×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
5. septembris, 2012
Drukāt

Jauni vēstnieki


Foto - LETA un no Valsts prezidenta kancelejas arhīvaFoto - LETA un no Valsts prezidenta kancelejas arhīva

“Noteikti iemācīšos latviešu valodu. Es vēl mācos un varu pateikt – “Es esmu Pirko”,” pēc akreditācijas pie Valsts prezidenta Andra Bērziņa sacīja Somijas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Latvijā Pirko Hamalainena.


 

Viņa uzsvēra, ka abu valstu attiecības ir ļoti labas, piebilstot, ka ir liels potenciāls uzņēmējdarbībā un vēstniecība sniegs atbalstu somu uzņēmējiem, ja tie vēlēsies veidot biznesu Latvijā.

P. Hamalainena ir dzimusi 1961. gadā. Studējusi sociālās zinātnes Turku universitātē. Ārlietu dienestā kopš 1989. gada, ieņēmusi dažādus amatus Ārlietu ministrijā un vēstniecībās ASV, Islandē, Austrijā un Igaunijā.
Meksikanis_letaIC_4

“Mums ir vēlme latviešiem parādīt arī mūsu daudzveidīgo mūsdienu kultūru,” pēc akreditācijas pie Valsts prezidenta Andra Bērziņa uzsvēra Meksikas Savienoto Valstu vēstnieks Latvijā Horhe Lomonako. Viņš uzsvēra, ka Meksika ir bagāta ne tikai ar seno acteku kultūru un tās pieminekļiem, bet arī ar bagātīgo laikmetīgo mākslu. H. Lomonako ir dzimis 1963. gadā. Ārlietu dienestā kopš 1991. gada, ieņēmis dažādus amatus Ārlietu ministrijā, bijis vēstnieks Nīderlandē un pastāvīgais pārstāvis Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācijā. Kopš 2012. gada vēstnieks Zviedrijā un Lietuvā.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+