Mobilā versija
+0.6°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Otrdiena, 24. janvāris, 2017
25. decembris, 2014
Drukāt

Jauni izsoļu noteikumi no 2015. gada

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

“Vairākas reizes esmu iegādājies nekustamos īpašumus maksātnespējīgo uzņēmumu izsolēs. Pēdējā izsolē uzzināju, ka no 2015. gada mainās šādu izsoļu noteikumi. Kādas ir svarīgākās pārmaiņas?” OSKARS RĪGĀ

No 2015. gada 1. marta tik tiešām ir spēkā vairākas pārmaiņas izsoļu rīkošanā. Ja juridiskās personas maksātnespējas procesa ietvaros nekustamā īpašuma otrā izsole tiks atzīta par nenotikušu, administrators nekavējoties nosūtīs kreditoriem precizēto parādnieka mantas pārdošanas plānu, norādot savu priekšlikumu par turpmāko rīcību ar mantu.

Ja 15 dienu laikā no šāda plāna nosūtīšanas dienas būs saņemts kreditoru lūgums rīkot trešo izsoli, tās izdevumus segs lūgumu izteikušie, par to rakstiski vienojoties ar administratoru. Trešo izsoli rīkos pēc otrās izsoles noteikumiem. Ja izsoles rīkošanai nepieciešamā naudas summa noteiktajā termiņā nebūs samaksāta, administrators lūgumu par trešo izsoli noraidīs.

Savukārt, ja 15 dienu laikā nebūs saņemti kreditoru iebildumi, administrators īstenos savā priekšlikumā norādīto risinājumu. Pēc tam, kad tiesa būs apstiprinājusi izsoles aktu vai pieņēmusi lēmumu reģistrēt īpašuma tiesības uz kreditora vārda, kurš būs paziņojis par gribu mantu paturēt, administrators sagatavos aprēķinu. Tajā norādīs izsoles izdevumus, atlīdzību par izsoles rīkošanu, PVN (ja izsoles cena ir apliekama ar šo nodokli), kārtējos nodokļu maksājumus par nekustamo īpašumu (par laikposmu no dienas, kad pasludināts maksātnespējas process, līdz tā mēneša pēdējam datumam, kurā stājies spēkā tiesas nolēmums par nekustamā īpašuma izsoli) un kreditoriem izmaksājamo summu.

Nosolītājs, parādnieks vai kreditori desmit dienu laikā no administratora sagatavotā aprēķina saņemšanas dienas to varēs pārsūdzēt tiesā, kurā ierosināta juridiskās personas maksātnespējas procesa lieta.

Ja neviens dalībnieks izsolē nesolīs, nekustamā īpašuma pirkuma nodrošinājumu neatmaksās, bet ieskaitīs parādnieka mantā. Administrators būs tiesīgs noteikt otrajā izsolē dalības maksu līdz 0,1% no nekustamā īpašuma novērtējuma, bet ne mazāku par 50 eiro. Ja administrators būs noteicis izsoles dalības maksu, personām, kuras vēlēsies piedalīties nekustamā īpašuma otrajā izsolē, tā būs jāiemaksā administratora norādītajā parādnieka kontā. Pirms izsoles administrators pārliecināsies, vai dalības maksa ir ieskaitīta. Izsoles dalībnieku iemaksāto dalības maksu atpakaļ neizsniegs, bet ieskaitīs parādnieka mantā.

SVARĪGI

Līdz 2015. gada 1. martam izsludinātās izsoles jāpabeidz atbilstīgi iepriekšējiem noteikumiem (saskaņā ar Maksātnespējas likumu, kas ir spēkā līdz 2015. gada 28. februārim).

konsultējusi juriste Kristīne Krēsliņa

Pievienot komentāru

Valsts šauj pa uzņēmējiem, bet korumpētos ierēdņus saudzēKad valstij jāuzmana uzņēmēji, tā ar Konkurences likumu noteikusi plašas sankcijas, bet, kad valsts pārvaldei jākontrolē pašai sevi, tad Valsts kontroles rokās
Sāk kriminālprocesu par cūku inficēšanos ar ĀCM Krimuldas saimniecībā (2)Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības "Rukas" audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).
Mājā ar nelegālu gāzes pieslēgumu dzīvojusi augsta amatpersona (18)Tuvākajā laikā Latvijā tiks atvērts dabasgāzes tirgus un cena tiks noteikta, tirgotājam un lietotājam vienojoties. Tam gatavojoties, valdībai jāpieņem virkne noteikumu, bet
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+