×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Zelma, Zemgus, Virma
Otrdiena, 14. augusts, 2018
23. aprīlis, 2018
Drukāt

Jauni pensiju likuma grozījumi: palīdzēšot atraitņos palikušajiem (9)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Labklājības ministrija (LM) sadarbībā ar seniorus pārstāvošajām organizācijām un Saeimas sociālo un darba lietu komisijas ekspertu grupu izstrādājuši Pensiju likuma grozījumu, ar kuriem otrdien, 24. aprīlī, iepazīstinās atbildīgās komisijas deputātus.

Kā informē Labklājības ministrijas sabiedrisko attiecību speciālists Egils Zariņš, viens no būtiskākajiem likuma grozījumiem ir noteikt tiesības miruša pensijas saņēmēja laulātajam 12 mēnešus saņemt pabalstu 50% apmērā no mirušā laulātā pensijas pašreizējā vienreizējo pabalstu divu pensiju apmērā. Otrs būtisks grozījums ir noteikt apbedīšanas pabalstu divu mēneša pensiju pilnā apmērā no mirušā pensijas saņēmēja pensijas.

Gandarījumu par šiem priekšlikumiem paudis labklājības ministrs, kurš uzskata, ka tie pensionāriem palīdzēs.

“Ir taču skaidrs, ka gadījumos, kad viens no laulātajiem aiziet aizsaulē, palikušajam ir sāpīgi ne vien emocionāli, bet viņam jāturpina saimniekot un jāsedz ar ģimenes īpašumiem saistītie un citi ikdienas izdevumi. Jau tā ne pārāk lielā rocība strauji sarūk vēl vairāk. Tieši pirmais gads pēc laulātā nāves materiāli un morāli ir visgrūtākais periods pārdzīvojušajam laulātajam. Piedāvātie labojumi dos iespēju uzlabot senioru sociālo un ekonomisko situāciju jau papildu īstenotajiem pasākumiem,” uzskata labklājības ministrs Jānis Reirs.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

  1. Ko tik neizdarīsi , lai atkal tiktu pie siles ! Līdz vēlēšanām neto vien izdomās ….. Būtu labāk to OIK atcēluši uz sitiena , nē nevar , jo ne jau Valdība te kaut ko nosaka !!!

  2. Tas ir amorāli! Tas veicinās vecu ļaužu mirstību un palīdzības nesniegšanu, lai dabūtu tos 50%. Iespējams, tas ir arī valdošās koalīcijas mērķis, samazināt vecu slimu cilvēku skaitu Latvijā.

  3. “Žurku zālēm ” celsies cena …

  4. par visiem pensionāriem vajadzēja padomāt, bet ne tikai par atsevišķām grupām. Tagad sociālajiem nav jārakņājas pa papīru kalniem, lai redzētu, cik lielas ir pensijas. Ko darīt tiem pensionāriem, kam dzīvesbiedri no dzīves atvadījušies pirms dažiem gadiem? Kāpēc mums nav atraitņu pensiju kā citur Eiropā?

  5. TAS ATTIEKSIES UZ TAGAD ESOŠO UN TURPMĀKO LAIKU, BET KO DARĪT TIEM ATRAITŅIEM, KURI JAU VISU LAIKU” SITAS” PA ATLIKUŠO DZĪVI VIENI???? TURPINĀS SISTIES? AR KO LABĀKI TAGADĒJIE ATRAITŅI??? DOMA LABA, BET LĪDZ GALAM ĻOTI NEPĀRDOMĀTA – ATKAL SABIEDRĪBAS DALĪŠANA UN SPRIEDZE TURPINĀS! KAM PALIKA MANA VĪRA PENSIJA? KAM INTERESĒJA MANAS EMOCIONĀLĀS SĀPES UN TURPMĀKAIS MATERIĀLAIS NODROŠINĀJUMS? JĀ, KAUT KĀ DZĪVOJU?! SKUMJI, KA SECINA, KA MUMS NEKAD NAV LABI! TIKAI TAGAD IZSAKU SAVAS DOMAS, JO NAV JĒGAS RUNĀT – NEKAS TAČU NEMAINĪSIES…. NEKAS NAV ZINĀMS ARĪ PAR GADIEM VISIEM PILNĪBA – ATKAL VIENA GRUPA, KAM JAU BŪS, BET KUR PALIEK 1996.GADA PENSIONĒJUŠIES AR LIELU DARBA STĀŽU? SKAIDRĪBAS NAV? BĒRNI? IR VIŅI, BET VAI TIEM PAR DARBU LATVIJĀ MAKSĀ, LAI PALĪDZĒTU VECĀKIEM? LABI, KA PAŠI VAR DZĪVOT UN SKOLOT SAVUS BĒRNUS, LAI GAN IZGLĪTĪBAS IR LABAS UN PRASMES ARĪ NETRŪKST!? KUR LOĢIKA?

  6. jums nekad nekas nebūs labi. Labāk vispār nekādus uzlabojumus netaisīt, tāpat riešanu vien sagaidīs. A ja nemaina neko, tad nav ar par ko lamāties, tikai parasti ikdienas suņu smilksti.

  7. Neizdevies teatris telot civilizeto valstu likumu izpilditajus.Visas civilizetajas valstis mirusa laulata drauga pensiju,VISU SAVU DZIVI pilna apmera sanem palikusi “otra puse”. Kas piesavinasies mirusa pensiju “zalo” un sarkano cekistu parvalditaja ES un NATO Valstsi Latvija.Ja gimene algotu darbu ir stradajis tikai virs,un sieva ir rupejusies par berniem un majsaimniecibu,tad kas notiks vira naves gadijuma Latvija ?

  8. Ko var mainīt gadu sanemot50%laulata pensijas……….😅

Draugiem Facebook Twitter Google+