×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
25. decembris, 2014
Drukāt

Jauni izsoļu noteikumi no 2015. gada

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

“Vairākas reizes esmu iegādājies nekustamos īpašumus maksātnespējīgo uzņēmumu izsolēs. Pēdējā izsolē uzzināju, ka no 2015. gada mainās šādu izsoļu noteikumi. Kādas ir svarīgākās pārmaiņas?” OSKARS RĪGĀ

No 2015. gada 1. marta tik tiešām ir spēkā vairākas pārmaiņas izsoļu rīkošanā. Ja juridiskās personas maksātnespējas procesa ietvaros nekustamā īpašuma otrā izsole tiks atzīta par nenotikušu, administrators nekavējoties nosūtīs kreditoriem precizēto parādnieka mantas pārdošanas plānu, norādot savu priekšlikumu par turpmāko rīcību ar mantu.

Ja 15 dienu laikā no šāda plāna nosūtīšanas dienas būs saņemts kreditoru lūgums rīkot trešo izsoli, tās izdevumus segs lūgumu izteikušie, par to rakstiski vienojoties ar administratoru. Trešo izsoli rīkos pēc otrās izsoles noteikumiem. Ja izsoles rīkošanai nepieciešamā naudas summa noteiktajā termiņā nebūs samaksāta, administrators lūgumu par trešo izsoli noraidīs.

Savukārt, ja 15 dienu laikā nebūs saņemti kreditoru iebildumi, administrators īstenos savā priekšlikumā norādīto risinājumu. Pēc tam, kad tiesa būs apstiprinājusi izsoles aktu vai pieņēmusi lēmumu reģistrēt īpašuma tiesības uz kreditora vārda, kurš būs paziņojis par gribu mantu paturēt, administrators sagatavos aprēķinu. Tajā norādīs izsoles izdevumus, atlīdzību par izsoles rīkošanu, PVN (ja izsoles cena ir apliekama ar šo nodokli), kārtējos nodokļu maksājumus par nekustamo īpašumu (par laikposmu no dienas, kad pasludināts maksātnespējas process, līdz tā mēneša pēdējam datumam, kurā stājies spēkā tiesas nolēmums par nekustamā īpašuma izsoli) un kreditoriem izmaksājamo summu.

Nosolītājs, parādnieks vai kreditori desmit dienu laikā no administratora sagatavotā aprēķina saņemšanas dienas to varēs pārsūdzēt tiesā, kurā ierosināta juridiskās personas maksātnespējas procesa lieta.

Ja neviens dalībnieks izsolē nesolīs, nekustamā īpašuma pirkuma nodrošinājumu neatmaksās, bet ieskaitīs parādnieka mantā. Administrators būs tiesīgs noteikt otrajā izsolē dalības maksu līdz 0,1% no nekustamā īpašuma novērtējuma, bet ne mazāku par 50 eiro. Ja administrators būs noteicis izsoles dalības maksu, personām, kuras vēlēsies piedalīties nekustamā īpašuma otrajā izsolē, tā būs jāiemaksā administratora norādītajā parādnieka kontā. Pirms izsoles administrators pārliecināsies, vai dalības maksa ir ieskaitīta. Izsoles dalībnieku iemaksāto dalības maksu atpakaļ neizsniegs, bet ieskaitīs parādnieka mantā.

SVARĪGI

Līdz 2015. gada 1. martam izsludinātās izsoles jāpabeidz atbilstīgi iepriekšējiem noteikumiem (saskaņā ar Maksātnespējas likumu, kas ir spēkā līdz 2015. gada 28. februārim).

konsultējusi juriste Kristīne Krēsliņa

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+