×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
17. janvāris, 2017
Drukāt

Jauni fakti par traģisko ugunsgrēku: Mazuļa māte ir narkomāne un tiesāta par laupīšanu (2)

Kadri no video/ LA kolāžaKadri no video/ LA kolāža

Naktī Pārdaugavā ugunsgrēkā bojā gājusi pusotra gadu veca meitene, kuru māte dzīvoklī bija atstājusi vienu pašu. Pētot notikušo, atklājas šausminošas detaļas – bērna māte bijusi vien 19 gadus veca, bet jau iepriekš par laupīšanu sodīta narkomāne, kurai, iespējams, ir vēl divi bērni, vēstīja “TV3 Ziņas”.

Šis šogad ir jau kārtējais gadījums, kad vecāku bezatbildības dēļ izdziest bērna dzīvība, un valsts iestādes spēj reaģēt tikai pēc traģēdijas. “TV3 Ziņām” notikuma vietā pavērās šausminoša aina – apdeguši bērnu rati, ar liesmās pārogļotām rozā drēbītēm stāv ēkas kāpņutelpā. Ceturtā stāva dzīvokļa durvis aizzīmogotas. Tādas ir liecības par traģiskajiem notikumiem.

19 gadus vecā sieviete kopā ar pusotru gadu veco bērnu no savas dzīvesvietas Teikā vakar bija atbraukusi ciemos uz šo dzīvokli. No ārpuses tas izskatās pietiekami solīds – jaunas durvis, ārā plastikāta logi, nevis vecie koka, caurdrupušie, kādi ir citiem kaimiņiem.

Vēlu naktī māte kopā ar draudzeni esot devusies pēc cigaretēm. Bērns palika viens, un tas izrādījās liktenīgi.

Aleksandrs, nama iedzīvotājs: “Trijos naktī pamodāmies, dūmu smaka bija. Kāds izsauca glābējus, jau pēc 10 minūtēm bija klāt ugunsdzēsēji. Visu ātri pārbaudīja, viss operatīvi. Nezinu, varbūt pie vainas īssavienojums.”

Kaimiņš vēl tobrīd nemaz nenojauta, ka blakus dzīvoklī izdzisusi bērna dzīvība. Kad glābēji ieradās, dzīvoklī uguns plosījās ar atklātu liesmu. Dzīvoklī viņi iekļuva, uzlaužot durvis.

Uģis Vējš, VUGD majors: “Tika konstatēts, ka dzīvoklī dega sadzīves mantas, aptuveni 5 kvadrātmetru platībā, iespējamais iemesls – bez uzmanības atstāta svece.”

Pēc neoficiālas informācijas, sieviete bijusi tiesāta par laupīšanu un nesen iznākusi no ieslodzījuma vietas. Visticamāk, arī bijusi narkotisko vielu lietotāja. Policijā apstiprina, ka bērna māte savos 19 gados jau bija ar pamatīgu dosjē, tomēr kādi noziegumi tieši, netiek atklāts. Mātei draud sods pēc Krimināllikuma 141. panta – par atstāšanu bezpalīdzīgā stāvoklī.

Jevgenijs Zadarožnijs, Rīgas Kurzemes iecirkņa priekšnieks: “Viņa bija prom neilgu laiku – vismaz tā ir teikts liecībās, konstatēja, ka deg, viss jau bija par vēlu. Šobrīd nav ziņu, vai bija lietojusi narkotikas vai alkoholu.Atradām dzīvoklī mirušu, mazu meitenīti. Gan apdegumi, gan saindēšanās ar dūmiem, viss kopā.”

Bērnu inspekcijā atklāj vēl baisāku ainu – iespējams, ka jaunajai sievietei ir vēl divi bērni. Šodien sociālie dienesti vāc informāciju, lai noskaidrotu situāciju.

Ilona Kronberga, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vadītāja: “Šobrīd nevaram pateikt detalizētu informāciju, skatīsimies, kāda informācija ir sociālo dienestu un bāriņtiesas rīcībā. Vai ir agrāk bijuši redzami riski. To varēsim runāt pēc kāda laika. Šobrīd jāskatās, kas noticis, kāda bijusi mātes rīcība.”

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. kā pareizi jāsaprot ? Atbildēt

  Ko mūsu latvi-jieši šinī gadījumā domājuši ar vārdu “laupīt” ?
  Slāviem “hišķēņije” ir viss iespējamais un neiespējamais
  piesavināšanās spektrs,
  kurpretīm latvieši ar laupīšanu saprot VARDARBĪGU, ATKLĀTU
  mantas atsavināšanu.
  Tagad pie rakstīšanas ir latvijieši… 🙂

 2. 19-gadīga laupītāja, narkomāne ar 3 bērniem? Un neviens sociālais dienests to neredzēja?

Draugiem Facebook Twitter Google+