×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
7. janvāris, 2016
Drukāt

Jaungada greznā balle kopā ar Štrausa festivāla orķestri

Publicitātes fotoPublicitātes foto

12. janvārī Rīgas Kongresu nama Lielajā zālē izskanēs visskaistākās valšu karaļa Johana Štrausa melodijas, un klausītāji varēs izbaudīt 19. gadsimta Vīnes balles zāļu dzirkstošo atmosfēru. “Lielajā Johana Štrausa Galā” Jaungada koncertā par mūziku rūpēsies Eiropā pazīstamais “Štrausa Festivāla orķestris” un balets.

“Štrausa festivāla orķestris” (“The Strauss Festival Orchestra”) ir radīts salīdzinoši nesen, sadarbojoties vairākiem augstākās raudzes atzītiem mūziķu ansambļiem. Tā uzdevums ir katrā Jaungadā priecēt klausītājus, atskaņojot Vīnes valšu karaļa Johana Štrausa mūziku. Orķestris tā divu gadu pastāvēšanas laikā jau veiksmīgi uzstājies Eiropas lielākajās koncertzālēs: Amsterdamas “Concertgebouw”, Berlīnes filharmonijā, Leipcigas “Gewandhaus” koncertzālē, Hamburgas Mūzikas hallē, kā arī Romas, Milānas, Cīrihes, Oslo, Helsinku, Lisabonas, Barselonas, Madrides un Bilbao lielākajās koncertzālēs. Tāpat jau otro gadu pēc kārtas orķestris uzstāsies Vīnes slavenajā “Musikverein”.

“Sastāvu veidojot augstākās profesionālās un muzikālās kvalifikācijas profesoriem un solistiem, Štrausa festivāla orķestrim izdevies iedzīvināt Vīnei raksturīgo māksliniecisko izteiksmi, tā raisot pat vispretenciozāko klausītāju interesi visā Eiropā. Nezaudējot Štrausa mūzikas dzirkstošo festivāla garu, orķestris saglabā viņa mūzikai raksturīgo stilistiku, aptverot plašu izteiksmes amplitūdu – no vissentimentālākās līdz pat humora pilnai noskaņai,” tā ar sevi iepazīstina orķestris.

Orķestra uzstāšanos allaž papildina pazīstamu solistu sniegums, tāpat kolektīvs sadarbojies ar virkni ievērojamu diriģentu, tostarp Fuatu Mansurovu un Eduardu Serovu.

“Lielais Johana Štrausa Galā” koncerts ir ne tikai bauda ausīm, bet arī acīm, jo Štrausa festivāla orķestra koncertos mūziku papildina arī Štrausa festivāla baleta ansambļa (“Strauss Festival Ballet Ensemble”) priekšnesumi. Ansambļa dejotāju numuru horeogrāfija un kostīmi radīti īpaši orķestra koncertiem, un baleta ansambļa dalībnieki, tāpat kā orķestris, novērtēts prestižākajās Eiropas koncertzālēs. Baletdejotāji izdejo Štrausa pazīstamākos valšus, polkas, tērpti romantiskos kostīmos, kas atgādina Vīnes lielās balles Franča Jozefa un viņa karalienes Sisijas ziedu laikus.

“Štrausa festivāla orķestra un baleta kombinācija Jaungada koncerta formā ir unikāla, krāšņa, kļūstot par lielisku notikumu, ar ko sākt Jaungadu,” ir pārliecināti orķestra pārstāvji.

Štrausa festivāla orķestra sniegumā Rīgā izskanēs daudzu klausītāju iemīļotās J. Štrausa kompozīcijas: “Pie skaistās, zilās Donavas”, “Radecka maršs”, “Vīnes meža stāsti” un citas. Šis koncerts nebūs izņēmums, un arī Rīgā koncerta norisi spilgtinās gan soprāna solo, gan talantīgu baletdejotāju ansamblis, kuru vieglais solis un gaisīgie tērpi radīs īstu greznas balles atmosfēru.

 

Varbūt noder!!

Koncerts: 12. I 19.00 Rīgas Kongresu namā

Biļetes: “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv

Cena: EUR 20 – 39

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+