×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
10. novembris, 2014
Drukāt

Jaundibinātajai Izcilības balvai visvairāk pieteikumu mūzikas un dejas nozarē

Foto - LetaFoto - Leta

Jaundibinātajai Izcilības balvai kultūrā pieteikti 25 kandidāti, aģentūrai BNS pastāstīja Kultūras ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Baiba Kauliņa.

Atbilstoši Izcilības balvas kultūrā nolikumam pretendentus izvērtēs Nacionālā kultūras padome, kas sniegs priekšlikumus kultūras ministram. Balvu plānots pasniegt 22. decembrī.

Kauliņa informēja, ka no pieteiktajiem balvas pretendentiem 12 pārstāv mūzikas un dejas nozari, septiņi – vizuālās mākslas un dizaina nozari, trīs – teātra nozari, bet pa vienam kandidātam izvirzīti no kino, arhitektūras, kā arī literatūras un grāmatniecības nozares.

Izcilības balva kultūrā iedibināta pēc kultūras ministres Daces Melbārdes aicinājuma, Latvijas Radošo savienību padomes iniciatīvas un ar Nacionālās kultūras padomes atbalstu, lai izvērtētu izcilus starptautiska mēroga sasniegumus kultūrā. Katru gadu iecerēts piešķirt ne vairāk kā trīs izcilības balvas kultūrā – katru ne vairāk kā 7000 eiro apmērā, izvērtējot sasnieguma nozīmību un rezonansi starptautiskā un nacionālā kontekstā, pienesumu kultūras telpai un ietekmi uz kultūras procesu attīstību Latvijā.

Uz Izcilības balvu kultūrā var pretendēt fiziskas un juridiskas personas vai šādu personu apvienības, kuru individuālais vai kolektīvais starptautiska mēroga veikums vai sasniegums kādā kultūras jomā atbilst noteiktiem kritērijiem – jābūt iegūtam apbalvojumam starptautiskos un profesionāli prestižos konkursos, festivālos un citos profesionāla novērtējuma pasākumos kultūras jomā; Latvijas mākslinieku vai kolektīvu veikums guvis plašu rezonansi ārzemēs, veicinājis Latvijas prestižu pasaulē un kultūras vērtības apziņu Latvijas sabiedrībā; starptautiska mēroga izcils veikums Latvijā piesaistījis plašu starptautisku uzmanību un radījis rezonansi pasaulē, veicinot Latvijas un ārvalstu kultūras telpu sadarbību un mijiedarbību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+