×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
30. decembris, 2014
Drukāt

“Jaungada kalendārs” nodokļu maksātājiem

1. Iedzīvotāju ienākuma nodoklis

1no4
Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Jaunajā gadā mūsu lasītājiem un visiem nodokļu maksātājiem atgādināsim par svarīgākajiem pienākumiem un tiesībām, arīdzan datumiem, kurus vērts iegaumēt, plānojot izdevumus un saimniekojot savos īpašumos.

No 2015. gada 1. janvāra, aprēķinot iedzīvotāju ienākuma nodokli, algota darba ienākumiem, ienākumiem no saimnieciskās darbības, no autoratlīdzības, tiks piemērota 23% likme – šogad noteiktās 24% likmes vietā.

No 2015. gada 1. janvāra minimālās mēneša darba algas apmērs palielināts līdz 360 eiro – līdzšinējo 320 eiro vietā.

Vienlaikus tiek atcelti visi 2009. gadā noteiktie ierobežojumi slimības, bezdarbnieku, maternitātes, paternitātes un vecāku pabalstiem. Atvieglojumu par apgādājamām personām piešķirs arī par personu līdz 19 gadu vecumam, kura mācās vispārējās, profesionālās, augstākās vai speciālās izglītības iestādē un kura vasaras brīvlaikā saņem ar nodokli apliekamu ienākumu.

No 2015. gada 1. janvāra ģimenes valsts pabalsts būs atkarīgs no bērnu skaita: par pirmo bērnu – 11,38 eiro, par otro – 22,76 eiro, bet par trešo un katru nākamo bērnu – 34,14 eiro.

Turpmāk atbalsts tiks sniegts plašākam lokam bērnu, kas slimo ar celiakiju. Pabalstu saņems arī bērni, kam noteikta invaliditāte, kuri mācās vispārējās izglītības vai profesionālās izglītības iestādē vecumā līdz 19 gadiem un kuri studē augstskolā dienas nodaļā vecumā līdz 
24 gadiem.

  1. Iedzīvotāju ienākuma nodoklis
  2. Gada ienākuma deklarācijas
  3. Deklarēšanās īpašumu pārdevējiem
  4. Nekustamā īpašuma nodoklis

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+