Mobilā versija
+4.6°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
20. janvāris, 2015
Drukāt

Jauni drošības pasākumi (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Sniega tīrītājs laukumā pie Brīvības pieminekļa.

Kā pastāstīja Satiksmes ministrijas komunikācijas nodaļas vadītājs Aivis Freidenfelds, notikusi atbildīgo dienestu vadītāju sanāksme, kurā lemts par pasākumies satiksmes drošības uzlabošanā.

Lai samazinātu apledojuma veidošanos uz ceļa klātnes, pēc satiksmes ministra Anrija Matīsa aicinājuma turpmāk tiks veikta preventīva ceļu kaisīšana. Tāpat izstrādāti priekšlikumi ceļu satiksmes drošības uzlabošanai, kas tiks izskatīti Ceļu satiksmes drošības padomes sēdē.

Satiksmes ministrs Anrijs Matīss: “Šī ir reize, kad autovadītājiem vairāk nekā jebkad jāievēro ātruma un citi kustības ierobežojumi. Arī gājējiem jāievēro ceļu satiksmes noteikumi. Savukārt autoceļu uzturētājam ir jāsper visi iespējamie papildu soļi, lai savu darbu darītu pēc iespējas labāk.”

Sanāksmē tika uzklausīta VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” (“LAU”) valdes priekšsēdētāja Vladimira Kononova un VAS “Latvijas valsts ceļi” (“LVC”) valdes priekšsēdētāja Jāņa Langes aktuālā informācija par situāciju uz Latvijas ceļiem. “LAU” vadītājs Kononovs informēja, ka arī ceļu uzturētājs šādu ļoti mainīgu laika apstākļu periodā, kurā veidojās tā sauktais melnais ledus, nodrošinās preventīvu ceļu kaisīšanu ar pretslīdes materiāliem. Autoceļu uzturētāja pārstāvji informēja, ka, saņemot operatīvu informāciju par iespējamo “melnā ledus” veidošanos, ceļu kaisīšana uz A un A1 klases valsts autoceļiem tiks sākta 30 minūšu laikā un paveikta atbilstoši spēkā esošajiem normatīviem triju stundu laikā.

Autoceļu uzturētājam nepieciešama daudz operatīvāka un plašāka meteoroloģiskā informācija par ceļu stāvokli visā valstī. Lai to nodrošinātu, “LVC” turpmāko gadu laikā palielinās laika novērojumu staciju izvietojumu valsts autoceļu tīklā no esošajām 60 līdz 120 stacijām.

Sanāksmē tika pārrunāti iespējamie priekšlikumi, kas būtu saistīti ar jauno autovadītāju apmācības procesa uzlabošanu, īpašu uzmanību pievēršot braukšanai diennakts tumšajā laikā, kā arī pa slidenām virsmām. Tāpat būtu nepieciešams detalizēti un vispusīgi analizēt ceļu satiksmes negadījumus (CSNg). Vienlaikus sanāksmes dalībnieki norādīja, ka ceļu satiksmē bieži ir iesaistīti transporta līdzekļi, kuri nav atbilstošā tehniskā lietošanas kārtībā, kas arī bieži izraisa CSNg, tādējādi, iespējams, būtu jāveic automašīnas tehniskā stāvokļa novērtēšana pārbaudēs uz ceļa.

Autoceļu uzturēšanas atbildīgajām institūcijām “LVC” un “LAU”, kā arī CSDD uzdots sagatavot konkrētus priekšlikumus ceļu drošības situācijas uzlabošanai, lai tos izskatītu Ceļu satiksmes drošības padomes sēdē 26. janvārī.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Vienkāršākais risinājums,veikt auto tehnisko apskati 4 reizes gadā.Būs tehniskā kārtībā mašīnas un naudiņa valstij.Ar vienu šāvienu 2 zaķi un nevajadzēs ceļu policistiem pārkvalificēties par auto tehniskās apskates inspektoriem

  2. Pamēģiniet iebraukt Madonas novadā no Pļaviņu puses kādas 5-6 stundas pēc snigšanas sākuma, ja ir kaut kas kaisīts tad tīrīts noteikti nav un otrādi ja tīrīts tad nav kaisīts. Laba kārta uz ceļa bet kaisītājs brauc ar paceltu lāpstu. Līdz pļaviņu aplim no tās puses ceļi kā ceļi, bet kā tuvojas aiviekstei tāda sajūta, ka iebrauc Sūnu ciemā. Vai tiešām mūsu novadam mazāk naudas piešķir?

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+