Latvijā
Novados

Jauni fakti par zēnu kautiņu Ogres skolā: cietušais izrakstīts no slimnīcas 16

Ilustratīvs foto. LETA

Informācija, kas par šo atgadījumu parādījusies plašsaziņas līdzekļos, neatbilst patiesībai, par zēnu kautiņu izteikusies Ogresgala pamatskolas direktore Skaidrīte Butāne.

Taču citu informāciju nesniedza. Ogres novada bāriņtiesas priekšsēdētāja vietniece Inga Andersone aģentūrai LETA norādīja, ka bāriņtiesai nav informācijas par personām, kuras bijušas iesaistītas kautiņā, līdz ar to viņa nevar pateikt vai kautiņa dalībnieku ģimenes iepriekš ir bijušas nonākušas bāriņtiesas redzeslokā.

Kā aģentūra LETA noskaidroja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres iecirknī, piekautā zēna veselības stāvoklis ir stabils un viņa dzīvībai briesmas nedraud. Aizdomas par to, ka cietušajam varētu būt galvas pamatnes lūzums nav apstiprinājušās un jau vakar viņš no ārstniecības iestādes esot palaists mājās.

Saistībā ar notikušo ir sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma XIII nodaļas par noziedzīgu nodarījumu pret personas veselību, nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes.

Kautiņš starp 12 un 13 gadus veciem skolēniem izcēlies 15.maijā pēc stundām skolas teritorijā. Tā gaitā vecākais skolēns smagi piekāva jaunāko. No notikuma vietas cietušais tika nogādāts Ogres rajona slimnīcā un pēc ārstu padziļinātas apskates vēlāk ar operatīvo transportlīdzekli aizvests uz Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu Rīgā.

Noskaidrots, ka cietušais saņēmis spēcīgus sitienus galvas apvidū. Uz sejas palikušie apavu zoles nospiedumi liecina, ka cietušā zēna galva ar kāju spiesta pret zemi. Tāpat noskaidrots, ka vienaudzi smagi piekāvušajam puisim šis nav bijis pirmais disciplinārais pārkāpums.

Pēc notikušā kautiņa IKVD izvērtē situāciju Ogresgala pamatskolā

Pēc Ogresgala pamatskolā notikušā kautiņa situāciju izglītības iestādē šodien vērtē Izglītības kvalitātes valsts dienests, aģentūrai LETA pastāstīja Ogres novada pašvaldības priekšsēdētāja vietniece izglītības, kultūras un veselības lietu jautājumos Ineta Tamane.

Saistībā ar notikušo apsekot abas šī ģimenes uzdots arī sociālajam dienestam.

Pēc Tamanes rīcībā esošās informācijas kautiņš esot sācies ar tādu kā savstarpēju ķerstīšanos un apsaukāšanos. Ar abiem kautiņa dalībniekiem jau iepriekš strādājis skolas atbalsta personāls – psihologs un sociālais darbinieks. Abiem ir bijis sastādīts individuālais plāns, kā strādāt ar viņu ģimenēm, sekmēm, uzvedību un korekciju. Viens no konfliktā iesaistītajiem puišiem skolā ir gājis jau ilgāku laiku, viens – nesen.

Ogrē lielākajās skolās dežurē pašvaldības policists, dažās – darbojas video novēršanas sistēma. Taču, lai līdzīgi gadījumi neatkārtotos, pēc pašvaldības domām vairāk ir jāstrādā pie bērnu un arī vecāku savstarpējās komunikācijas.

“Bērni šobrīd ir ļoti agresīvi. Dažs ir apjucis par to, ka vecāki ir ārpus Latvijas un jādzīvo kopā ar vecvecākiem. Daudzi bērni pašreizējā sociāli ekonomiskajā situācijā cieš no uzmanības deficīta, no dažādām materiālajam iespējām un sekas nereti izpaužas skolā. Mēs neprotam uzklausīt, izrunāties un risināt strīdus. Arī vecāki bieži vien ir agresīvi šajās sarunās, necenšas atrisināt strīdu, bet aizstāv savas ambīcijas. Rezultātā mēs esam tur, kur mēs esam,” pauda Tamane.

LA.lv