Mobilā versija
Brīdinājums -1.4°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Sestdiena, 10. decembris, 2016
25. decembris, 2014
Drukāt

Jauni izsoļu noteikumi no 2015. gada

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

“Vairākas reizes esmu iegādājies nekustamos īpašumus maksātnespējīgo uzņēmumu izsolēs. Pēdējā izsolē uzzināju, ka no 2015. gada mainās šādu izsoļu noteikumi. Kādas ir svarīgākās pārmaiņas?” OSKARS RĪGĀ

No 2015. gada 1. marta tik tiešām ir spēkā vairākas pārmaiņas izsoļu rīkošanā. Ja juridiskās personas maksātnespējas procesa ietvaros nekustamā īpašuma otrā izsole tiks atzīta par nenotikušu, administrators nekavējoties nosūtīs kreditoriem precizēto parādnieka mantas pārdošanas plānu, norādot savu priekšlikumu par turpmāko rīcību ar mantu.

Ja 15 dienu laikā no šāda plāna nosūtīšanas dienas būs saņemts kreditoru lūgums rīkot trešo izsoli, tās izdevumus segs lūgumu izteikušie, par to rakstiski vienojoties ar administratoru. Trešo izsoli rīkos pēc otrās izsoles noteikumiem. Ja izsoles rīkošanai nepieciešamā naudas summa noteiktajā termiņā nebūs samaksāta, administrators lūgumu par trešo izsoli noraidīs.

Savukārt, ja 15 dienu laikā nebūs saņemti kreditoru iebildumi, administrators īstenos savā priekšlikumā norādīto risinājumu. Pēc tam, kad tiesa būs apstiprinājusi izsoles aktu vai pieņēmusi lēmumu reģistrēt īpašuma tiesības uz kreditora vārda, kurš būs paziņojis par gribu mantu paturēt, administrators sagatavos aprēķinu. Tajā norādīs izsoles izdevumus, atlīdzību par izsoles rīkošanu, PVN (ja izsoles cena ir apliekama ar šo nodokli), kārtējos nodokļu maksājumus par nekustamo īpašumu (par laikposmu no dienas, kad pasludināts maksātnespējas process, līdz tā mēneša pēdējam datumam, kurā stājies spēkā tiesas nolēmums par nekustamā īpašuma izsoli) un kreditoriem izmaksājamo summu.

Nosolītājs, parādnieks vai kreditori desmit dienu laikā no administratora sagatavotā aprēķina saņemšanas dienas to varēs pārsūdzēt tiesā, kurā ierosināta juridiskās personas maksātnespējas procesa lieta.

Ja neviens dalībnieks izsolē nesolīs, nekustamā īpašuma pirkuma nodrošinājumu neatmaksās, bet ieskaitīs parādnieka mantā. Administrators būs tiesīgs noteikt otrajā izsolē dalības maksu līdz 0,1% no nekustamā īpašuma novērtējuma, bet ne mazāku par 50 eiro. Ja administrators būs noteicis izsoles dalības maksu, personām, kuras vēlēsies piedalīties nekustamā īpašuma otrajā izsolē, tā būs jāiemaksā administratora norādītajā parādnieka kontā. Pirms izsoles administrators pārliecināsies, vai dalības maksa ir ieskaitīta. Izsoles dalībnieku iemaksāto dalības maksu atpakaļ neizsniegs, bet ieskaitīs parādnieka mantā.

SVARĪGI

Līdz 2015. gada 1. martam izsludinātās izsoles jāpabeidz atbilstīgi iepriekšējiem noteikumiem (saskaņā ar Maksātnespējas likumu, kas ir spēkā līdz 2015. gada 28. februārim).

konsultējusi juriste Kristīne Krēsliņa

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (1)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+