Foto – Zigmunds Bekmanis

Zelta rudens galvaspilsētā izveidoti jauni pastaigu maršruti 0

Lai cik lietains un nemīlīgs arī būtu laiks, koku lapas tik un tā dzeltē un sārtojas, un gluži kā dziesmā nāk rudens apgleznot Latviju. Lai gan uzskata, ka vissulīgākās krāsas dabā parādās tikai pēc pirmajām salnām, šogad arī bez tām skaistus skatus var redzēt visā valstī. Bet, ja nu gribas rudenīgo ainavu apvienot arī ar bagātīgu tūrisma piedāvājumu, tad bez ilgas domāšanas jādodas uz sen izdaudzināto zelta rudens galvaspilsētu Siguldu, kuru nu var baudīt pavisam moderni, izmantojot jauno tūrisma sadaļu pilsētas mobilajā lietotnē.

Reklāma
Reklāma

Izvēlies atpūtu telefonā

Veselam
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
Kokteilis
Krišjāņa Kariņa sieva Anda publisko emocionālu vēsti vīra atbalstam: “Es apprecēju vienu no drosmīgākajiem, godīgākajiem, gudrākajiem un labestīgākajiem vīriešiem pasaulē” 435
Lasīt citas ziņas

Mobilā lietotne “Sigulda”, ko ikviens bez maksas var lejupielādēt savā mobilajā viedtālrunī no lietotņu veikala “App Store” (iOS ierīču īpašnieki) vai “Google Play” (“Android” lietotāji), darbojas jau no pavasara, bet, tuvojoties zelta rudenim, papildināta ar plašu tūrisma informāciju gan par Siguldas novada apskates un aktīvās atpūtas objektiem, naktsmītnēm, ēdināšanas vietām, amatnieku darbnīcām un interesantām saimniecībām, gan tūrisma informācijas centriem, bankomātiem, veselības un SPA pakalpojumu sniedzējiem. Tajā atrodami arī gājēju un riteņbraucēju maršruti (6 – 43 km) novada tuvākajā apkaimē, kas ērti apskatāmi kartē. Priekšrocība ir arī tā, ka ar lietotnes starpniecību ikviens ceļotājs var noskaidrot, cik tālu atrodas no interesējošā apskates objekta, un paziņot novada pašvaldībai par dažādām nebūšanām savā ceļā, piemēram, salauztu soliņu vai lietavu izskalotu taku, kā arī uzzināt vilcienu vai autobusu kursēšanas grafiku uz Siguldu un atpakaļ. Lietotne papildināta ar TOP 10 sadaļu, kas katru nedēļu iepazīstina ar tūrisma jaunumiem – aktuālajiem apskates objektiem, maršrutiem, pasākumiem un izdevīgajiem piedāvājumiem.

Slēpņošanas maršruts pa alām

Tie, kuri aizraujas ar slēpņošanu, Siguldas mobilajā lietotnē atradīs jaunu maršrutu, ko sadarbībā ar TIC izstrādājis Siguldas novada skolēns Jēkabs Janovs. Meklējot slēpņus, šis maršruts dos iespēju apceļot deviņas Siguldas alas – Ziemas alu, Pēteralu, Kraukļu alu, Velnalu, Mazo Velnalu, klinšu atsegumu, Aunapieres, Gūtmaņa, Turaidas un Blusu alu, katrā vietā veicot kādu uzdevumu un kopā noejot aptuveni 24 kilometrus. Maršruta veikšanai nepieciešami apvidus apavi, jo tas vedīs pa meža ceļiem un takām, bet sliktos laika apstākļos arī piekļuve slēpņiem var būt apgrūtināta. Jāņem vērā, ka visas alas atrodas Gaujas Nacionālā parka teritorijā, tāpēc jāizturas saudzīgi pret senajiem ģeoloģiskajiem dabas pieminekļiem. Izmantojot GPS koordinātas, tieši minētajā secībā apmeklētās alas ļaus nonākt pie galvenā slēpņa, kurā apslēpta viesu grāmata un spēlei atbilstoši dārgumi. Lai ikviens spēles dalībnieks varētu tos iegūt, vietā jānoliek kaut kas tikpat vērtīgs. Savu atrasto slēpni iespējams reģistrēt mājas lapā: www.geocaching.com.

Novada mēra maršruts

CITI ŠOBRĪD LASA

Siguldas novada domes priekšsēdātājs Uģis Mitrevics ir aktīva dzīvesveida piekritējs, jo darbs pašvaldībā paņem daudz enerģijas un to vislabāk atjaunot, izkustoties dabā, kas Siguldā īpaši piemērota iešanai, skriešanai un nūjošanai.

“Iesaku pastaigu Siguldā vislabāk sākt no auto stāvlaukuma iepretim Gūtmaņalai pie TIC, kur var iegādāties arī dažādus suvenīrus un vietējo mājražotāju sulu kokteiļus enerģijai. Man patīk Vikmestes gravas taka (3 km), pa kuru ejot jūtos vēl pacilātāks nekā Bavārijā. Garām Gūtmaņalai, kur parasti saksofonu spēlē Edgars Arājs, grāmatas par šīs alas uzrakstiem autors, pa kāpnēm Gaujas senlejas kraujā taka aizvedīs līdz Taurētājkalnam, kur atradusies sena novērošanas vieta, no kurienes sargi ar tauru skaņām vēstījuši par ienaidnieku tuvošanos. Tālāk no kalna lejā līdz Gaujas labā krasta pietekai Vikmestei, ko dēvē arī par Foreļstrautu, jo tā ir nozīmīga foreļu un taimiņu nārsta vieta. Tās smilšakmens atsegumiem no laipām var teju pieskarties ar roku, un te ir jauka vieta romantiskiem pārīšiem. Ceļa turpinājums līdz Krimuldas pilsdrupām un Mīlas liepai, kas gan pirms daudziem gadiem ir gājusi bojā, taču tās vietā iestādīta jauna, un tad jau esam nonākuši Serpentīna ceļa galā, kur gaisa trošu vagoniņš aizvedīs uz Siguldu. Un no šejienes neejiet uz Turaidu pa asfaltētā ceļa malu, bet gan kalnā augšā – esam izveidojuši jaunu ļoti skaistu maršrutu uz turieni sešu kilometru garumā.”

Siguldas jaunumi

Pirms pāris nedēļām pēc rekonstrukcijas tika atklāts tilts pār Gauju Siguldā, ko pirmo reizi uzbūvēja 1937. gadā, bet, sākoties Otrajam pasaules karam, uzspridzināja. Tagad to var saukt par galveno Latvijas Zelta rudens tūrisma objektu, kas ir viens no visvairāk fotografētajiem tiltiem Latvijā un visu oktobri būs izgreznots ar Latvijas valsts karogiem, paspilgtinot rudenīgo ainavu. Atzīmējot Latvijā pirmā Gaujas Nacionālā parka 44. gadadienu, ar Dabas aizsardzības pārvaldes svētību Siguldas kājāmgājēju serpentīna augšgalā izveidots jauns pieturas punkts – lapene “Sēnīte», atkrūmotajā nogāzē atverot plašu skatu uz Turaidas pili, gaisa trošu ceļu un rudenīgo Gaujas senlejas ainavu.

Savukārt pēc patīkami nogurdinošām pastaigām iespējams atveldzēties jaunajā Siguldas Sporta centrā ar moderni aprīkotu trenažieru zāli, ilgi gaidīto 25 metru peldbaseinu ar četriem celiņiem un bērnu peldētapmācības baseinu, kam līdzās ēkas 1. stāvā izveidota arī ūdens atrakciju un atpūtas zona ar bērnu ūdens atrakciju baseinu, slīdrenēm 40 metru garumā, kā arī hidromasāžas un aukstā ūdens baseiniem. Gan pilsētas iedzīvotāji, gan viesi Sporta centrā var izmantot sauso un mitro saunu, tvaika un infrasarkano pirti un hidromasāžas dušas.

Reklāma
Reklāma

Vērienīgas pārvērtības piedzīvo arī ar plēstu laukakmeņu žogu apjoztais Siguldas muižas centrs, kur līdz mūsdienām saglabājušās vairākas ēkas, kas celtas 18. un 19. gs. īpašnieku fon der Borhu un Kropotkinu laikā, – Vasaras pils, Jaunā pils, Baltā pils, vagara māja, muižas kalpotāju mājas, klēts, vešūzis jeb veļas mazgātava, sakņu un augļu pagrabi. Rekonstrucijas darbus pilnībā plāno pabeigt nākamgad, kad muižas komplekss būs pārveidojies līdz nepazīšanai.

Vēl pie šā gada jaunumiem pieskaitāma jaunā atrakcija “Zērglis” – piedzīvojums, kura laikā ar īpašas vaļējas iekārtas palīdzību divām personām ir iespēja vienlaikus šķērsot Gaujas ieleju, izmantojot esošo gaisa vagoniņa trosi, un pa īstam izjust Gaujas senlejas plašumu. Atrakcijai jāpiesakās laikus mājaslapā: www.zipline.lv, jo tā, neskatoties uz samērā augsto maksu (tandēmā 95 eiro), ir ļoti pieprasīta.