Foto – Juris Kalniņš

Jauni čempioni ekipāžu motokrosā 0

Motokrosa ekipāžu pasaules čempionāta priekšpēdējā posmā Vācijā ar dubļaino Rudersbergas trasi visveiksmīgāk galā tika beļģis Jans Hendriks un latvietis Elvijs Mucenieks (attēlā), kuriem pirms pēdējā posma šonedēļ Beļģijā parādījušās reālas izredzes atņemt Jānim Daideram bronzas medaļu.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
Krievija vismaz mēnesi zināja par terorakta gatavošanu: “Lai viņi nestāsta pasakas fejai!” 87

Jānis, kurš sava brāļa Laura Daidera pozitīvās dopinga proves dēļ palīgā ņēmis francūzi Nikolā Misē, pirmajā braucienā finišēja 15. vietā, otrajā palika bez ieskaites. Otrajā braucienā piemirkusī trase nebija pieveicama daudzām ekipāžām, sacensības pēc 20 minūtēm tika pārtrauktas, tomēr rezultāti atstāti spēkā. Tobrīd sacensības vairs neturpināja ne Etjēns Bakss un Kaspars Stupelis, ne Māris Rupeiks un Haralds Kurpnieks, kuri pirmajā braucienā ieņēma attiecīgi otro un devīto vietu.

Rudersbergā pasaules čempionu šampanieti oficiāli varēja atkorķēt beļģis Bens Adriansens un holandietis Bens van den Bogārts, kuriem priekšpēdējā posmā trešā vieta. Sudraba medaļas pirms pēdējā posma jau nodrošinātas Baksam un Stupelim, par trešo vietu cīnīsies Daidera un Hendriksa ekipāžas, tādēļ kādam no latviešiem bronza būs. Rupeiks un Kurpnieks pēdējā posmā cer atgūt vietu labāko sešniekā.

Superkausa izcīņas motokrosa pēdējā posmā Bērzu trasē Saldū visos trīs braucienos ātrākais bija Matīss Karro, taču viņa pārsvars ne reizi nebija lielāks par četrām sekundēm. Otro vietu izcīnīja Augusts Justs, trešo – Ivo Šteinbergs. Sezonas kopvērtējumā otro gadu pēc kārtas uzvarēja Dāvis Līvs, turpmākajās vietās – Dāvis Ivanovs un Šteinbergs. Jauniešu klasē pirmais Uldis Spulle, junioru – Arnolds Sniķers, senioru – Leons Kozlovskis, kvadru klasē – Edgars Meņģelis, komandu cīņā triumfēja “MX Moduls”.