Mobilā versija
Brīdinājums +2.5°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
1. aprīlis, 2014
Drukāt

Jauni grozījumi Imigrācijas likumam
 (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Novērojot situāciju Ukrainā, kur Krimā un valsts austrumu reģionos dzīvojoši Krievijas pilsoņi tiek atklāti izmantoti kā Krievijas ģeopolitisko interešu īstenošanai, Nacionālā apvienība kārtējo reizi piedāvā padarīt stingrākas Imigrācijas likuma normas. Koalīcijas partneri nesteidz piekrist.

Nacionāļu piedāvātais grozījumu projekts paredz, ka Ministru kabinets valsts apdraudējuma novēršanas un pārvarēšanas nolūkos var uz laiku līdz vienam gadam apturēt termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu vienas vai vairāku trešo valstu pilsoņiem. Vajadzības gadījumā šajā atļauju izsniegšanas apturēšanu var pagarināt.

Likumprojekta autori skaidro, ka šādi grozījumi nepieciešami, jo pašreiz atļaujas var saņemt arī personas no valstīm, kas, mainoties starptautiskajai situācijai, sāk apdraudēt Latvijas valsts nacionālo drošību. Šādās situācijās Latvijas valdībai būtu nepieciešamas pilnvaras uzlikt veto uzturēšanās atļauju piešķiršanai, jo tādējādi tiktu mazināts valsts apdraudējums.

Nacionāļi gan atzīst, ka šāda aizlieguma izmantošana varētu īslaicīgi samazināt valsts budžeta ieņēmumus, bet pārliecināti, ka ilgākā termiņā to kompensēs uzņēmējdarbībai labvēlīgs nacionālās drošības pieaugums.

Vakar šis likumprojekts tika vērtēts koalīcijas padomē un, kā jau ierasts, pārējās pozīcijas partijas NA piedāvājumu uztvēra piesardzīgi. Atklāti pret to neviens neesot iebildis, bet nolemts jautājumu uz nedēļu atlikt, lai saņemtu Iekšlietu ministrijas atzinumu.

Saeimā jau kopš pagājuša gada atrodas vieni grozījumi Imigrācijas likumā – prezidenta Andra Bērziņa izbrāķētais un atkārtotai izskatīšanai nosūtītais projekts ieviest kvotas atļauju saņemšanai pret nekustamo īpašumu. Ņemot vērā prezidenta viedokli, deputāti atteikušies no kvotu sistēmas un tās vietā piedāvā līdz 250 000 eiro paaugstināt nekustamā īpašuma minimālo vērtību, par kuru iespējams saņemt uzturēšanās atļauju. Par likumprojektu atbildīgās Tautsaimniecības komisijas priekšsēdētājs Jānis Ozoliņš (RP) informēja, ka tas varētu tikt izskatīts un virzīts uz Saeimas sēdi tuvāko nedēļu laikā.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. …Vai prātīgāk nebūtu vispirms attiecīgiem dienestiem sīk izpētīt, kas ir šis pirkt gribētājs- tā valsts izvairītos no meklētu noziedznieku slēpšanās. Ja nopērk, bet neviens nasaimnieko- tīra lieta nevar būt…

  2. Sejas vaibsti nopietni , bet darba rezultāts ļoti niecīgs . Kungi ! Izbeidziet iztirgot valsti un sāciet beidzot attistīt ražošanu ! To , ko reiz pārdodad, vajadzības gadījumā vajadzēs pirkt vai
    veidot no jauna , tērējot līdzekļus , kādi var izradīties vairākkārtīgi lielāki par ieņemtajām summām no iztirgošanas . Nedzīvojiet ar vienu dienu !

  3. Paskaitiet, cik ir parādniek VID, tur būs vairāk kā no atāluju pārdošanas.

  4. Kā tauta runā, divi Krievijas algotie slepkavas, kuri bija izsludināti starptautiskajā meklēšana un nesen tika aizturēti Latvijā, šiet uzturējās ar par nekustamo īpašumu nopirktām uzturēšanās atļaujām.

  5. Tris brali no Tvaika ielas,Vini lkm ari ka TB pipe spaisu 😀

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+