×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
13. augusts, 2015
Drukāt

Jaundarbi un klasikas pērles Garīgās mūzikas festivālā

Foto - Kaspars AlksnisFoto - Kaspars Alksnis

Koris "Latvija"

Pasaules un Latvijas garīgās mūzikas pērles līdzās latviešu komponistu jaundarbiem šogad izskanēs Valsts akadēmiskā kora “Latvija” rīkotajā Starptautiskajā garīgās mūzikas festivālā – laikā no 18. augusta līdz 5. septembrim festivāls norisināsies jau 18. reizi. Piecos koncertos Rīgā un Liepājā būs iespēja dzirdēt Izraēlas un pareizticīgo garīgo mūziku, bet jaunākās akadēmiskās mūzikas tendences varēs novērot jauno skaņražu – Jāņa Aišpura, Riharda Zaļupes un Jēkaba Jančevska jaundarbus, rakstītus īpaši festivālam.

“Katru gadu festivāls kļūst arvien populārāks, jo programmā iekļaujam gan pasaulē aktuālus skaņdarbus, ko īpaši novērtē akadēmiskās mūzikas gardēži un sekotāji, gan atļaujamies pārkāpt robežas, piedāvājot jaundarbus latviešu komponistu izpildījumā,” saka kora “Latvija” direktors Māris Ošlejs. Viņš arī norāda, ka festivāls ir dinamisks, un ar gandarījumu atzīmē, ka 18 gadu laikā tā ietvaros atklāti vairāki jauni talanti. “Koris “Latvija” kā festivāla organizētājs vienmēr rūpējas, lai gan saturiskais, gan tehniskais izpildījums būtu nevainojams, un tāds tas būs arī šogad,” uzsver kora direktors.

Festivāla atklāšanas koncertā 18. augustā Rīgas Svētā Pētera baznīcā tiks atskaņoti 20. gadsimta krievu nacionālās mūzikas skolas tradīciju karognesēja un sargātāja, komponista Aleksandra Grečaņinova skaņdarbi. Koncertā uzstāsies koris “Latvija”, kā arī īpašais viesis – viens no labākajiem kordiriģentiem Krievijā – Vladimirs Kontarevs.

Par tradīciju kļuvušais Latvijas komponistu jaundarbu koncerts izskanēs 25. augustā Rīgas Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā. Šogad īpaši festivālam vērienīgus darbus rakstījuši Rihards Zaļupe, Jēkabs Jančevskis un grupas “The Sound Poets” līderis Jānis Aišpurs. Koncertā pie kora diriģenta pults stāsies tā kādreizējais mākslinieciskais vadītājs diriģents Māris Sirmais. Viņa vadībā skanēs 21 vijole un 2 sitaminstrumenti.

27. augustā Liepājā un 28. augustā Rīgā koris “Latvija” uzstāsies kopā ar ilggadējo sadarbības partneri – Liepājas simfonisko orķestri diriģenta Andresa Mustonena vadībā. Abos koncertos skanēs Izraēlas garīgā mūziku. Programmā iekļauta gan Gioras Feidmana klarnetes improvizācija “Lūgšana”, gan Betijas Oliveras “Lo Ira Ra” (“Ļauna nebīšos”) korim, klarnetei, akordeonam, klavierēm un arfai, “Adagietto” no Gustava Mālera 5. simfonijas, Ora Beta Šaima “In the self” (“Sevī”) klarnetei un stīgām, kā arī Betijas Olivero “Lūgšanas” korim, klarnetei un orķestrim. Koncerts būs īpaši aizraujošs piedzīvojums arī filmas “Šindlera saraksts” cienītājiem – tieši Giora Feidmans filmā ieskaņojis klarnetes solo partijas.

Garīgās mūzikas festivāla kulminācija gaidāma 5. septembrī, kad Rīgas Sv. Pētera baznīcā koris “Latvija” un Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris diriģenta Andra Pogas vadībā atskaņos Antona Bruknera “Mesu” fa minorā. Koncertā skanēs pasaulslavenā soprāna – Ingas Kalnas solo, kā solisti uzstāsies arī soprāns Ieva Parša, krievu tenors Boriss Stepanovs un baritons Ričards Mačanovskis.

VARBŪT NODER!!

Festivāla programma:

18. VIII 19.00 Rīgas Sv. Pētera baznīcā festivāla Atklāšanas koncerts

25. VII 19.00 Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā Aišpurs, Zaļupe, Jančevskis – jaundarbu pasaules pirmatskaņojums

27. VIII 19.00 Liepājas Sv. Jāzepa katedrālē Izraēlas garīgā mūzika

28. VIII 19.00 Rīgas Sv. Pētera baznīcā Izraēlas garīgā mūzika

5. IX 19.00 Rīgas Sv. Pētera baznīcā festivāla Noslēguma koncerts.

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 7 – 20

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+