×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
27. jūlijs, 2016
Drukāt

Jaunbērzes traģēdijā seši bērni zaudējuši mammu (2)

Dobeles novada Jaunbērzes pagasta zemnieku saimniecība "Makleri", kur noticis negadījums kūtsmēslu-šķidrmēslu pārsūknēšanas vada avārijas dēļ un bojā gājuši četri cilvēki.Dobeles novada Jaunbērzes pagasta zemnieku saimniecība "Makleri", kur noticis negadījums kūtsmēslu-šķidrmēslu pārsūknēšanas vada avārijas dēļ un bojā gājuši četri cilvēki.

Foto - Valsts policija

Pagājušajā piektdienā Jaunbērzē zemnieku saimniecībā “Makleri” notika viena no pēdējā laika lielākajām traģēdijām Latvijā. Nelaimes gadījumā, saindējoties ar indīgiem kūtsmēslu izgarojumiem,  miruši trīs vīrieši, saimniecības īpašnieka tēvs un divi strādnieki, kā arī 40 gadus vecā daudzbērnu māmiņa Sandra. Nelaimes brīdī turpat saimniecībā atradušies arī  pieci no sešiem sievietes bērniem, vēstīja LNT raidījums “Degpunktā”.

Jaunbērzes traģēdijā bojāgājušās sešu bērnu māmiņas māsai Ilzei, runājot ar māsas bērniem, izdevies izzināt traģisko notikumu gaitu. Protams, katram no bērniem redzētais atmiņā iespiedies nedaudz citādi, taču ir skaidrs, ka neviens pat nespēja iedomāties, kā beigsies šis negadījums.

Ilze raidījumam atklājusi, ka brīdī, kad turpat pie kūts un telpā, kuru palēnām piepildījuši kūtsmēsli, gulējuši jau pieci pieaugušie, bērni zvanījuši glābšanas dienestam un darījuši visu, kas bijis viņu spēkos. Mazākie devušies uz ceļa, lai apstādinātu garāmbraucošos auto un lūgtu pieaugušo palīdzību, bet lielākie, riskējot ar savu dzīvību, devušies iekšā.

Ilze apbrīno divpadsmit gadus vecās māsas meitas rīcību un spēju sakoncentrēties šādā situācijā. Meitene, redzot, kā kūtsmēslu bedrē bezsamaņā iegāžas divi strādnieki, spējusi pat atrast slēdzi, lai izslēgtu milzīgo mikseri, kas draudējis ieraut abus bezpalīdzīgos strādniekus.

Diemžēl, pat neskatoties uz bērnu pašaizliedzību un varonību, viņu vienīgais apgādnieks un balsts – māte – gājusi bojā. Šobrīd rūpes par bērniem uzņēmušies Ilze, viņas māsa un bērnu tēvs, kurš jau kādu laiku bija šķīries no Sandras un nedzīvoja ar ģimeni. Diemžēl abas māsas dzīvo ārpus Latvijas, tādēļ jau pavisam drīz viņām nāksies atgriezties mājās.
Lai arī abas bojāgājušās sievietes māsas ir apņēmušās darīt visu, lai palīdzētu nelaimē cietušajai ģimenei – Ilze neslēpj, ka šajā grūtajā brīdī noderētu cilvēku atbalsts.

Lielākā problēma šobrīd esot fakts, ka ģimenes iepriekšējo mitekli, dzīvokli Jaunbērzē, uz darba laiku saimniecībā piešķīruši saimnieki, turklāt tas esot visai sliktā stāvoklī un neesot skaidrs, vai bērni tur vēl varēs atgriezties, savukārt tēvs, kuram nu jāparūpējas par visām sešām atvasēm, dzīvo nelielā divistabu dzīvoklīti Dobelē kopā ar savu māsu un ir skaidrs, ka tur visiem vietas nepietiks.

Vairāk pievienotajā video:

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. Klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” zombijfaniem – “dzelteno noplūžu žurnālistikas” parazītu u.c. taml. juridisko analfabētu zināšanai.

  =======

  Likums “Par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem”

  I nodaļa
  Vispārīgie noteikumi

  7. pants. Nepublicējamā informācija

  AIZLIEGTS publicēt informāciju, kas ir valsts noslēpums vai cits ar likumu speciāli aizsargāts noslēpums. AIZLIEGTS publicēt informāciju, kas kūda uz citu noziegumu izdarīšanu.

  AIZLIEGTS publicēt pirmstiesas izmeklēšanas materiālus bez prokurora vai izmeklētāja rakstveida atļaujas. AIZLIEGTA tādu materiālu publicēšana, kuri pārkāpj nevainīguma prezumpciju.

  AIZLIEGTA un saskaņā ar likumu tiek sodīta masu informācijas līdzekļu izmantošana, lai iejauktos personu personiskajā dzīvē.

  AIZLIEGTS publicēt informāciju, kura aizskar fizisko un juridisko personu godu un cieņu un ceļ tam neslavu.

  AIZLIEGTS publicēt personu korespondences, telefonsarunu un telegrāfisko ziņojumu saturu bez adresāta un autora vai viņu mantinieku piekrišanas.

  AIZLIEGTS publicēt komercnoslēpumus un patentu noslēpumus bez to īpašnieka piekrišanas.

  (…)

  V nodaļa
  Atbildība par šā likuma pārkāpšanu

  27. pants. Atbildības pamati

  Par šā likuma 7.pantā noteiktās informācijas publicēšanu vainīgās personas atbild Latvijas Republikas likumos noteiktajā kārtībā.

  28. pants. Kaitējuma atlīdzināšana

  Kaitējums, arī morālais kaitējums, ko masu informācijas līdzeklis nodarījis fiziskajai vai juridiskajai personai, sniedzot nepatiesas ziņas, ceļot neslavu un aizskarot tās godu un cieņu, publicējot ziņas un informāciju, kuru publikācija AIZLIEGTA ar likumu, masu informācijas līdzeklim jāatlīdzina šai personai Latvijas Republikas likumos noteiktajā kārtībā.

  ===========

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.”

 2. “Kas arī bija jāpierāda!”, kā ir sacīts – šajā MUĻĶU un totāli nozombētu LUMPEŅU zemē SILES “valsts” parodijā “eurolatvānijā” kārtējo reizi LIKUMS ir ticis aizstāts ar truli analfabētisku vai pat apzināti klaji PRETLIKUMĪGU “revolucionāro pārliecību”.
  .
  Patiesībā – tā dēvēto “masu informācijas līdzekļu” truli necilvēcīgajās un lopiski alkatīgajās izdarībās ir visvairāk apzināta brutāla ļaunuma un tīšas recidīvas noziedzības. Pat nesalīdzināmi daudz vairāk par to, ko šādos un taml. gadījumos (arī, t.sk.), iespējams, varētu būt izdarījuši kādi konkrēti personāži (t.sk. arī domājamie likumpārkāpēji u.c. iedomāti “nepareizie sabiedrības locekļi”), kā arī dažādi publiski “fōnā sprediķojoši universāleksperti”.
  .
  Jo – vislielāko un, neapšaubāmi, arī neatgriezeniski graujošu kaitējumu šādās u.c. taml. IT KĀ “sabiedriski jūtīgās” (t.i. – prasti zombējošas / manipulējošas ažiotāžas iniciēšanai un uzturēšanai “aktuālās”) situācijās iesaistītajiem, gan arī šo cilvēku tuviniekiem un jebkuriem citiem “publicitātes objektiem”, nodara tā dēvētie “masmēdekļi” / tajos veģetējošie juridiski bezcerīgi analfabētiskie tā dēvētie “žurnālisti”. Vai pat, arvien masveidīgāk – vienkārši jebkuri pašnominēti “viedokļu līderi”, tipiski pseido “intelektuāļi” u.c. taml. klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” zombijfani, kas atļaujas / kam tiek atļauts izmantot masmēdekļus kā publisku WC-kolektoru savu privāto iedomāti “morālētiski orientēto pa(u)dumu” regulārai (ie)ķēzīšanai.
  .
  Galvenokārt jau – tie ir dažādi virtuālie “portāli, vortāli, platformas, agregatori” un taml. (DEZ)informāciju atgremojošas w-bedres, kā arī tā dēvētie “audiovizuālie” (TV / radio) “masu (DEZ)informācijas līdzekļi”. Kas, diemžēl, arvien masveidīgāk barojas no “neidentificētu info avotu” (galvenokārt jau – dažāda izdzimuma un institucionālās piederības “atbildīgo amatpersonu”) netīri dzeltenajām “noplūdēm”. Un kuros parazitējošie tā dēvētie “žurnālisti” apzināti un galvenokārt dēļ nožēlojamiem jūdasa grašiem lopiski bradā pa cilvēku dzīvēm kā pa pašu sagānītiem sū#iem – klaji PRETLIKUMĪGI publiski tiražējot JEBKĀDU ar Likumu aizsargātu informāciju par saviem izvēlētajiem “izstrādes objektiem”. Ieskaitot pat JEBKĀDUS iespējamos personas datus, sensitīvu u.c. taml. diskrētu privātu, kā arī citā izpratnē stingri konfidenciālu (t.sk. arī tiesiski procesuālu, valsts noslēpuma, komercnoslēpuma u.c. attiecīgā formātā klasificētu u.t.t.) ar LIKUMU aizsargātu (!!!) informāciju.
  .
  Savukārt, par šādas (u.c. taml. JEBKURAS) ar Likumu aizsargātas informācijas nesankcionētu publiskošanu, kā zināms, ir paredzēta ne tikai visnotaļ nopietna administratīvā un civiltiesiskā atbildība ( Likumdevēja paredzētās soda naudas par šādiem noziegumiem sasniedz vairākus desmitus tūkstošu € apjomu ), bet arī reāla kriminālatbildība ar reāliem kriminālsodiem.
  .
  Ir taču sacīts: “Viens Likums un viena Taisnība VISIEM!”

  Un, arī: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

Draugiem Facebook Twitter Google+