Latvijā
Politika

Jauni pensiju likuma grozījumi: palīdzēšot atraitņos palikušajiem9

Foto-Shutterstock

Labklājības ministrija (LM) sadarbībā ar seniorus pārstāvošajām organizācijām un Saeimas sociālo un darba lietu komisijas ekspertu grupu izstrādājuši Pensiju likuma grozījumu, ar kuriem otrdien, 24. aprīlī, iepazīstinās atbildīgās komisijas deputātus.

Kā informē Labklājības ministrijas sabiedrisko attiecību speciālists Egils Zariņš, viens no būtiskākajiem likuma grozījumiem ir noteikt tiesības miruša pensijas saņēmēja laulātajam 12 mēnešus saņemt pabalstu 50% apmērā no mirušā laulātā pensijas pašreizējā vienreizējo pabalstu divu pensiju apmērā. Otrs būtisks grozījums ir noteikt apbedīšanas pabalstu divu mēneša pensiju pilnā apmērā no mirušā pensijas saņēmēja pensijas.

Gandarījumu par šiem priekšlikumiem paudis labklājības ministrs, kurš uzskata, ka tie pensionāriem palīdzēs.

“Ir taču skaidrs, ka gadījumos, kad viens no laulātajiem aiziet aizsaulē, palikušajam ir sāpīgi ne vien emocionāli, bet viņam jāturpina saimniekot un jāsedz ar ģimenes īpašumiem saistītie un citi ikdienas izdevumi. Jau tā ne pārāk lielā rocība strauji sarūk vēl vairāk. Tieši pirmais gads pēc laulātā nāves materiāli un morāli ir visgrūtākais periods pārdzīvojušajam laulātajam. Piedāvātie labojumi dos iespēju uzlabot senioru sociālo un ekonomisko situāciju jau papildu īstenotajiem pasākumiem,” uzskata labklājības ministrs Jānis Reirs.

LA.lv