×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
16. jūlijs, 2013
Drukāt

Jauni taksometri ar gāzes degvielu

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas Taksometru parks (RTP) papildinājis savu autoparku ar 30 jaunām automašīnām. Ar auto gāzes iekārtām aprīkotās automašīnas RTP tāpat kā iepriekš iegādājas no “Ford” oficiālā dīlera Latvijā “Inchcape Motors”.

 

RTP papildina pērn izveidoto “Ford S-MAX” autoparku ar 30 jaunām šīs markas automašīnām, kas aprīkotas ar auto gāzes iekārtām, kopumā veidojot 110 šī konkrētā modeļa taksometru parku.

“”Ford S-MAX” iegādājamies jau kopš 2007. gada, un šo automašīnu kvalitāte ir sevi attaisnojusi. Tas ir komfortabls un tehniski ļoti izturīgs auto, vairākas automašīnas ir nobraukušas līdz pat 600 000 kilometriem bez lielākām investīcijām un kapitālajiem remontiem,” viedokli par automobiļiem pauž RTP tehniskais direktors Kaspars Muižnieks.

“Nordea Finance Latvia” valdes priekšsēdētājs Ivars Šmits norāda, ka šis gads Latvijas līzinga nozarē iezīmējas ar jauno darījumu apjomu stabilizāciju.

“Auto līzinga daļa no kopējiem pārdotiem jauniem auto šogad pieaugusi līdz 60%, kas nodrošina auto līzinga apjomu saglabāšanos iepriekšējā gada līmenī. Vidējais auto līzinga jaunu darījumu apjoms mēnesī šobrīd ir ap 13 miljoniem latu,” auto līzinga tendences skaidro I. Šmits.

“Statoil Fuel & Retail Latvia” degvielas produktu piegādes vadītājs Kaspars Skrābāns stāsta, ka arvien vairāk uzņēmumu un privātpersonu novērtē tieši auto gāzes priekšrocības. “2012. gadā gāzes patēriņš bija divreiz lielāks nekā 2010. gadā, sasniedzot gandrīz 70 tūkst. m3 jeb 70 miljonus litru. Auto gāzes patēriņa pieaugums turpinās arī šogad – gada pirmajos četros mēnešos auto gāze patērēta gandrīz 25 000 m3 apjomā jeb par 48% vairāk nekā pirms gada,” stāsta K. Skrābāns.

“Līdz ar auto gāzes pieprasījuma pieaugumu, “Statoil Fuel & Retail Latvia” pievērš arvien lielāku uzmanību tās kvalitātei. Būtiski tas ir jaunajām gāzes iekārtām, jo, tāpat kā dīzeļdzinēji, tās kļūst arvien kaprīzākas pret zemas kvalitātes produktu,” stāsta K. Skrābāns. “Tomēr pārliecināties par gāzes kvalitāti ir problemātiski. Latvijā nav noteiktas prasības auto gāzes kvalitātei, turpretī Eiropas Savienībā ir spēkā auto gāzes kvalitātes standarts NE 589, kas iekļauj 10 parametrus. ES standarta ievērošana Latvijā nav obligāta, taču, rūpējoties par klientu, “Statoil” savā tīklā piedāvā ES standartam atbilstošu gāzi,” nozares problemātiku skaidro K. Skrābāns.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+