×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.3°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
12. decembris, 2017
Drukāt

Jaungada saraksts. 39 lieliskas idejas, kas palīdzēs baudīt dzīvi, nevis eksistēt

galds3_12

Pārāk bieži mēs ejam pa dzīvi autopilotā, neievērojot neko apkārt. Katra mūsu jaunā diena ir līdzīga iepriekšējai. Tas šķiet normāli. Taču atskatoties uz savu dzīvi vecumdienās, tu vari to ļoti nožēlot. Ja tu gribi dzīvot pa īstam, tev jābauda dzīve pilnā apmērā.

Lūk, vairākas idejas, kas tev palīdzēs šajā jomā:

Mīli
Laikam gan, tas ir pats galvenais. Tieši mīlestība piepilda cilvēka dzīvi ar jēgu. Mīlestība pret tuviniekiem, draugiem, radiniekiem, mīlestība pret savu otro pusīti, mīlestība pret dzīvniekiem.

Baudi dabu
Neļauj sev pastāvīgi sēdēt četrās dienās. Izej ārā, kad smidzina lietus. Pastaigājies gar upes krastu. Atpūties mežā. Izpeldies ezerā. Pasildies saulītē. Uzspēlē badmintonu. Pastaigā basā kājām pa zāli. Baudi dabu.

Cieni ēdienu
Mīlestībai pret ēdienu noteikti nav jāizpaužas tā patēriņa daudzumā. Mācies cienīt ēdiena aromātu un garšu. Katram ēdiena kumosiņam ir jāsniedz tev labpatiku. Ja tu ierobežo saldumu ēšanu, aizstāj tos ar citiem gardumiem, piemēram, ogām un augļiem. Ēšanas laikā nesteidzies, baudi maltīti lēnām.

Izveido rīta rituālu
Celies agri no rīta un sagaidi jaunu dienu. Pavēro, kā aust saule. Saki sev, ka tu nepieļausi, lai šī diena paietu veltīgi. Tu šodien pacentīsies palīdzēt cilvēkiem un baudīsi katru minūti, ko dāvā tev jauna diena. Kā rīta rituālu veic vingrinājumus vai meditē. Baudi tasi kafijas.

Iegūsti iespējas
Bieži vien mēs esam pārāk piesardzīgi, bažījoties, ka kaut kas var noiet greizi. Esi drosmīgāks, nebaidies riskēt. Padomā – ko tu zaudē?

Ļaujies saviļņojumam
Atrodi, kas tevi šajā dzīvē saviļņo un seko tam. Padari savu dzīvi par aizraujošu piedzīvojumu virkni.

Izvēlies, kas tevi patiešām interesē
Tas nepieciešams, lai atrastu savu aicinājumu. Lai to izdarītu, atbildi uz jautājumu: ko tev patīk darīt? Nodarbojies ar to, kas tev patiešām iet pie sirds. Neaizmirsti, ka tu dzīvo tikai vienreiz.

Izej no sava kabineta
Tu augu dienu sēdi pie datora, atbildot uz telefonzvaniem un šķirojot papīru kalnus? Pamēģini vismaz dienu pavadīt citādi. Paņem pārtraukumu, izraujies no biroja. Pamēģini pastrādāt kafejnīcā vai svaigā gaisā, paņemot līdzi piezīmjdatoru. Nomaini situāciju. Ja tevi neapmierina tavs darbs, atrodi nodarbošanos ar brīvu grafiku vai mājās.

Izslēdz televizoru
Cik stundas tu tērē, katru dienu skatoties televizoru? Cik daudz tu varēji izdarīt pa to laiku? Parēķināji? Tad ātrāk izslēdz televizoru un ieslēdz to tikai tad, kad gribēsi noskatīties savu iemīļoto filmu DVD formātā. Atrodi alternatīvu televīzijai. Vairāk lasi.

Izej ārpus interneta robežām
Liela daļa laika, ko tu pavadi internetā, ir tukši iztērēts laiks, ko tu nekad neatgūsi. Izslēdz internetu, izej svaigā gaisā, pastaigājies. Izdari to tieši tagad!

Ceļo
Tu aizbrauc no savas dzimtās pilsētas tikai atvaļinājuma laikā? Kāpēc gaidīt tik ilgi? Atrodi veidu, kā tikt ārpus pilsētas robežām jau gaidāmajās brīvdienās. Aizbrauc uz kaimiņu novadu vai dodies pārgājienā dabā ar teltīm.

Nosaki, kas ir patiesi svarīgs
Velti vienu stundu, lai sastādītu sarakstu tam, kas tev patiešām ir svarīgs. Pievieno šim sarakstam to, ko tu gribi izdarīt šajā dzīvē. Tagad saīsini sarakstu līdz 4-5 punktiem. Tas arī ir svarīgākais tavā dzīvē. Fokusējies uz šiem punktiem, velti katram no tiem laiku.

Likvidē visu lieko
Kaut kas no tavas dzīves neiekļāvās šajā sarakstā? Tas ir tas, kam tu velti tērē savu laiku un uzmanību. Tas, kas atrauj tevi no patiešām svarīgā tavā dzīvē. Vienkāršo savu dzīvi, cik tas ir iespējams. Samazini visu lieko līdz minimumam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+