Latvijā
Sabiedrība

“LA” aptauja: Jauni politiķi – vai būs arī jauna politika?0


Darbs Saeimas sēdē.
Darbs Saeimas sēdē.
Foto: Ieva Ābele/Saeima

Gints Kukainis, Smiltenes novada domes priekšsēdētājs (NA): “Mums, pašvaldībām, vērtēt Saeimas darbu ir grūti. Šīs Saeimas sastāvs ir atšķirīgs no iepriekšējā, kad strādāja daudz deputātu, kas nāca no pašvaldībām un ļoti labi pārzināja reģionus un novadus. Tagadējā Saeima mūs, pašvaldības, pazīst mazāk. Šobrīd ļoti svarīgi apzināties, ka Saeima izšķirs administratīvi teritoriālās reformas likteni, turklāt ne vien to, kāda būs jaunā novadu karte, bet arī to, kāds būs reformas saturs. Tā būs viņu atbildība. Skaidrs viens – viss ir pietiekami sarežģīti.”

 

Stefans Rāzna, Ilūkstes novada domes priekšsēdētājs (ZZS): “Jaunā Saeima strādā enerģiski. Ja rezultāti būs labi, tad viss būs kārtībā. Viens darba gads vēl ir pārāk īss laika sprīdis, lai varētu izdarīt atzinumus. Valdība ir gatava reformām, Saeima, cik var spriest, arī. Skaidrs, pārmaiņas ir vajadzīgas. Ne tikai novados, arī valsts spicē, sākot ar Valsts prezidentu, Saeimu un valdību.

Saeimā pēc sastāva ir lielas pārmaiņas, taču pārāk atšķirīgie politiskie spēki katrs velk uz savu izpratni, grūti veikt pārmaiņas, kas būtu orientētas uz visas valsts, visas sabiedrības labumu. Saeimai šobrīd pats galvenais – darīt visu, lai vēl vairāk nesaasinātos problēmas “lauki un pilsētas” līmenī. Austrijā sekmīgi darbojas daudzas mazas pašvaldības. Vai mēs ar nenormāli lielajām pirmā līmeņa pašvaldībām gribam būt Eiropas Savienības čempionu godā?”

 

Aivars Kraps, Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs (GKML): “Šobrīd var izdarīt tikai virspusējus spriedumus, objektīvāk varēs vērtēt, kad būs apstiprināts nākamā gada budžets. Jauniem politiķiem ir jauni redzējumi, četru gadu darbs parādīs, vai Latvijai būs arī jauna politika.”

Saistītie raksti
LA.lv
LE
LETA/LA.LV
Latvijā
Zatlers: Šis bijis normāls budžeta pieņemšanas process
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Jaunjelgavas dome atbalsta Sēlijas novada izveidi
4 stundas
IE
Ināra Egle
Latvijā
“Saskaņa” mērķē uz ārkārtas vēlēšanām
4 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Satversmes tiesa pamato, kāpēc arī privātskolās jāmācās galvenokārt latviski
2 stundas
RB
Rudīte Bērziņa
Dabā
FOTO: Kurzemē joprojām uzturas iespaidīgi lieli ziemeļu gulbju bari
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Francijā plosās spēcīgs sniegputenis: bojā gājis viens cilvēks, daudzviet traucēta elektroapgāde
41 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Baraņņiks no amatiem atstādinājis “Rīgas centrāltirgus” valdi
29 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
Aprēķināts, cik daudz strādājošo Latvijā saņēmuši algu pēc nodokļiem līdz 450 eiro
52 minūtes