Sports
Ziemas sports

Kamaniņu sporta izlasē sākas jauni laiki0


Latvijas kamaniņu sportisti nometnē Ventspilī trenējas trīs reizes dienā, bet iesildīšanās laikā uzspēlē futbolu.
Latvijas kamaniņu sportisti nometnē Ventspilī trenējas trīs reizes dienā, bet iesildīšanās laikā uzspēlē futbolu.
Foto – Juris Kalniņš

Pēc neveiksmēm ziemas olimpiskajās spēlēs Phjončhanā jauni laiki pienākuši Latvijas kamaniņu sporta izlasē, kas pagaidām ir bez galvenā trenera.

Pavasarī pieņemts lēmums neturpināt sadarbību ar līdzšinējo izlases vadītāju Kasparu Dumpi, un viņa aizvietotājs nav atrasts. “Paskatījāmies ārzemju virzienā, tomēr laikam iztiksim ar saviem resursiem. Viena lieta ir izmaksas, otra – neviens augstas klases speciālists treneru tirgū nav pieejams. Ņemt tikai tāpēc, ka ir ārzemnieks, nav jēgas. Manuprāt, šobrīd treneru kolektīvs strādā ļoti profesionāli un aktīvāk nekā iepriekšējos gados. Skaidrs, ka ziemā būs vajadzīgs kāds, kas pieņem gala lēmumu, bet šo jautājumu esam atlikuši līdz rudenim,” teic Latvijas Kamaniņu sporta federācijas prezidents Atis Strenga.

Fiziskās sagatavotības uzlabošanai piesaistīts treneris Mihails Arhipovs, kurš turpina darbu arī skeletona izlases komandā. Kristaps Mauriņš pēc iepriekšējās sezonas nolēma beigt kamaniņu braucēja karjeru un nu palīdz bijušajiem partneriem kā menedžeris. Līdz šim izlases menedžere bīja Maija Tīruma, bet nu mijusi gredzenus ar kādreizējo Vācijas izlases braucēju Janu Eihornu un gaida pirmdzimto. Laikā, kad Arhipovs ir kopā ar skeletona braucējiem, treniņus pēc viņa uzrakstītā plāna vada Mauriņš.

“Tagad treniņi ir krietni grūtāki un nopietnāki nekā agrāk, Mihails ļoti daudz dod vieglatlētikas elementu, lai radītu fizisko bāzi. Trenējamies ne tikai tāpēc, lai trīs sekundēs izrautu startu, jo fiziskā sagatavotība svarīga arī braucot – jo labāk jutīsies, jo ātrāk strādās galva,” skaidro Kristaps Mauriņš. “Pirmā treniņu nometne maija vidū bija tiešām smaga, pats par 50 procentiem paskrēju līdzi un no rīta knapi no gultas tiku laukā, tā ka var iedomāties, kā jutās sportisti. Mihaila lielā priekšrocība ir prasme noskaņot – jā, tagad ir grūti, toties ziemā būs vieglāk. Cenšamies darīt visu, lai uzrādītu augstus rezultātus. Pēcolimpiskajā sezonā it kā varētu darboties vieglākā režīmā, taču Phjončhanā mūsu rezultāti nebija tādi, kādus vēlējāmies, tāpēc strādājam nopietni. Nav nekādas garantijas, ka nākamajā sezonā visi sasniegs personiskos rekordus starta posmā, taču bāze būs radīta, un uz tās varēs atsperties.”

Nacionālās izlases sastāvs palicis nemainīgs. Šovasar pēc ilgāka pārtraukuma, kas bija atvēlēts ikdienas rūpēm, tika sarīkota treniņu nometne Ventspilī. Atsevišķi no izlases komandas turpina trenēties vien brāļi Andris un Juris Šici, kuri jau ilgus gadus uzticas Jāņa Liepas metodēm. Visi pārējie lej sviedrus kopā, jūlijā savainotā pleca dēļ uz brīdi no komandas bija izkritusi Elīza Cauce.

Saistītie raksti

Tehniku sportistiem gatavo Mārtiņš Rubenis un Sandris Bērziņš. Jautāts, vai pieredzējušais un titulētais Rubenis nav pirmais rindā uz paaugstināšanu amatā, Atis Strenga bija izvairīgs.

Februārī Phjončhanā augstāko vietu ieņēma brāļi Šici, ekipāžu sacensībās ierindojoties sestajā vietā, un to pašu kopā ar Ullu Zirni un Kristeru Aparjodu izcīnīja arī stafetē.

LA.lv