši no 5 līdz 20 gadu vecumam profesionālu pasniedzēju vadībā var ne tikai apgūt aktiermeistarību un deju, pilnveidot vokālo meistarību un runas meistarību, bet arī gūt citur nepieejamo pieredzi, kopā ar dažādu Latvijas profesionālo teātru aktieriem piedaloties izrāžu iestudēšanas procesā un pašās izrādēs.

Studijas jauno audzēkņu uzņemšanas konkurss notiks sestdien 17. septembrī plkst. 16 Rīgā, K.Ulmaņa gatvē 1. Ikvienam, kurš vēlas kļūt par Jaunatnes teātra jauniešu studijas audzēkni, jāsagatavo prozas fragments un dziesma, kā arī jāpiedalās pārrunās ar uzņemšanas komisiju. Līdz šim studijas audzēkņi ir piedalījušies izrādēs “Eslingena”, “Mazais princis”, “Boyband”, “Žanna d’Arka” un “Kraukšķītis”, turpmāk viņiem būs iespēja piedalīties arī citos plānotajos Jaunatnes teātra jauniestudējumos.

Latvijas Jaunatnes teātris savu darbību sāka 2015. gada janvārī, turpinot Latvijas Jauantnes teātra tradīcijas un iestudējot bērniem un jauniešiem paredzētas izklaidējošas, izglītojošas un muzikālas izrādes. Līdz šim Jaunatnes teātrī iestudētas un tā repertuārā bija iekļautas izrādes “Un atkal Pifs”, “Eslingena”, “Cukurs.Herberts Cukurs”, “Žanna d’Arka”, “Facebook PS”, “Mazais princis”, “Boyband” un “Kraukšķītis”. Šobrīd sagatavošanā ir izrāde “Emīls un Berlīnes zēni”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+