Mobilā versija
Brīdinājums +2.9°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
30. decembris, 2014
Drukāt

“Jaungada kalendārs” nodokļu maksātājiem

1. Iedzīvotāju ienākuma nodoklis

1no4
Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Jaunajā gadā mūsu lasītājiem un visiem nodokļu maksātājiem atgādināsim par svarīgākajiem pienākumiem un tiesībām, arīdzan datumiem, kurus vērts iegaumēt, plānojot izdevumus un saimniekojot savos īpašumos.

No 2015. gada 1. janvāra, aprēķinot iedzīvotāju ienākuma nodokli, algota darba ienākumiem, ienākumiem no saimnieciskās darbības, no autoratlīdzības, tiks piemērota 23% likme – šogad noteiktās 24% likmes vietā.

No 2015. gada 1. janvāra minimālās mēneša darba algas apmērs palielināts līdz 360 eiro – līdzšinējo 320 eiro vietā.

Vienlaikus tiek atcelti visi 2009. gadā noteiktie ierobežojumi slimības, bezdarbnieku, maternitātes, paternitātes un vecāku pabalstiem. Atvieglojumu par apgādājamām personām piešķirs arī par personu līdz 19 gadu vecumam, kura mācās vispārējās, profesionālās, augstākās vai speciālās izglītības iestādē un kura vasaras brīvlaikā saņem ar nodokli apliekamu ienākumu.

No 2015. gada 1. janvāra ģimenes valsts pabalsts būs atkarīgs no bērnu skaita: par pirmo bērnu – 11,38 eiro, par otro – 22,76 eiro, bet par trešo un katru nākamo bērnu – 34,14 eiro.

Turpmāk atbalsts tiks sniegts plašākam lokam bērnu, kas slimo ar celiakiju. Pabalstu saņems arī bērni, kam noteikta invaliditāte, kuri mācās vispārējās izglītības vai profesionālās izglītības iestādē vecumā līdz 19 gadiem un kuri studē augstskolā dienas nodaļā vecumā līdz 
24 gadiem.

  1. Iedzīvotāju ienākuma nodoklis
  2. Gada ienākuma deklarācijas
  3. Deklarēšanās īpašumu pārdevējiem
  4. Nekustamā īpašuma nodoklis

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+