Horoskopi un mistika
Kokteilis

Jaungada saraksts. 39 lieliskas idejas, kas palīdzēs baudīt dzīvi, nevis eksistēt 0


Galda servējums. Bieži gadās, ka par galda dekorēšanu saimniece atceras pēdējā brīdī, kad svētkiem paredzētā naudiņa jau iztērēta cienastam un dāvanām vai arī laika atlicis pavisam maz. Vai tāpēc satraukties? Ziemassvētki un Jaungads šajā ziņā ir ļoti izdevīgs laiks, jo vienkāršus un ātri pagatavojamus galda dekorus var izveidot no eglīšu rotājumiem un salvetēm.
Galda servējums. Bieži gadās, ka par galda dekorēšanu saimniece atceras pēdējā brīdī, kad svētkiem paredzētā naudiņa jau iztērēta cienastam un dāvanām vai arī laika atlicis pavisam maz. Vai tāpēc satraukties? Ziemassvētki un Jaungads šajā ziņā ir ļoti izdevīgs laiks, jo vienkāršus un ātri pagatavojamus galda dekorus var izveidot no eglīšu rotājumiem un salvetēm.
Galda servējums. Bieži gadās, ka par galda dekorēšanu saimniece atceras pēdējā brīdī, kad svētkiem paredzētā naudiņa jau iztērēta cienastam un dāvanām vai arī laika atlicis pavisam maz. Vai tāpēc satraukties? Ziemassvētki un Jaungads šajā ziņā ir ļoti izdevīgs laiks, jo vienkāršus un ātri pagatavojamus galda dekorus var izveidot no eglīšu rotājumiem un salvetēm.

Pārāk bieži mēs ejam pa dzīvi autopilotā, neievērojot neko apkārt. Katra mūsu jaunā diena ir līdzīga iepriekšējai. Tas šķiet normāli. Taču atskatoties uz savu dzīvi vecumdienās, tu vari to ļoti nožēlot. Ja tu gribi dzīvot pa īstam, tev jābauda dzīve pilnā apmērā.

Lūk, vairākas idejas, kas tev palīdzēs šajā jomā:

Mīli
Laikam gan, tas ir pats galvenais. Tieši mīlestība piepilda cilvēka dzīvi ar jēgu. Mīlestība pret tuviniekiem, draugiem, radiniekiem, mīlestība pret savu otro pusīti, mīlestība pret dzīvniekiem.

Baudi dabu
Neļauj sev pastāvīgi sēdēt četrās dienās. Izej ārā, kad smidzina lietus. Pastaigājies gar upes krastu. Atpūties mežā. Izpeldies ezerā. Pasildies saulītē. Uzspēlē badmintonu. Pastaigā basā kājām pa zāli. Baudi dabu.

Cieni ēdienu
Mīlestībai pret ēdienu noteikti nav jāizpaužas tā patēriņa daudzumā. Mācies cienīt ēdiena aromātu un garšu. Katram ēdiena kumosiņam ir jāsniedz tev labpatiku. Ja tu ierobežo saldumu ēšanu, aizstāj tos ar citiem gardumiem, piemēram, ogām un augļiem. Ēšanas laikā nesteidzies, baudi maltīti lēnām.

Izveido rīta rituālu
Celies agri no rīta un sagaidi jaunu dienu. Pavēro, kā aust saule. Saki sev, ka tu nepieļausi, lai šī diena paietu veltīgi. Tu šodien pacentīsies palīdzēt cilvēkiem un baudīsi katru minūti, ko dāvā tev jauna diena. Kā rīta rituālu veic vingrinājumus vai meditē. Baudi tasi kafijas.

Iegūsti iespējas
Bieži vien mēs esam pārāk piesardzīgi, bažījoties, ka kaut kas var noiet greizi. Esi drosmīgāks, nebaidies riskēt. Padomā – ko tu zaudē?

Ļaujies saviļņojumam
Atrodi, kas tevi šajā dzīvē saviļņo un seko tam. Padari savu dzīvi par aizraujošu piedzīvojumu virkni.

Izvēlies, kas tevi patiešām interesē
Tas nepieciešams, lai atrastu savu aicinājumu. Lai to izdarītu, atbildi uz jautājumu: ko tev patīk darīt? Nodarbojies ar to, kas tev patiešām iet pie sirds. Neaizmirsti, ka tu dzīvo tikai vienreiz.

Izej no sava kabineta
Tu augu dienu sēdi pie datora, atbildot uz telefonzvaniem un šķirojot papīru kalnus? Pamēģini vismaz dienu pavadīt citādi. Paņem pārtraukumu, izraujies no biroja. Pamēģini pastrādāt kafejnīcā vai svaigā gaisā, paņemot līdzi piezīmjdatoru. Nomaini situāciju. Ja tevi neapmierina tavs darbs, atrodi nodarbošanos ar brīvu grafiku vai mājās.

Izslēdz televizoru
Cik stundas tu tērē, katru dienu skatoties televizoru? Cik daudz tu varēji izdarīt pa to laiku? Parēķināji? Tad ātrāk izslēdz televizoru un ieslēdz to tikai tad, kad gribēsi noskatīties savu iemīļoto filmu DVD formātā. Atrodi alternatīvu televīzijai. Vairāk lasi.

Izej ārpus interneta robežām
Liela daļa laika, ko tu pavadi internetā, ir tukši iztērēts laiks, ko tu nekad neatgūsi. Izslēdz internetu, izej svaigā gaisā, pastaigājies. Izdari to tieši tagad!

Ceļo
Tu aizbrauc no savas dzimtās pilsētas tikai atvaļinājuma laikā? Kāpēc gaidīt tik ilgi? Atrodi veidu, kā tikt ārpus pilsētas robežām jau gaidāmajās brīvdienās. Aizbrauc uz kaimiņu novadu vai dodies pārgājienā dabā ar teltīm.

Nosaki, kas ir patiesi svarīgs
Velti vienu stundu, lai sastādītu sarakstu tam, kas tev patiešām ir svarīgs. Pievieno šim sarakstam to, ko tu gribi izdarīt šajā dzīvē. Tagad saīsini sarakstu līdz 4-5 punktiem. Tas arī ir svarīgākais tavā dzīvē. Fokusējies uz šiem punktiem, velti katram no tiem laiku.

Likvidē visu lieko
Kaut kas no tavas dzīves neiekļāvās šajā sarakstā? Tas ir tas, kam tu velti tērē savu laiku un uzmanību. Tas, kas atrauj tevi no patiešām svarīgā tavā dzīvē. Vienkāršo savu dzīvi, cik tas ir iespējams. Samazini visu lieko līdz minimumam.

Vingrinies
Piecelies no dīvāna un dodies pastaigā. Pamēģini doties vakara skrējienā. Aizej uz baseinu, pabraukā ar velosipēdu. Lai ko tu nedarītu, esi aktīvs.

Esi pozitīvs
Iemācies atzīt savas negatīvās emocijas. Tā ir nepārliecinātība, bailes no kritikas, aizvainojumi un tamlīdzīgi. Ja tev parādās šādas emocijas, apstājies un pamēģini nomainīt tās pret pozitīvām emocijām. Tikai izlem, un tu to izdarīsi!

Atver savu sirdi
Tava sirds ir nocietinājusies? Pamēģini to atvērt. Pieņem un atdod mīlestību bez iebildumiem. Ja tev šajā ziņā radušās problēmas, aprunājies ar kādu. Praktizējies pēc iespējas vairāk. Mīli un esi mīlēts.

Paskaties sejā savām bailēm
No kā tu baidies visvairāk uz pasaules? Ka tevi notur vienā vietā, neļaujot virzīties tālāk? Tev ir jāsatiekas ar savām bailēm aci pret aci. Piemēram, ja tu baidies no augstuma, uzkāp uz augstas celtnes jumta un paskaties lejup vai nolec ar izpletni. Tikai stāvot tieši pretim savām bailēm, tu no tām varēsi no tām atbrīvoties.

Kad tu ciet, tad ciet
Dzīve ne vienmēr ir izklaides un spēles. Ciešanas ir neatņemama tās sastāvdaļa. No tām nav iespējams izvairīties. Ar tevi var notikt jebkas: tu vari pazaudēt darbu, mīļoto cilvēku, tuvos un dārgos un mājas mīluļus. Tu vari nopietni savainoties vai smagi saslimt. Nevar pastāvīgi tēlot stipru cilvēku un ignorēt savas ciešanas. Dažkārt nepieciešams izdzīvot ciešanas, lai virzītos uz priekšu.

Palēnini tempu
Mūsdienās dzīve lido uz priekšu straujā tempā. Tas nevar pozitīvi ietekmēt mūsu veselību. Pamēģini visu darīt nedaudz lēnāk – ieturēt maltīti, braukt ar automašīnu, lasīt un tā tālāk.

Iepazīsti jaunus cilvēkus
Dodies pastaigā pa apkārtni. Iepazīsties ar jauniem cilvēkiem, aprunājies ar viņiem, centies viņus saprast, kļūsti par vienu no viņiem.

Kļūsti par brīvprātīgo
Palīdzi bezpajumtniekiem un nabagiem ar naudu, apģērbu un ēdienu. Iespējams, tu spēsi atvieglot kāda cilvēka ciešanas. Palīdzi slimajiem, invalīdiem, cilvēkiem, kas zaudējuši tuviniekus.

Paspēlējies ar bērniem
Bērni labāk nekā jebkurš cits zina, kas ir dzīvot. Viņi prot dzīvot esošajā brīdī. Viņi bauda dzīvi pilnā mērā. Kad viņiem ir slikti, viņi raud, kad labi – smejas. Spēlējoties un komunicējot ar bērniem, tu varēsi no viņiem iemācīties patiesīgumu un dabiskumu.

Aprunājies ar veciem cilvēkiem
Padzīvojuši cilvēki ir pieredzes bagātākie, viedākie un saprātīgākie. Viņi var tev pastāstīt daudz interesanta. Balstoties uz savu dzīves pieredzi, viņi var sniegt daudz vērtīgu ieteikumu un padomu. Tāpat viņi var brīdināt tevi par zināmām kļūdām, kuras pieļāvuši paši. Veco cilvēku viedums ir visas mūsu sabiedrības gudrība. Muļķīgi būtu to neņemt vērā.

Apgūsti jaunas prasmes
Pastāvīgi pilnveidojies. Ne tāpēc, ka pašreizējā brīdī tu esi nepilnīgs, bet tāpēc, ka tev nevajag apstāties pie sasniegtā. Pašpilnveidošanās – tā ir bauda. Iemācies mīlēt sevi, kāds esi, bet vienlaikus centies kļūt vēl labāks.

Iegūsti garīgumu
Daļai cilvēku garīgums ir Dievs, Allāhs, Jēzus vai Buda. Citiem – senču gari vai daba. Trešajiem – iekšējā enerģija. Lai ko arī garīgums tev nenozīmētu, tev tas ir jāiegūst.

Paņem atvaļinājumu
Vai tu nestrādā pārāk daudz. Neaizmirsti, ka tev ir arī jāatpūšas. Paņem atvaļinājumu, baudi atpūtu un tad ar jauniem spēkiem atgriezies darbā.

Nedari neko
Neko nedarīt – tas nenozīmē vāļāties dīvānā, lasot grāmatu, skatoties televizoru vai meditēt. Neko nedarīt – tas ir neko nedarīt. Vienkārši pasēdi klusumā, ieklausies savā iekšējā balsī. Pacenties iespēju robežās to darīt katru dienu.

Pārstāj spēlēt datorspēles
Datorspēles – tas ir jautri, taču aizņem pārāk daudz laika. Pamēģini tās nespēlēt vismaz nedēļu. Centies pavadīt svaigā gaisā to laiku, ko agrāk pavadīji pie monitora.

Vēro saulrietu
Saulriets ir viens no dienas skaistākajiem brīžiem. Ievies sev ikdienas rituālu – atrodi vietu, no kuras paveras skaists skats uz saulrietu un vēro to. To var darīt vakariņu laikā.

Pārstāj pārmērīgi lasīt žurnālus
Mūsdienu žurnāli lielākoties ir veltīga naudas un laika tērēšana. Esi izvēlīgāks, parakstoties uz kārtējo žurnālu vai pērkot to kioskā. Bet vēl labāk – lasi grāmatas.

Izraujies no rutīnas
Tev nākas darīt vienu un to pašu katru dienu? Pamēģini ieviest zināmas izmaiņas. Piemēram, dodies uz darbu pa citu maršrutu, sāc savu dienu savādāk nekā parasti, paskaties uz saviem darba pienākumiem ar svaigu skatu.

Neskaties pārāk daudz ziņu raidījumu
Tas ir nomācoši un bezjēdzīgi. Ja tu esi atkarīgs no ziņām presē, televizorā vai internetā, tev būs grūti atteikties no šā paraduma. Pamēģini uzzināt pēdējos jaunumus sarunās ar paziņām.

Smejies līdz asarām
Smiekli ir viens no labākajiem veidiem sajusties dzīvam. Atceries kādu joku, izlasi anekdoti, noskaties komēdiju, pasmejies kopā ar citiem cilvēkiem. Mīli smieklus un cieni tos.

Zaudē kontroli
Runa ir ne tikai par kontroli pār sevi, bet arī kontroli pār citiem cilvēkiem. Mēģināt kontrolēt citus ir ļoti slikts ieradums. Tas var izraisīt stresu un dažādas citas nepatikšanas. Dzīvo un ļauj dzīvot citiem.

Raudi
Pieņemts uzskatīt, ka vīrieši nedrīkst raudāt. Tas tā nav. Kad cilvēks raud, viņš ļauj vaļu savām emocijām. Ja viņš emocijas patur sevī, tās uzkrājas un sāk radīt problēmas. To nedrīkst pieļaut. Raudi, kad skaties skumjas filmas, raudi bērēs. Neapslāpē sevi. Raudi, kad kāds licis tev ciest. Tādējādi tu varēsi sevi attīrīt.

Pagatavo desertu
Tu vari pagatavot plānās pankūkas ar augļu pildījumu, apliet saldējumu ar karstu šokolādi vai pagatavot ābolu pīrāgu. Tas nav obligāti jādara katru dienu. Palutini sevi ar desertu vismaz reizi nedēļā.

Saistītie raksti

Pamēģini kaut ko jaunu katru nedēļu
Katru pirmdienu uzdod sev jautājumu: “Ko jaunu es pamēģināšu šajā nedēļā?” Tev nevajag katru nedēļu mācīties jaunu valodu, vienkārši meklē jaunus iespaidus. Izmēģini kaut ko jaunu, lai saprastu, vai tas ir nepieciešams tavā dzīvē.

Dzīvo šeit un tagad
Tā vietā, lai raizētos, kas ar tevi var notikt, plānotu, atcerētos un nožēlotu bijušo, padomā, kas notiek ar tevi pašreizējā brīdī. Kas ir tev apkārt? Ko tu jūti? Kādas smaržas apņem tevi? Kādas domas tevi piemeklē? Ko tu redzi sev priekšā? Velti vairāk uzmanības tagadnei, jo dzīve ir esošais brīdis.

Avots: “trulylove.ru”

LA.lv