×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
15. marts, 2012
Drukāt

Jaundžeikars pieļauj, ka viņa apcietināšana saistīta ar atriebību par viņa darbu NDK

jaundzeikars2

Kopš bijušā Saeimas Nacionālās drošības komisijas (NDK) priekšsēdētāja Dzintara Jaundžeikara apcietināšanas pagājuši jau nepilni pieci mēneši, taču viņš joprojām nav informēts, ko noziedzīgu ir izdarījis. Laikrakstam “Neatkarīgā” Jaundžeikars neizslēdz versiju, ka viņa apcietināšana varētu būt atriebība par NDK priekšsēdētāja amatā paveikto.

Jau ziņots, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki Jaundžeikaru aizturēja 2011.gada 2.novembrī, bet no Rīgas Centrālcietuma brīvībā viņš tika atbrīvots 14.decembrī. Medijos kā aizturēšanas iespējamais iemesls tika minēta versija, ka viņš aizturēts par kādas personas uzkūdīšanu izpaust valsts noslēpumu.

Kā raksta “Neatkarīgā”, Jaundžeikara aizturēšanas apstākļi ļāvuši izteikt pieņēmumu, ka tik augsta ranga bijušās amatpersonas represēšana uz aizdomu pamata ir atriebība par viņa darbību NDK vadītāja amatā, – NDK pārziņā ir specdienestu un operatīvās darbības subjektu, tostarp arī KNAB, kontrole.

Jaundžeikars atzinis, ka viņš kā NDK priekšsēdētājs vairākkārt pieprasījis KNAB atskaitīties, kas izraisījis neslēptu nepatiku, tāpēc viņš neizslēdz versiju par to, ka viņa apcietināšana varētu būt atriebība par NDK priekšsēdētāja amatā paveikto.

Viņam joprojām neesot zināms, kādu konkrēti valsts noslēpumu Jaundžeikars uzzinājis un kam to pēc tam izstāstījis tālāk.

“Neatkarīgā” norāda, ka publiski izskanējis, ka patlaban tā dēvētais Jaundžeikara kriminālprocess sastāv no diviem apvienotiem kriminālprocesiem: no kriminālprocesa par amatpersonas uzkūdīšanu un par bijušā politiķa Aināra Šlesera sarunu viesnīcā “Reval Hotel Rīdzene” noplūdināšanu.

Pašlaik Jaundžeikara lietā tiesībsargi veicot kādas formālas procesuālās darbības, taču pilnīgi nekas neesot zināms par apvienotā kriminālprocesa sadaļu par Šlesera telefonsarunu noplūdināšanu.

Jaundžeikars skaidroja, ka šajā izmeklēšanas procesā nostādīts dīvainā situācijā, jo viņš nezinot, kā runāt ar izmeklētājiem, kuriem atšķirībā no Jaundžeikara, kuram bija augstākā līmeņa pielaide valsts noslēpumam no 2003.gada, šādas pielaides valsts noslēpumam nav. “Izmeklētājiem, kuri mani tagad pratina, tādas pielaides nav un nebūs, taču viņi man uzdod jautājumus, kuri ir saistīti ar valsts noslēpumu. Reizēm es nezinu, kā man atbildēt uz uzdotajiem jautājumiem,” saka Jaundžeikars.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+